Skocz do zawartości
new-age

380 Litrów Trzecie Podejście California

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, new-age napisał:

Caulerpa jak się wgryzie w skale to zawsze odrasta z tego miejsca. Powodzenia w walce. 

Wiem.... i już się z tym pogodziłem. Pocieszające jest to, że kupiony tydzień temu borsuk zaczyna skubać listki, a po takich ściętych przez borsuka listkach lubi się przejść jeszcze dolabella. Po za tym kilka dni temu doszedł jeżowiec globusik.

 Wizualnie ten glon mi nie przeszkadza byleby znalazł jakiś konsumentòw i był trzymany w ryzach. A próbowałeś kraby na swoje glony? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Arek77 napisał:

A próbowałeś kraby na swoje glony? 

Jakoś nie przepadam za krabami i ich nie mam, wątpię, żeby tego glona jadły, jak Pokolce, salarias i turbo się za to nie biorą to i kraby się tego nie czepia. 
Walka trwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu postawione większe, a mianowicie w zeszła sobotę nastąpiła zamiana z 75 na 100 galonów, poszło w miarę szybko i sprawnie, jedynie co, to musiałem po sąsiada Zadzwonic, bo akwarium okazało się być za ciężkie dla mojej żony, sam ledwo podniosłem. Ryby i korale wyglądają na szczęśliwe, biologia nie ucierpiała, wczoraj badałem PO4 i NO3 i ciagle zero. 
Ktos wie jak zmienić tytuł w tym temacie? 
Jezeli któryś Adminow to przeczyta to proszę zmienić mój temat na 380 litrów z 300.


Nie mam żadnego zdjęcia na tel, ale nagrałem film.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, new-age napisał:

Jezeli któryś Adminow to przeczyta to proszę zmienić mój temat na 380 litrów z 300.

 

Edytuj pierwszego posta ;) (zrobione)

Co do przesiadki,  fajnie Ci to poszło, gratki :clap:

Dwa pytania 

1.czy to akwarium nie mogło już być na długość stelaża...

2.co w Californii nie ma siatki na ryby :)

ogólnie super :wub:

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Beti napisał:

Edytuj pierwszego posta ;) (zrobione)

Co do przesiadki,  fajnie Ci to poszło, gratki :clap:

Dwa pytania 

1.czy to akwarium nie mogło już być na długość stelaża...

2.co w Californii nie ma siatki na ryby :)

ogólnie super :wub:

 

Dziekuje

Nie było takiego rozmiaru, były dłuższe ale i za tym szersze i nie zmieściło by się na szerokość. 
 Co do siatki to była w użyciu,

doktorka nie mogłem złapać ręka, siatka poszła w ruch, Hehe sprytna bestia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pomysły co to za robaki? Jest ich mnóstwo w nocy, w dzień nie widuje. 
Wielkość 1-2mm.
Mam się obawiać? 
spacer.png

Edytowane przez new-age (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kielz ma podkulony ogon, ten osobnik wyglaga trochę inaczej, jakby opancerzony. Nie mogę nic znaleźć podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, new-age napisał:

Kielz ma podkulony ogon, ten osobnik wyglaga trochę inaczej, jakby opancerzony. Nie mogę nic znaleźć podobnego.

Porównaj tego stwora z krylem.

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Arek77 napisał:

Porównaj tego stwora z krylem.

Nie podobny

Założyłem nowy temat w dziale "Identyfikacja"

Teraz stwory które każdy z nas zna.

Przy okazji robienia zdjęć niezidentyfikowanym obiektom, cyknąłem zdjęcie mojemu Kropkowi i spaghetti worm.

bed6d6902dc395f6med.jpg

344e7baa2297a839med.jpg

Edytowane przez new-age (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dzisiaj wymieniłem skałę na Fiji Pukani, zajęło mi to około 5 godzin. Teraz czekam na nadchodzące niespodzianki, oby jak najmniej.

