Skocz do zawartości
new-age

380 Litrów Trzecie Podejście California

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Podejscie 3.0

Zaczynałem dwa lata temu ze zbiornikiem 38 litrów, rok temu przeskoczyłem na trzy razy większe, dwa tygodnie temu przełożyłem całe życie do trzeciego zbiornika, jak do tej pory największego jakiego posiadałem.

Akwarium Innovative Marine Nuvo 100 EXT 122x60x50 380 litrów, szkło 15mm full opti. Komin zewnętrzny. Do niego podłączony sump 110 litrów.

Oswietlenie:

- lampa t5 hybryda Aquatic Life 4x39 watt ( 3x Blue plus 1x coral plus )

- Aqua illumination Hydra 26

Pompa Jebao DCP-6500

Skimmer AquaMaxx WS-1 ( nie polecam, pracuje jak ma ochotę)

Pompa dozująca Coral Box WF-04

Dwie Hydor Koralia Nano

Nie zawodna grawitacyjna dolewka.
W sumpie refugium, 2kg kulek od Maxpecta, 2kg Seachem Matrix i 2 litry Sera Siporax.
Skala Marco Rock 31kg.

Sol Tropic Marin Pro

Korale LPS i SPS

Ryby:

- Starry Blenny 

- Yellow Wrasse

- BlueStreak Cleaner Wrasse

- Purple Tang

- Gemmatum Tang

- Yellow Tang ( na razie jest na kwarantannie)
- Parka Blazenkow ( chyba Mocha)

- sztuk 1 Turbo 

887209945a07a69f.jpg

f3f20ea981b41d6d.jpg

b3618727bb4f447a.jpg

26b25dab4ae92044.jpg

48468d1cb1446871.jpg

Edytowane przez new-age
Brak zdjęć (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje przesiadki , już fajny wymiar baniaka . Pokazał byś ciekawszą cześć , czyli co siedzi w szafce :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy pokolce w niecałych trzystu litrach, netto będzie z 240...no pogratulować.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.05.2020 o 08:06, norbi2222 napisał:

Trzy pokolce w niecałych trzystu litrach, netto będzie z 240...no pogratulować.

 

Kolega  trzecie podejście robi czas to nauka.

Fajny zbiornik.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Beti napisał:

Kolega  trzecie podejście robi 

A z czego ma wyciągnąć wnioski ja praktycznie nie jest to trzecie podejście tylko kolejna przekładka na większe. 

Nie tylko w Kalifornii można bo u wszędzie ludzie wrzucają sporo ryb. 


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do trzech razy sztuka za czwartym nauka B) nie oceniam, mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Coronholio napisał:

nie oceniam, mi się podoba

Mariusz, żeby nie było, że się czepiam. Pisząc "mi się podoba" to również ocena;).

Mnie również podoba się uwożenie skały i pomysł na akwarium. Nie podoba mi się ilość pokolcy w zbiorniku. Pewnie jednego bym przełknął...

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, myląca nazwa „przekładka” ale podejście również, większy zbiornik, większe wyzwanie, chociaż jak to mówią im większy tym łatwiej.

Pokolce na razie maluszki, jak podrosną to oddam i zostawię jednego, dlaczego trzy? żeby rozładować agresje, nie będą tak zaczepiać innych ryb, tylko potyczki będą między nimi, wiem, ze w większym akwarium agresja będzie mniejsza, bo większa przestrzeń, ale jak mówiłem mam trochę czasu zanim podrosną, na razie maja gdzie pływać. 
 

Dzieki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko! Dwie zebrasomy gemmatum! Ja przez rok tyle nie zarobię!!!!! Dobrze, że nie stadko centropyg debeliusów, bo bym na zawał padł... :clowning

A tak na poważnie, to fajnie się zapowiada, jak zarośnie może być superowe :clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, klossowski napisał:

Matko! Dwie zebrasomy gemmatum! Ja przez rok tyle nie zarobię!!!!! Dobrze, że nie stadko centropyg debeliusów, bo bym na zawał padł... :clowning

A tak na poważnie, to fajnie się zapowiada, jak zarośnie może być superowe :clapping

Tam są  gemmatum i xanthurum

Edytowane przez Jazgarz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jazgarz napisał:

