Skocz do zawartości
Maeo

Błazenek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam chyba chorego błazenka

Poniżej wizualne objawy

https://zapodaj.net/9e1b0ad5517a0.jpg.html

https://zapodaj.net/76968c082fd86.jpg.html

 

Historia:

Kupiłem go w sklepie 5 miesięcy temu. Od samego początku był jakiś taki nie ruchliwy ale nic mu wizualnie nie dolegało. Po 3 miesiącach w zbiorniku podskoczyło mi NO2 i padło 7 rybek (dzień po dniu). Resztę wyłowiłem do innego zbiornika aż duży się ustabilizuje i spadnie NO2 do 0. Ryby w podwyższonym NO2 żyły około 2 tygodni. Po wyzerowaniu NO2 ryby z powrotem wrzuciłem do głównego zbiornika i tam pływają do tej pory. Zauważyłem u błazenka to co na zdjęciach i wyłowiłem go do zbiornika z kwarantanną i podałem Tropikal CMF. Były tam 1 tydzień odżyły jadły i z powrotem dałem ich do głównego zbiornika.

 

Stan na dzisiaj:

Od 3 dni błazenek się schował i nie che jeść (je coś ale bardzo mało). Znowu ma przebarwienia tj. blaknie od głowy.

Wyłowiłem go do zbiornika na kwarantanne i podałem tropical CMF.

 

Parametry akwarium (akwarium młode 5 miesięcy, raczej dojrzałe, stabilizuje się)

Główne = 300l

Sump 200l Refugium + DSB

Łącznie 330l wody w obiegu

Odpieniacz Deltic cme 600

Podmiany co tydzień po 50l

Sól =aquaforest reef salt

NO2 = 0

NO3 = 1-2

PO4 = 0,12

Kh= 8,4 (spada do 7,7 po podmianie 50l) tego samego dnia uzupełniane nie więcej niż 0,5)

Ca = 430

Mg = 1310

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś może jego odchody? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.05.2020 o 11:46, Arek77 napisał:

Widziałeś może jego odchody? 

Nie widziałem.

W dniu 12.05.2020 o 22:38, grzegorz77 napisał:

A przed wyłowieniem,nie przyglądałeś się czy inna ryba go nie tłucze?

Drugi błazenek go troszkę zaczepiał ale to tak trwa z 5 miesięcy. Takie zaczepki koleżeńskie :D

 

Niestety błazenek padł. Po 3 dniach, nie chciał jeść. Nie miał żadnych negatywnych zmian na ciele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Maeo napisał:

 

Drugi błazenek go troszkę zaczepiał ale to tak trwa z 5 miesięcy. Takie zaczepki koleżeńskie :D

 

Chyba jednak nie były to zaczepki koleżeńskie:D:D u mnie na początku buło 20 błazenków po 10 latach zostało tylko 5 wytłukły sie wzajemnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.