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, new-age napisał:

W końcu dzisiaj wymieniłem skałę na Fiji Pukani, zajęło mi to około 5 godzin. Teraz czekam na nadchodzące niespodzianki, oby jak najmniej.

spacer.png

Ja wymieniałem  skałe tydzień temu tez na Pukani  zostawiłem 2 kawałki starej skały do dzisiaj żadnych plag nie widze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, bmirek1 napisał:

Ja wymieniałem  skałe tydzień temu tez na Pukani  zostawiłem 2 kawałki starej skały do dzisiaj żadnych plag nie widze 

Ooo to spoko, ja wsadziłem około pięciu dużych starych kawałków do sumpa, resztę skaly chyba wyrzucę, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, new-age napisał:

W końcu dzisiaj wymieniłem skałę na Fiji Pukani, zajęło mi to około 5 godzin. Teraz czekam na nadchodzące niespodzianki, oby jak najmniej.

Użyłeś suchej Pukani, czy ożywionej?

Sucha Pukani ma to do siebie, że ma sporo organiki i po tygodniu/dwóch od wsadzenia jej do wody zaczyna ją oddalać.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem na yt moczyła się 2 miesiące więc raczej nic nie powinna oddać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moczyła się od lutego.

Na początku oddawała sporo PO4, w czwartek PO4 wynosiło już tylko 0.04 wiec postanowiłem nie czekać dłużej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja skała  moczyła sie od połowy stycznia woda wymieniana co 4- 5 dni na poczatku Hanka wariowała  włozyłem ja do zbiornika jak Hanka pokazła  0,09 ppm  a w zbiorniku mam teraz 0,03 wiec jest idealnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 24 godzinach PO4 wynosi 0.006 czyli prawie nic, oby tak dalej. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Dawno nie było aktualizacji, 

Akwarium ma się całkiem niezle, chociaż mogłoby byc zawsze lepiej, korale rosną nie wszystkie, ryby wszystkie, jeden ślimak jak był tak jest :) jedynie trochę glonów włosowatych na gorze skaly wyskoczyło, ślimak jeden nie da rady obskoczyć wszystkich glonów a Pokolce mu w tym nie pomagają, tylko żebraja o jedzenie ech… 

Jakie ślimaki polecicie, chodzi mi o takie które się nie rozmnażają, nie chce mieć plagi w akwarium. 
 

Drugie pytanie nie związane z akwarium morskim, może niektórzy z Was hodują krewetki jak ja, chce dokupić kilka Galaxy Fishbone prosto z Azji, bo tu na rynku amerykańskim to ciężko o te krewetki, znacie nazwy sklepów, hodowli które wysyłają? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mieliście z płynami do testów KH Hanki? A mianowicie, zrobiłem test, Kh 7.4, otworzylem nowa butelkę z reagent-em robię test, wynik 7.0, powtarzam test wynik 7.1 różnica 0.3 to sporo. Tez takie rozbieżności pomiędzy butelkami zauważyliście? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spacer.png522809108_Przerobione2.thumb.jpg.82b05ed873c1a00154a731aa35c291e2.jpg

Doradźcie, może ktoś z Was miał do czynienia z takim czymś, jak widzicie na zdjęciu sps ma dziwną tkankę, jakby łuski, zrogowacenia i jakby ta tkanka miała odpaść, a nie odpada, miejscami się jakby złuszcza, ale koral nie umiera, podsuńcie jakieś pomysły, co to może być. Nie jest to na wszystkich sps, tylko na trzech.

Edytowane przez new-age (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pół roku lekkie zmiany w wielkości korali. Niektóre rosną niezle a niektóre prawie, ze stoją w miejscu. 
spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy rok, nowy plan na zbudowanie nowej lampy.

Co myślicie o takim zestawieniu diod.

385nm UV  New Energy

410-420nm Actinic Inolux

420-430nm Violet Lumileds

445nm Deep Blue Osram

455nm Royal Blue Cree

465nm Royal Blue Cree

470nm Blue Luminus

480nm Blue Cree

493nm Cyan Osram

500nm Cyan Lumileds

510nm Cyan Lumileds

540nm Green Lumileds

585nm Amber Cree

630nm Red Cree

660nm Photo Red Cree

850nm IR Osram 

4500K Warm White Cree

6500K Cool White Cree

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będę zamawiał diody z wcześniejszego postu, napiszcie które z firm nie są dobra opcją, Cree, Osram czy Philips są ta popularne marki i nie powinno być problemu z ich jakością, co z pozostałymi firmami jak Lumileds, New Energy, Lumilux i Inolux. 
Wybralbym wszystkie z Cree ale nie maja w ofercie wszystkich pasm które mnie interesują. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.