Skocz do zawartości
jacgues

Na ile VSV jest skuteczne do zbijania Po4?

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy ostatnio wymieniałeś albo czyściłeś siporax? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy siporax 2 mce ma... W dużym przepływie jest dodatkowo napowietrzam go od dołu 6 kamieniami.. Jest czysty. Sporo ceramiki mam w sumpie - czystej. 

 

M. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z vsv. Zwiększ też dawki bakterii. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zacząłem z vsv od 1ml na 100l.Bakterie daje regularnie biodigest i af... Zobaczymy czy się uda... No3 zawsze było moja bolączka. 

 

M. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz PO4? Bo nie jedno akwa z dużym refugium ma tendencję do zerowania PO4. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Po4 mialem w granicach 0.08 .Kilka dni temu odstawilem wodke na rzecz VSV i po4 idzie mi do góry...

Na ta chwile VSV leje 2ml na 100l - zwiekszylem dawkowanie bakterii -zobaczymy czy to cos da

 

 

Edytowane przez witek2000 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@witek2000 Na Twoim miejscu zbudowałbym Algae Scrubber i zobaczył jak się sprawuje.
To ile Ty masz ryb w takim systemie, że tyle sprzętu nie daje rady?

Korale szybko rosną? Może parametry są nieodpowiednie, mało korali, które bądz co bądz też wyciągają NO3 i PO4 z wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam głównie ryby 15 pokolcy i drobnica anthiasy, błazny, manadyny, babki, korali mało... Testuje teraz vsv po4 idzie już w dół, no3 tez powoli... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem ciekaw czy testujecie glikol w  swoich systemach i z jakim skutkiem? 

Pozdr

M. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem nawet ale nie miałem okazji bo nadal używam swoje vsv hmmm

Jakoś boję się przejść póki działa co robię... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie VSV konczy lada dzien i chcialem zaciagnac jezyka od osob ,ktore ta metode stosuja u siebie w baniakach...

 

pozdr

M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie redukuję vsv w ilości którą podaję bo no3 i po4 zaczyna niebezpiecznie dołować. 

Nie potrafię powiedzieć czy vsv źle wpływa na korale więc nadal zastanawiam się nad słusznością eksperymentowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei głowie się z problemem niskiego dążącego do zera po4 i wyższego no3. Wrzucę więcej mrożonki po4 lekko pójdzie w górę, ale z kolei no3 niespecjalnie chce iść w dół. Ja co prawda mam bardzo świeże akwarium. Ale znajomy z tym samym problemem walczy w dojrzałym zbiorniku i zastanawia się nad dodawaniem po4 dodatkowo do baniaka.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiaj się tylko zacznij :) U mnie bez dozowania PO4 po 3 dniach mam 0 i NO3 zaczyna powoli rosnąć.

Dozuje PO4 z pompy i problem z głowy, co ca 2-4 tygodnie sprawdzam czy coś się nie zmieniło w zbiorniku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ejdzej88 napisał:

Nie zastanawiaj się tylko zacznij :) U mnie bez dozowania PO4 po 3 dniach mam 0 i NO3 zaczyna powoli rosnąć.

Dozuje PO4 z pompy i problem z głowy, co ca 2-4 tygodnie sprawdzam czy coś się nie zmieniło w zbiorniku. 

W sumie zakupiłem na próbę coś na podbicie po4, bo wrzucanie kostki na 3 mikro rybki i tak daje mały efekt... Pompy jeszcze nie mam, ale ćwiczę regularność codziennie wieczorem zabawa strzykawkami ;) Ile podbijasz po4 na dobę? I jakiego preparatu używasz?

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P od ATI, u mnie leję 2,1ml na dobę, podawane w dwóch dawkach. O ile podbijam tym PO4, nie wiem, ale to dobrany poziom doświadczalnie ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje Easy-life Fosfo daję 3 ml do 5 litrowej bańki z ro na dolewkę ta ilość z chodzi mi w około 6 dni fosforany nie wykrywalne salifert em ale odkąd zacząłem stosować to No3 spadło mi z 50 do 2 - 5 przedtem niczym nie mogłem ich zbić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blues -piszac "to" miales na mysli glikol ?

Ile dawkowales go na 100 l /dziennie?

 

pozdr

M.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym czasie z glikolem, mimo że działa fajnie widzę że część życia zle reaguje w czasie stosowania. Quadricolor i clavularia papaya zaczely się zwijać przy dawce 4ml/330l i w końcu się rozpuscily. goniopora przestała polipowac. Dunca, motipory, trachy, euphyllie, zoa, monastera, pavony, sarco, xenia, paraplatyphoa, pseudogorgonia nie zareagowały w żaden sposób negatywnie. Może to zbieg okoliczności z papaya quadri i goniopora ale powoli zaczynam wiązać to z glikolem. Tak więc ogólnie prewencyjnie nie polecam ew. Do bardzo ostrożnych testów.

Edytowane przez niknik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.06.2020 o 09:06, Blues napisał:

Ja stosuje Easy-life Fosfo daję 3 ml do 5 litrowej bańki z ro na dolewkę ta ilość z chodzi mi w około 6 dni fosforany nie wykrywalne salifert em ale odkąd zacząłem stosować to No3 spadło mi z 50 do 2 - 5 przedtem niczym nie mogłem ich zbić

Przy jakiej objętości netto akwa? Ja mam 100l dolewki automatycznej jeszcze nie mam także od dzisiaj zaczynam z reki lać tylko nie wiem czy 1 ml który podniesie o 0,05 ppm czy polowe tej dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym lał 0,2ml dziennie rozbite na dwie dawki. Po tygodniu zobacz czy coś się zmieniło

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Ejdzej88 napisał:

Ja bym lał 0,2ml dziennie rozbite na dwie dawki. Po tygodniu zobacz czy coś się zmieniło

 

Bez przesady w druga stronę nie mam czasu na bawienie się strzykawka 5x dziennie docelowo będzie pompa dozującą i wtedy będę tak ustawiał teraz zostaje raz dziennie. Zacznę od w miarę małej dawki i będę obserwował. 

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilny poziom P04 to jedna z podstaw. Machnięcie na raz z poziomu bliskiego 0 do 0,05 to spora zmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee chyba przesada, zwłaszcza, że dokładność Hanki to 0,03 więc i tak trudno to zweryfikować. Prawdopodobnie też na wynik bardzo wpływa pora i częstotliwość karmienia ryb i korali.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Tester napisał:

eee chyba przesada, zwłaszcza, że dokładność Hanki to 0,03 więc i tak trudno to zweryfikować. Prawdopodobnie też na wynik bardzo wpływa pora i częstotliwość karmienia ryb i korali.

Dokładnie mam podobne podejście. Ale mogę zacząć od 0,5 ml żeby Ci co bardziej wrażliwi nie krzyczeli :P

Pytanie jeszcze która Hankę masz na myśli bo ja przykładowo mam 736. 

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.