Skocz do zawartości
Dejvix

kostka 45x45x45 plus panel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam najlepszych rozwiązań z panelem w roli głównej do takiego litrażu. Planuje zmianę kostki na większą o rozmiarach 45x45x45 dodatkowo panel o szerokości np 12cm. Poproszę o pomoc w rozplanowaniu najlepiej osoby które posiadają taki rozmiar akwa. Jaka pompa i odpieniacz wg was będzie pasował. 


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kostkę 40x40 z panelem 12 cm i jestem zadowolony. Możesz zerknąć na mój wątek - niestety nie umiem wklejać linku do mojego tematu. Odpieniacz mam na kostkę lipową ( używałem przez pewien czas resuna, ale wróciłem do kostki bo uważam, że jest skuteczniejsza i bardziej stabilna).  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka stabilna? Przeciez w koncu pory sie zatykaja i wydajnosc spada co wiąże sie z koniecznoscia wymiany. Postawie na tunze 9001, troche siporaxu, jaką pompe proponujecie. Dodam ze chce czesc panelu wygospodarowac na dolewke 


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę was o pomoc czy takie rozwiązanie będzie dobre. W sumie 2 komory, ale mogę zrobić 3 kosztem miejsca na sterowniki jednak wystarczy aby ręką wyczyścić. Odpieniacz jest wyżej dlatego pompa może być pod nim. Nie wiem jaki otwór wylotowy będzie najlepszy dając pompę jebao dcs 1200 i tu znowu pytanie czy taka będzie wystarczająca. 

Zrzut ekranu 2020-05-15 o 21.20.00.png


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz mógł zrobić pralkę w tym akwarium :) 650 też dała by radę. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dejvix napisał:

Nie wiem jaki otwór wylotowy będzie najlepszy dając pompę jebao dcs 1200 i tu znowu pytanie czy taka będzie wystarczająca.

Ja do podobnego litrażu kupiłem dcs 2000.  

dcs 1200 ma wyjście na węże 12, 15 i 18 mm więc otwór powinien być pod jakiś przelot/kolanko pod jeden z takich węży.

Ja u siebie mam wąż 20mm, a otwór będzie 25 mm, bo taki mam przelot i dyszę, później redukcja i  złączka na wąż.

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, a myslicie ze 2 komory wystarcza czy moze zrobic przegrode w odleglosci chociaz 1cm lub 2 odbpierwszej aby woda gora splywala, jak regulowac poziom wody z pierwszym rozwiazaniem


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu poproszę o opinię czy w finalnym projekcie wszystko gra

panel tył.png

panel góra.png


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Dejvix napisał:

Wracając do tematu poproszę o opinię czy w finalnym projekcie wszystko gra

A pompę jaką planujesz?

Tunze 9001 ma 11 cm głębokości według specyfikacji, ale jak zmierzyłem, to jakieś 12 wychodzi,  jak go dasz tak, jak na rysunku, to zewnętrzny magnes będzie w komorze dolewki, inaczej się chyba nie zmieści, tak planowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie, na rysunku nie przestawiłem. Natomiast dając DCS 1200 jak wyżej pisałeś muszę zmniejszyć otwór na 18. Może nawet zmienie szerokość panelu na szerokość akwarium (wcześniej miało być miejsce na sterowniki aby ukryć je w zabudowie 

W końcu finalizuję projekt i chce dopiąć szczegóły 

Edytowane przez Dejvix (wyświetl historię edycji)

Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Jezeli ja bym to robil, dolewke bym postawil obok w jakiejs beczce, te niecale szesc litrow w upalne dni zejdzie Ci bardzo szybko a zabiera cenne miejsce w panelu...

Widze to tak: Grzebien (15 cm starczy do pompy 1200DC), odpieniacz w pierwszej komorze, woda idzie dolem do drugiej komory w ktorym jest siporax i gora sie przelewa do komory pompy obiegowej...

Tam gdzie masz te 2,5 cm, niczemu nie sluzy, oprocz wyznaczeniu poziomu wody a wystarczy zrobic z 10 cm i po dodaniu kratki na dole, masz miejsce na siporax...

Wystarczy wkleic dwa waskie paski szkla (1-1,5 cm), na ktorych osiadzie kratka...

Ja mam w ten sposob zrobiony panel i tak samo mialem w poprzednim zbiorniku...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Iceberg napisał:

Hej...

Jezeli ja bym to robil, dolewke bym postawil obok w jakiejs beczce, te niecale szesc litrow w upalne dni zejdzie Ci bardzo szybko a zabiera cenne miejsce w panelu...

Widze to tak: Grzebien (15 cm starczy do pompy 1200DC), odpieniacz w pierwszej komorze, woda idzie dolem do drugiej komory w ktorym jest siporax i gora sie przelewa do komory pompy obiegowej...

Tam gdzie masz te 2,5 cm, niczemu nie sluzy, oprocz wyznaczeniu poziomu wody a wystarczy zrobic z 10 cm i po dodaniu kratki na dole, masz miejsce na siporax...

Wystarczy wkleic dwa waskie paski szkla (1-1,5 cm), na ktorych osiadzie kratka...

Ja mam w ten sposob zrobiony panel i tak samo mialem w poprzednim zbiorniku...

Posłuchaj kolegi, dobrze pisze z tą dolewka. Mam podobny panel jak Iceberg tylko odpieniacz mam w środkowej komorze (jakoś się tak przyzwyczaiłem, dzięki temu mam watę na całej długości spływu na kratce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg miałbyś jakieś fotki jak to wygląda u Ciebie, nie mogę znaleźć na Twoim profilu. Gdybym miał miejsce zrobiłbym inaczej i nie byłoby problemu

Edytowane przez Dejvix (wyświetl historię edycji)

Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie zrobilem zadnych zdjec panelu a teraz to juz za pozno, nie wejde tam aparatem...

