Skocz do zawartości
Szupin

Aptasia na koralowcu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Mam w zbiorniku pojedyncze aiptasie,  zbiornik świeży, lecz 1 aiptasia rośnie na koralowcu. W jaki sposób mogę się jej pozbyć ? Domyślam się, ze mechanicznie nie próbować.. 

25465DF1-097E-4A7A-B6BC-C0C97758C8D7.jpeg


Terrarium 50x40x50cm

Obsada: Dendrobates Leucomelas 3 szt.

Akwa Aquael Nano-reef 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skałka jest takiej danej wielkości jak koralowiec. Średnica koło 4cm... Mogę spróbować wyciąć skalpelem ten kawałek korala na którym jest ? Koral nie umrze ? Może krewetka, lecz boje się, ze będzie mi podgryzała inne korale 


Terrarium 50x40x50cm

Obsada: Dendrobates Leucomelas 3 szt.

Akwa Aquael Nano-reef 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zbiornik świeży i jeżeli jest to Briareum to szczerze wolałbym wyrzucić tego koralowca lub spróbować wyciąć kawałek tkanki a skałkę całą do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytnij ten kawałek nawet z koralem, koral zregeneruje się. Korala i skałki bym nie wyrzucał, prędzej czy później aiptasia i tak się pojawi i w ten sposób ciągle byś coś wyrzucał a to raczej nie o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czytam co piszecie to tu chyba konkurs na najgłupsza poradę :D jak ludzie widzicie aiptasie to głupawki dostajecie jedna i trzeba wywalić bo akwarium zniszczy wyjdzie w nocy i was zeżre :D

a poważnie jak chcesz usunąć to bierzesz nożyk (plastikowy stalowy obojętne) i jak masz tak jak tutaj łatwy dostep i nie jest w szczelinie w skale to wyjmujesz korala lub skałkę i poza akwarium delikatnie podważasz bezproblemowo da sie usunąć. Jeśli przypadkiem rozwalisz ja to polewasz ta skałkę woda z akwarium żeby resztki zmyć i ta woda ściek oczywiście. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wygrałeś. Najgłupsza porada to podważać aiptasie plastikowym nożykiem w akwarium... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu sam ciąłem i skrobałem nożem Briareum żeby pozbyć się Apitasi, poza akwarium oczywiscie. W temacie pod tym można zobaczyć efekt. 


Zbiornik 80x40x50  z koroną (110 L)  start 20.02.2020. Filtracja Tunze 9004 i Tunze 3162 (siporax, węgiel ). Cyrkulacja 2 x Jebao SOW 5 , oświetlenie Maxspect  RSX R5 150

Dolewka Tunze 3152.

Sól Aquaforest Reef Salt. 

Życie ;

Pachyclavularia, Capnella, Pseudogorgonia, Zonatus, Sarcopython , Briareum, Sinularia zielona, Xenia elongata, Xenie Umbellata, Rhodactis x 5, Cladiella, Anthelia, Acrozonarhus.

Wężowidło Ophioderma.

Rurówka Sabellastarte Magnifica .

Błazenki - 1 czarny i  1pomarańczowy  , Crysiptera Parasema. Pterapogon Kauderni. Krewetki 3x Lysmata Seticaudata. Kraby ;Percnon Gibbesi, Paguristes cadenati. 

 i mnóstwo różnych ślimaków. 

1caf4ac85aa3916be464f1f6d60a70f0u2014a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Dziękuje wszystkim za pomoc, dzisiaj przeprowadzę operacje 


Terrarium 50x40x50cm

Obsada: Dendrobates Leucomelas 3 szt.

Akwa Aquael Nano-reef 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, tomaszkrupa napisał:

W takim razie wygrałeś. Najgłupsza porada to podważać aiptasie plastikowym nożykiem w akwarium... 

 podyskutował bym ale jak widać ciężko ci dwa zdania przeczytać ze zrozumieniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, azgar napisał:

 podyskutował bym ale jak widać ciężko ci dwa zdania przeczytać ze zrozumieniem :)

Prawda! Jak ktoś nie potrafi stosować interpunkcji, to trudno go zrozumieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.