Skocz do zawartości
Mnemonic24

Słabe koralowce

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu stałam się posiadaczką 50l kostki w stanie dosyć zapuszczonym, pełno aiptasii. Po przewiezieniu zbiornika i podmianie 10% wody umarły praktycznie wszystkie korale. Były to miękkie korale, nie napompowały się, leżały smętnie. Dodatkowo woda była mleczna. 2 błazenki i Chrysiptera parasema mają się dobrze, pływaja, jedzą itp. W związku z dużą ilością aiptasii i śmiercią korali, wybiłam je Royal aiptasia cotroller. Po zamontowaniu odpieniacza, woda zrobiła się klarowna. Dokupiłam Wundermanni, która nie jest zainteresowana pojawiającymi się nowymi aiptasiami. Wpuściłam też ślimaka czyszczącego i kraba niebiesko nogiego. Kupiłam Lobophyton i clavulapia Virdis. Korale trochę się pompują, ale nie do końca, wyglądają jakby się zastanawiały czy żyć czy umierać. Rybki maja się dobrze. Co robię nie tak? Podmiankę wody zrobić, bo rozkładają się te aiptasie? Mam wyłączony falownik, bo błazenki siedziały pod nim i pan w sklepie podpowiedział, że może jest dla nich za mocna fala i faktycznie zaczęły pływać po całym akwarium. Parametry wody mierzone wczoraj w sklepie: zasolenie 1,025 pH-8, kH-11,7 NO2-0 NO3-10 PO4-0,5 Ca-445 Mg-1270 temp.26 stopni. Sprzęt:

oświetlenie Marin led 6W, Actinic 6W

filtr FZN-3

odpieniacz QQ1

falownik (wyłączony) Nano 900

IMG_20200514_121252_Easy-Resize.com.jpg

IMG_20200514_121258_Easy-Resize.com.jpg

IMG_20200514_121329_Easy-Resize.com.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadam pytanie, które wszyscy zadają:D:

jakie parametry? no2, no3, po4, kh?

te korale nie wyglądają na martwe. martwe to takie, które są białe, rozkładają się, i po wyjęciu z wody cuchną, a martwe miękkie się rozpuszczają 

daj im czas, mierz parametry i w razie potrzeby podmieniaj wodę. miękkasy typu sarco (widoczny na zdjęciu) potrafią grymasić tygodniami.

a rybka to nie parasema;). parasema ma żółty tylko ogon.

lampka słaba; sam mam taką i żałuję, że przyoszczędziłem... 

moje akwarium wygląda gorzej, a nawet jakieś lpsy rosną:cool:

bardziej doświadczeni lepiej to przedstawią, ale chciałem pomóc

to tyle z mojej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, antak napisał:

zadam pytanie, które wszyscy zadają:D:

jakie parametry? no2, no3, po4, kh?

Przecież są podane.

Daj zbiornikowi czas , to dopiero tydzień po przenosinach . Krewetki są śmielsze jak jest kilka . W tak małym akwarium spróbować warto z bergią . Kilka ślimaków załatwi sprawę . Sprubuj karmić tak rybki , by krewetka nic nie dostała , wtedy powinna wsiąść się do roboty . Światełko słabe , rozejrzyj się za jakiś czas za czymś mocniejszym . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ariel napisał:

Przecież są podane

ups, przeoczyłem...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu falownik wyłączony?

kh dziwnie  wysokie jaka sól?

Edytowane przez max1974 (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falownik wyłączony, bo błazenki siedziały pod nim cały czas i pan w sklepie powiedział, że może za mocne wiry mają, ale mogę go włączyć, może były onieśmielone na początku. Krewetki chciałam dać 2, ale w całym Krakowie znalazłam tylko 1. Może ktoś wie gdzie mogę kupić?  Sól Aquaforest najprostsza, wiem że muszę kupić lepszą, ale dostałam resztę po poprzednim właścicielu. Kupić już lepszą czy mogę zużyć tą do końca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, Mnemonic24 napisał:

Sól Aquaforest najprostsza

najprostsza, czyli jaka? 

oni mają kilka różnych soli

 

Edytowane przez antak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ariel napisał:

Przecież są podane.

Daj zbiornikowi czas , to dopiero tydzień po przenosinach . Krewetki są śmielsze jak jest kilka . W tak małym akwarium spróbować warto z bergią . Kilka ślimaków załatwi sprawę . Sprubuj karmić tak rybki , by krewetka nic nie dostała , wtedy powinna wsiąść się do roboty . Światełko słabe , rozejrzyj się za jakiś czas za czymś mocniejszym . 

Berghia znikną zanim na dno opadną przy krewetce. 

46 minut temu, Mnemonic24 napisał:

Falownik wyłączony, bo błazenki siedziały pod nim cały czas i pan w sklepie powiedział, że może za mocne wiry mają, ale mogę go włączyć, może były onieśmielone na początku. Krewetki chciałam dać 2, ale w całym Krakowie znalazłam tylko 1. Może ktoś wie gdzie mogę kupić?  Sól Aquaforest najprostsza, wiem że muszę kupić lepszą, ale dostałam resztę po poprzednim właścicielu. Kupić już lepszą czy mogę zużyć tą do końca?

Mocne wiry z koralii nano :D

Włączaj cyrkulator. 

Sól ok, poszukaj SexyKrewetka w sieci i od niego weź, doradzi Ci, może wysyła chociaż on z reguły pkp a teraz nie można. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kh to raczej błąd pomiaru ta sól ma zdaje się koło 8, no i

Godzinę temu, FajnyRadziu napisał:

Włączaj cyrkulator. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Włączam cyrkulator i dam czas koralom, może wrócą do świata żywych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piasek kwarcowy... niby nie problem ale to solniczek raczej rekomenduje się piasek aragonitowy.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jestemm z Krakowa.Jak chcesz to sie odezwij na PRIV. może jakoś pomogę wode z mojego akwa czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, FajnyRadziu napisał:

Berghia znikną zanim na dno opadną przy krewetce. 

Zawsze krewetkę można oddać . Moim zdaniem ślimaki lepiej dają sobie radę w małym akwarium niż w dużym . A wpuszczenie kilku krewetek do tak małego zbiornika , to tylko na czas aż wszystko wyjedzą . Potem trzeba oddać , a dziadostwo wróci . Ja przyniosłem zawsze na szczepce , mimo że wcześniej oglądałem kilka razy z każdej strony . Z drugiej strony , jak zabraknie papu to ślimak padnie , a krewcie można dokarmić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.