Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oby tylko ospy nie przyniosła ze sobą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa ma 320 plus sump 100

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od dłuższego czasu zastanawiam się co to jest, dwie główki są normalne pompują się a trzecia jakaś inna obok pokazała się apitasia już wcześniej usówałem jedną a tu widzę że chyba słabo bo znowu jest.
Dodam że koral jest zemną od powstania akwarium i od kąd go mam ta jedna główka tak wygląda czasem się pompuje czasem nie.
Czy to jakaś choroba, czy może odciąć ją, wertowałem troszkę neta ale nie wydaje mi się żeby to była BrownJelly, może to wina apitasii.
Jeśli komuś się chce coś doradzić to proszę o opinie267e0be8a5eadbfcda5e339078431f15.jpg

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gąbka...
Masz też ślimaki osiadle, zacznij je zwalczać.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślimaczyska przyniosłem na podstawce z innym koralem, ślimaczyska powycinałem i usunołem gąbkę, poczytałem też o tych ślimakach

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam się czy takie parametry będą ok czy są wogule ok, wszystko mierzone salifertem, a dozowane jest codziennie z ręki ati essential pro po 10ml.
Dolewam też pożywkę dla bakterii 15ml dziennie z AF.
I raz na tydzień 4krople bakterii Pro bio S
Podmian nie robię wogule, raz na jakiś czas odlewam 10l by wyrównać zasolenie.
Zastanawiam się tylko dlaczego spada zasoleniee325294a0fa7c74455a874cbc81ee6b6.jpg

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze przez odpieniacz spada zasoloenie. Jakby nie patrzec to on wywala troche wody z syfem.


05749fb103997611a51b80b26a0bdd6du1932a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz mam ustawiony na natlenianie, czyli może ze 100ml wywali na dwa tygodnie

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, jest małe 8602e3e1d9ec99623bfe9e6bf2d2e946.jpg

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko odnośnie goniopory, od 2 tyg przestała się pompować a od tygodnia tkanka zaczyna się odrywać, co to może być, szukałem jakiegoś ślimaka może ją podgryza ale nic nie zauważyłem, może to coś innego, lub może ktoś miał podobny problem?ea92c12ebec8ba7c2d546a3a850a9525.jpg2e5ed62f461df97426b13dfa07e6bfee.jpg

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno mnie nie było tzn byłem lecz nic nie pisałem, od ostatniego postu czyli od urlopu, (brak czasu zajmowaniem się akwarium tylko karmienie i dozowanie elementów z ręki)

Dozowanie baling ati essential pro, przez około miesiąca, okazało się że komponent nr1 był popsuty (śmierdział przy dozowaniu) lecz moja niewiedza utwardzała mnie w przekonaniu że tak ma być.
W skutek tego kh leciało z dnia na dzień z 6,7 do 12 i na odwrót, nie wiedziałem co jest, dozowałem próbując ustabilizować.
Dodatkowo No3 skoczyło do ok 100 i Po4 do ok 2,5.
Robiłem cotygodniowe podmianki bez balinga No3 spadło do ok 50.
W jakimś sklepie dostałem radę żeby dać zeolit nic nie pomagało.
Parametry rozchwiane dostałem radę aby zastosować ati CNP, według stronki producenta, tak przez około 1,5 miesiąca walczyłem ze wszystkim dino cyjano glony itd, lanie CNP na przemian nic nie wskazywało na poprawę, biologia w zbiorniku rozwalona,niektóre z korali odeszły.
I tak czytając posty z 2012r, wpadłem na ciekawy post i zacząłem stosować NoPoX.
Doszła też pompa dozująca firmy krzak, tu też ciekawostka skalibruj pompę według instrukcji pojemnik 100ml leje tak jak podaje producent pojemnik nalany 100ml a na pompie pokazuje 200ml, wydawało się że ma tak być ustawiam dawki 1ml co 4 godziny sprawdzam dawkę a tam 2ml.
Więc zaczynam kopać internet lecz nic nie znalazłem musiałem ustawić na sucho bez płynów na komputerze 100ml i dawki są po 1ml.
Chciałbym jeszcze z tego miejsca podziękować Irkowi że uparcie mi pomagał mimo tego że czasami go niesłucham, będzie dobrze widać że idzie to wszystko w dobrym kierunku.
Nie ma czym się chwalić tak to wygląda na dzień dzisiejszyefb2d7ccad6e0bb67cb4b9ee0e571223.jpg

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje jedno z wielu ulubionych, myśle tez o gorgoniach, ale to dopiero jak ustabilizuje zbiornik b38eca2c3504a2ebe2a7a5decd7c8f6c.jpg60e7134ba196413f8d573cf4deafef32.jpg

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Alcoholik napisał:

Moje jedno z wielu ulubionych, myśle tez o gorgoniach, ale to dopiero jak ustabilizuje zbiornik b38eca2c3504a2ebe2a7a5decd7c8f6c.jpg60e7134ba196413f8d573cf4deafef32.jpg