To jest jedyne zdjecie, gdzie widac panel, jeszcze bez kratki na siporax...

Pierwsza komora jak widac, druga juz z wklejonymi paskami szkla na ktorych teraz jest kratka...

Na drugiej stronie znajdziesz zdjecie poprzedniego zbiornika, ktorego panel na poczatku za grzebieniem mial wklejona okragla podpore na skarpete, ktora potem wycialem i juz nie stosowalem filtracji mechanicznej, majac mocny odpieniacz...

Tu temat: 

Najwazniejsza jest prostota i dostep by sciagnac od czasu do czasu detrytus, ktory zawsze w malych ilosciach gdzies sie nazbiera...

fullsizeoutput_224.jpg

Edytowane przez Iceberg (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Iceberg. Akwarium będzie o wymiarach 45x57,8x45, generalnie wstępny projekt był oparty na podstawie Red Sea max nano z tą różnicą ze panel stanowi dodatkową cześć. W panelu jednak zostanie miejsce na dolewkę 150x120 i na ok440 co daje prawie 8l. Innego wyjścia nie mam. Za obecnym akwarium 35x35x35 mam zbiorniczek trochę panad 5l i starczy na dosłownie tydzień. Poszerzę  panel o niepotrzebnie zrobione miejsce na sterowniki które miały być ukryte w zabudowie. W takim układzie niewiele będzie miejsca na kratkę chyba ze pod odpieniaczem i tam właśnie będą media

Poproszę was o weryfikację wymiarów przegród, grzebienia, na stronach są tez różne wymiary dcs1200, w projekcie uwzględniłem 95/63 wg eryby

Zrzut ekranu 2021-01-13 o 23.11.45.png

Zrzut ekranu 2021-01-13 o 23.12.02.png


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

finalnie chyba tak najlepiej jak myślicie?

Zrzut ekranu 2021-01-16 o 19.22.29.png


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie jak ostatni  to już chyba lepiej bez tej przegrody i grzebień na całej szerokości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Konrad_Wwa napisał:

W takim układzie jak ostatni  to już chyba lepiej bez tej przegrody i grzebień na całej szerokości

wydaje mi nie ze ta szyba 0,5 cm to nie taki problem a zawsze ograniczy przedostawanie się ewentualnych bąbelków z odpieniacza, może być nawet 0,3 a dzięki niej bede tez mógł odgraniczyć media filtracyjne

Edytowane przez Dejvix (wyświetl historię edycji)

Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w takim układzie poziom wody jest zmienny i w komorze pompy i tam gdzie masz grzebień, nie wiem też czy zadziała jak bubble trap ktoś mądrzejszy może się wypowie

Edit: dodatkowo może zrobić się odstojnik w komorze pompy na górze

 

 

 

 

Edytowane przez Konrad_Wwa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania jak @Konrad_Wwa . Z tym że, według mnie, to nie zadziała jak bubble stop, bo woda i tak popłynie z odpieniacza wprost do pompy. Dodatkowo w komorze pompy woda będzie stać i nic tam nie włożysz, żadnych mediów filtracyjnych. 

panel10.png.04b9698addd53c868777c2585b862c83.png

Ps. Do Tunze 9001 to chyba nie jest potrzebny żaden bubble stop. Ja nie mam  nawet włożonych tych  niebieskich gąbek i żadnych bąbli nie widzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana planów. Uda się wygospodarować osobne miejsce na dolewkę (zgoda wyrażona;)) kosztem otworu w blacie (akwarium miedzy kuchnią i salonem) i tam tez powędruje elektronika, może pompa dozująca itd. Czy tym razem coś jeszcze zmienić z rozmieszczeniem czy jednak dać przegrodę od końca grzebienia 

W trzeciej wersji woda nie będzie stała, można dołożyć medium filtracyjne ale dolewka będzie częściej pracować

Zrzut ekranu 2021-01-23 o 22.00.37.png

wersja druga

Zrzut ekranu 2021-01-23 o 22.08.48.png

wersja 3

Zrzut ekranu 2021-01-23 o 22.12.43.png

Edytowane przez Dejvix (wyświetl historię edycji)

Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Dejvix napisał:

zmiana planów. Uda się wygospodarować osobne miejsce na dolewkę (zgoda wyrażona;)) kosztem otworu w blacie (akwarium miedzy kuchnią i salonem) i tam tez powędruje elektronika, może pompa dozująca itd. Czy tym razem coś jeszcze zmienić z rozmieszczeniem czy jednak dać przegrodę od końca grzebienia 

W trzeciej wersji woda nie będzie stała, można dołożyć medium filtracyjne ale dolewka będzie częściej pracować

Zrzut ekranu 2021-01-23 o 22.00.37.png

wersja druga

Zrzut ekranu 2021-01-23 o 22.08.48.png

wersja 3

Zrzut ekranu 2021-01-23 o 22.12.43.png

Ja w swojej kostce miałem wersję drugą i się sprawdziło. Wersja 3 też jest ok....będzie łatwiej wyjąć media.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Ja mialem i teraz tez mam wersje 2 a siporax jest tylko w drugiej komorze, polozony na kratce jak w wersji trzeciej...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli postanowione, a jaką obiegówkę macie u siebie, jaką średnicę powinien mieć otwór


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.