Skocz do zawartości
dadario

Zasilanie dwóch reaktorów na media

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Tak się człowiek nudzi w domu i kombinuje. Mam dwa filtry przepływowe obecnie nieużywane. 0,7l Pacific sun i 4l TC. Chciałbym je w końcu uruchomić. Duży wypełniony biomedium a mały na ewentualny węgiel, żywice itp ogólnie w razie potrzeby. 

Jak zrobić zasilanie dla nich. Jedna wieksza pompa sterowalna, rozgałęzienie i zawory do ewentualnego odcięcia/regulacji przepływu czy każdy z osobną pompą AC??? Co myślicie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wybrał opcję nr 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rozgałęzione z pompy na dwa i zawory przed filtrami żeby regulować przepływ i w razie czyszczenia zakrecam jeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem pompę dcp 10000 z poprzedniego akwarium ,szkoda było sprzedać za pół darmo, a że już mnie wkurzały trzy małe pompki w sumpie tj.do pelletek, filtra zraszanego i wegla to zrobiłem rozgałeznik na cztery zaworki i podłączyłem dużą pompę .Działa na 50% mocy ,pobiera 31watt i wychodzi że pobiera połowę tego co pobieraly te trzy mniejsze. 

Tak to wygląda

 

 

 

 

20200502_161835_copy_1092x2304.jpg


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kris81 czas wyczyścić pienidło :P. No właśnie też jestem za rozwiązaniem podobnym, jednak zastanawiam się czy są jakieś minusy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) dzisiaj wieczór robię podmiane to się wyczyści :) a w środę czysciłem,  ostatnio jakoś piana górą wychodzi , żona chyba ludwika dolewa .

Jedyny problem to ustawić przepływ,  przykrecajac jeden zawór w każdym zmienia się przepływ .To kwestia 10 min i ustawione,  ja reguluje tylko zaworem z złoża zraszanego ,na samym końcu rury.  

 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowione... Będzie jedna pompa i rozdzielacz na dwa reaktory. No i tutaj pytanie... Pompa 2,5tys/h wystarczy??? 4L złoże biologiczne no i malutki reaktor (najmniejszy PS) na węgiel/rowy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.