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

Łazi czy siedzi w jednym miejscu? (ma na myśli strzykwę, a nie brzydala;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnpoczątku siedzi na skale jakieś 3tygodnie,ale zauważyłem ze woli większą cyrkulacje

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to NoPoX jest z redsea czy jakieś inne, ja w poprzednim zbiorniku stosowałem Red Sea No3 : Po4-X z powodzeniem kilka ml dziennie. Teraz mam Red sea nano Max i dopiero zaczynam i chyba kupie sobie na wszelki wypadek. Rozumiem że bakterie podajesz w dalszym ciągu? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, MichałAsia napisał:

Czy to NoPoX jest z redsea czy jakieś inne, ja w poprzednim zbiorniku stosowałem Red Sea No3 : Po4-X z powodzeniem kilka ml dziennie. Teraz mam Red sea nano Max i dopiero zaczynam i chyba kupie sobie na wszelki wypadek. Rozumiem że bakterie podajesz w dalszym ciągu?

Nopox to taka skrótowa nazwa wśród akwarystów na produkt Red Sea. To jest pożywka ala VSV, źródło węgla dla bakterii. Działa pod warunkiem, że bakterie mają miejsce i warunki by się namnażać - tak jak przy każdej innej pożywce bazującej na węglu.

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NoPoX jest z red sea, podaje z automatu 8ml na dobę, do tego 3 krople dziennie bakterii Pro bio S.
Wcześniej przez tydzień lałem Microbe lift, cała butelka 250ml, oprócz nalotu na szybach nie zauważyłem nic, żadnych zmian i poprawy.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2kg MAXSPECT NANO-TECH BIO-MEDIA - BIOSPHERE  więc będą miały miejsce, więc też zacznę lać

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemów ciąg dalszy, nic już nie przychodzi mi do głowy.

Odrywające polipy od korali i cofanie się tkanki.

Pierwsza poszła caulastrea, polipy napompowane oderwały się, później poszła euphylia, za nią dunka szkielet został, polipy w polowie oderwane, montipora tkanka się cofa, nie wiem co jest nie tak w tym zbiorniku.

Czytam różne przyczyny lecz nie mam odpowiedzi.

Może ktoś chętny będzie w stanie coś doradzićd9a71ee13a96f3e77991d72e3ed89869.jpg89b2691b7ca2dd52744c564f7bf8abab.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

 

 

 

e0d662e5f109eda1cdb758920ad32798.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Brak stabilnych parametrów o których wcześniej pisałeś - kh no i co najważniejsze musisz obficie karmić rybki bo na początku z tekstu wyłapałem że dajecie z żoną dziennie 3 kostki na kilka małych rybek gdzie ja osobiście daję 2 kostki przy większej obsadzie. Teraz pewnie dajesz dużo więcej bo i masz większe rybki. No i do tego fantazja z tym ala reefugium i molinezjami raczej nie trafiona. Ogólnie ja bym zmienił podejście do prowadzenia zbiornika o 180 stopni ;) ale to ja :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Refugium było tylko na początku.

Od ok 3 miesięcy Sump wygląda tak:

1 komora relermat, skała i ceramika, pompa napowietrzająca, pompa pod skałą.

2 komora odpieniacz

3 komora pompa zasilająca

W sumpie nie ma żadnych wynalazków.

Podmiana co tydzień 40l na soli ati koncentrat, baling ati essential pro 6ml na dobę, NoPoX 8ml na dobę, 3 krople bakterii Bio S i Pro Bio S na zmianę.

Testy robione ok 2 tyg temu:91839baf5d2580165045a92c2a7fd491.jpgce2110fef11221418f5feddf2da4d995.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

 

 

 

aae58d82c12144e1cd9bb7fa6e0781c5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Alcoholik napisał:

Testy robione ok 2 tyg temu:

Analizowałeś test? Jod i żelazo.... I skąd pojawiło się tyle Ca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ca to z balinga, nie ma konsumpcji to wzrasta.
Jod podawany był 1kropla co 2 dni, po testach zaprzestałem dozowania.
Żelazo nie mam pojęcia

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Alcoholik napisał:

Podmiana co tydzień 40l na soli ati koncentrat, baling ati essential pro 6ml na dobę, NoPoX 8ml na dobę, 3 krople bakterii Bio S i Pro Bio S na zmine

 

Ja podaję też ATI essential pro i raczej wg tego produktu wymiany to sporadyczne robię co 4-5 tyg 30l na 500l wody , może za często podmieniasz ta wodę 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Alcoholik napisał:


Jod podawany był 1kropla co 2 dni, po testach zaprzestałem dozowania.
Żelazo nie mam pojęcia
 

Przecież w testach są niedobory, dlaczego Kolega zaprzestał dozowania? Nie dziwię się że caulastrea poszła pierwsza, po niej najszybciej widać niedobór jodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.