Skocz do zawartości
patrykpyka1995

Obsada - sugestie

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

Chcialbym was prosic o opinie i pomoc w doborze obsady. 

Akwarium 120x57x55 - 330L

Skaly malo, duzo przestrzeni dla ryb.

Obecna obsada ze starego zbiornika to:
- 2 blazenki
- 1 x pterapogon
- 1 x coral beauty
- 1 x chromis
- 1 x pink scooter blenny
- 1x krewetka czyszczaca

 

Chcialbym dodac:

- pterapogona, czy ktos wie moze czy jest jakis sposob zeby dodac nowego osobnika do zbiornika?

- scooter blenny

-  krewetke czyszczaca

- oczywiscie wejdzie ekipa czyszczaca, kraby, turbo

- doktorek

- zebrasoma xanthurum

- zebrasoma slavescenes

- marzy mi sie hepatus albo bialobrody

Wiem zaraz bedzie ze za male akwarium ale czy ktos z powodzeniem trzyma trzy pokolce w takim litrarzu? Czy jezeli beda mialy ze soba staly kontak sa w stanie sie zaakceptowac? 

Pozdro P.P.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam w 120x60x40 stritogusa japonikusa żółtka i dori. Pływają razem zero agresji. Ale taki spore ryby to duże obciążenie dla akwarium, no3 wyskoczyły w kosmos. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam podobny zbiornik do twojego i u siebie m.in dwa pokolce  ACANTHURUS TRIOSTEGUS oraz Zebrasoma scopas i powiem szczerze że trzeciego pokolca  już bym nie dodał ,moim zdaniem byłaby walka prędzej czy później ,moje są ze sobą od małego razem więc nie przejawiają do siebie agresji,ale za to  jak wpuściłem Siganus vulpinus to nie umiały go zaakceptować i przeganiały z kąta w kąt ,skończyło się to oddaniem Borsuka bo nie miał by szans w konfrontacji z dwoma pokolcami .

Wg mnie połączenie dwóch pokolcy z tej samej rodziny  w tak małym litrażu a mianowicie Zebrasoma Xanthurum oraz Zebrasoma Slavescenes raczej z góry jest skazana na niepowodzenie ,pokolce to zadziory .Bezpieczniej będzie zdecydować się na jedną z nich, z tym że dla  Xanthurum to zbyt mały zbiornik :) 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.