Tam są  gemmatum i xanthurum

No właśnie teraz to zauważyłem.... a już myślałem, że mamy na forum jakiegoś porządnego bonza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miały być dwa Gemmatum, zamiast Yellow, dzwoniłem do sklepu tydzień temu,  ale zostaly same duże sztuki, zrobiłem błąd, ze odrazu nie kupiłem trzech dwa miesiące temu, były by tylko 3 Gemmatum. Ehhh za późno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeszedłem na Aquaforest 1, 2, 3  bailing. Do tej pory używałem Tropic Marin All For Reef, niby zużycie nie duże, ale coś tam trzeba dozować. 
Kh 7.8

No3 1

Po4 0.04

Ph 8.1

Mg 1480

Ca 430

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.05.2020 o 08:06, norbi2222 napisał:

Trzy pokolce w niecałych trzystu litrach, netto będzie z 240...no pogratulować.

Następny najmądrzejszy o litrazu... ehhh 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Karolem88 napisał:

Następny najmądrzejszy o litrazu... ehhh 

Pomijając kąśliwość Norberta, bierzesz pod uwagę że może mieć racje ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Arturro napisał:

Pomijając kąśliwość Norberta, bierzesz pod uwagę że może mieć racje ?

 

Absolutnie nie ... natomiast staje się to nudne już ... czy akwarium ma 280 ktoś napisze ze małe . Ktoś ma akwarium 1000 litrów znajdzie się taki co napisze ze za małe ... u beti ostatnio przy akwarium 2000 litrów Tez ktoś pisze ze jest za małe ... no każde akwarium jest za małe w porównaniu do otwartych wód ... jeżeli kogoś uraziłem przepraszam :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Karolem88 napisał:

Absolutnie nie ... natomiast staje się to nudne już ... czy akwarium ma 280 ktoś napisze ze małe . Ktoś ma akwarium 1000 litrów znajdzie się taki co napisze ze za małe ... u beti ostatnio przy akwarium 2000 litrów Tez ktoś pisze ze jest za małe ... no każde akwarium jest za małe w porównaniu do otwartych wód ... jeżeli kogoś uraziłem przepraszam :-) 

Karol, możesz uważać, że to jest nudne, takie Twoje prawo. Dla mnie istotne są podstawowe zasady dotyczące ilości i wielkości ryb do możliwości konkretnego zbiornika i za każdym razem gdy będę obserwował zjawisko naruszenia tych zasad, to będę na nie z pełnym przynudzaniem reagował. Tak samo reaguję na ulicy jak ktoś narusza zasady współżycia społecznego. I jedyne nad czym ubolewam, to zjawisko odwracania głowy gdy naruszane są jakiekolwiek zasady..."To mnie nie dotyczy...co ja będę..."


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, norbi2222 napisał:

gdy naruszane są jakiekolwiek zasady

Idąc takim tokiem myślenia, to można przyczepić się do każdego akwarium, jak korale komuś zdychają to tez jest męczenie zwierząt. Jak korale Ci nie idą, to tez powinienem napisać, ze męczysz zwierzęta, bo nie odpowiednio dbasz o nie, tak by pasowało. Złe światło, zła suplementacja, brak suplementacji i wiele wiele innych czynników, gdzie korale będą zdychać, to tez jest według Ciebie „naruszanie jakichkolwiek zasad? 
Zwierze to zwierze, nie ważne ryba czy koral.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, new-age napisał:

Idąc takim tokiem myślenia, to można przyczepić się do każdego akwarium, jak korale komuś zdychają to tez jest męczenie zwierząt. Jak korale Ci nie idą, to tez powinienem napisać, ze męczysz zwierzęta, bo nie odpowiednio dbasz o nie, tak by pasowało. Złe światło, zła suplementacja, brak suplementacji i wiele wiele innych czynników, gdzie korale będą zdychać, to tez jest według Ciebie „naruszanie jakichkolwiek zasad? 
Zwierze to zwierze, nie ważne ryba czy koral.

Przeczytałeś i zrozumiałeś tekst, w którym użyty był zwrot, który Ty zacytowałeś. Zwróciłeś uwagę na kontekst? Czy tak poszło po emocjach...

Edycja.

Odnosząc się do tego co napisałeś. To trzeba rozważyć działanie celowe i świadome w kontrze do działania przypadkowego, niecelowego. W Twoim przypadku włożenie do małego akwarium trzech pokolcy było celowe, zamierzone i z pełną świadomością. Stąd moja reakcja.

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymanie korala, który ledwo „zipie” to tez działanie celowe, bo możemy go zawsze oddać do kogoś z większa wiedza, żeby go uratować, przecież to tez zwierze. A prawie nikt tego nie robi,  bo „a może jakoś to będzie”  
Dyskusja z Tobą do niczego nie doprowadzi, masz swoje zdanie, ja mam swoje. 
Wyraziłeś swoje zdanie, wszyscy mogą przeczytać, ze trzymanie w 290 litrach nawet jednego pokolca, nie mówiąc o trzech, jest karygodnym pomysłem i maja się tego wszyscy wystrzegac. 
Dziekuje za dobra radę. 
Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już w każdym wątku tylko przepychanki, 

kolega założył sobie swój wątek, proszę niech sobie go prowadzi jak potrafi.

Ciągle przepychanki prowadzą do tego ze kolejny temat (wątek) to jeden smietnik.

Kto ma rację itp, forum to różne zdania i każdy niech zamieści  swoje,  mimo tego że może nie miec racji, ale po to ono jest, nie trzeba zaraz kontra drugiemu.

Apeluję do wszystkich i proszę aby jakoś wspólnie można było prowadzić więcej dyskusji merytorycznej, oraz proszę o powściągliwość od zbędnych dyskusji nie na temat.

@new-age 

fajny zbiornik, dbaj o niego i będzie super.

Pozd.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie fajnie jak skała już zarośnie, widzę bliźniacze rozwiązanie do mojego czyli brak piachu i kuweta z piachem dla wargaczy:) planujesz dodać piasek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Beti napisał:

fajny zbiornik, dbaj o niego i będzie super.


Dzięki za komentarze.
 

5 godzin temu, Konrad_Wwa napisał:

planujesz dodać piasek?

Piasek już przerabiałem, zostaje bez. Kuweta musiała wlecieć dla wargacza, szkoda mi go było,  kupiłem go do wcześniejszego akwarium gdzie miałem piasek. 

 

W dniu 1.05.2020 o 22:27, Ariel napisał:

Pokaz byś ciekawszą cześć , czyli co siedzi w szafce :ph34r:

Na weekendzie się zmobilizuje, ale nic ciekawego tam nie siedzi. Trochę moich patentów, które sam modzilem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, new-age napisał:

Na weekendzie się zmobilizuje, ale nic ciekawego tam nie siedzi. Trochę moich patentów, które sam modzilem. 

Dzięki , może nic ciekawego , a patencik zawsze może się komuś przydać . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Kilka foto mojego sumpa.

Caly sump wyciety i poklejony przeze mnie, takze stelaz wymyslony i wykonany wlasnorecznie, nie patrzcie na estetyke. Zadnych patetntow to tu nie mam, upchane wszystko aby sie zmiescilo.

f4baf247e61f4d60.jpg

23fea0a2e91a3995.jpg

454865966c1376fd.jpg

9642bd61fcf68e79.jpg

eccf5c1a5cc35c3c.jpg

e32e7791449cc4c7.jpg

30a64748ab817a92.jpg

 

 

Lampa UV, wcisnieta na tyl szafki. Jak mozecie zauwazyc, waz porosniety glonen to wejscie do lampy, gorny czysty to wyjscie, jak widac lampa cos tam dziala.

 

bac3984bcf5a098f.jpg

 

 

Na koniec, ciekawa hurtownia z koralami i rybami, jedna z wiekszych w Californii, czasami jezdze tam po korale i ryby. Sprowadzaja wszystko z calego swiata i rozsylaja na caly swiat w tym do Polski, pewne niektorzy z Was maja ryby od nich. Rozmawialem z wlascicielem i mowil, ze sklepy z Polski zamawiaja u niego.

Nie jest to zadna reklama, tylko ciekawostka.

 

Edytowane przez new-age
Dodanie filmu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.