Skocz do zawartości
owler

Start zbiornika

Rekomendowane odpowiedzi

Hej chłopaki.

Wystartowałem z nowym zbiornikiem, zalana woda skała RRR plus Arka Ceramik + żywy piasek(bez żywej skały i bez żywej wody itp). Stary zbiornik nadal działa ale jest kawałek drogi od nowego miejsca. Zastanawiam się teraz zakładając że w piasku wprowadziłem bakterie o jakiejś pożywce dla nich. Nie chce mi się jechać teraz po ślimaka rybę albo coś innego a i tak trochę za wcześnie bo kilka dni temu zalany zbiornik  może zapodam trochę wódki coby miały co jeść (te bakterie) co o tym myślicie?.  A może zostawić je w spokoju na razie?

Edytowane przez owler (wyświetl historię edycji)

3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej dorzucić kostkę żarcia żeby cykl ruszył ?

Będziesz miał jakieś media które pozwolą się osiedlić bakteria albo refugium bo sama RRR + ceramika to proszenie się o kłopoty.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z żarciem dobry pomysł, tymczasowo akwa bez sumpa, jak przerzucę życie ze starego zbiornika to kilka dni i mam ze starego szkła sumpa w piwnicy. Już wszystko przygotowane rurki itp. Stare akwa 130x55x55 więc na media będzie dużo miejsca. Jest tylko kwestia że do 2 tygodniowego akwa będę dołączał sumpa, ale powinno wypalić. Nie mam innego wyjścia bo przeprowadzka do nowego lokum sporo zabiera mi czasu.

Edytowane przez owler (wyświetl historię edycji)

3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, owler napisał:

Jest tylko kwestia że do 2 tygodniowego akwa będę dołączał sumpa

po dwóch tygodniach na solance i cemencie to tam raczej wiele się nie zmieni, więc chyba to żaden problem:)

Ps. Witam sąsiada:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, owler napisał:

Hej chłopaki.

Wystartowałem z nowym zbiornikiem, zalana woda skała RRR plus Arka Ceramik + żywy piasek(bez żywej skały i bez żywej wody itp). Stary zbiornik nadal działa ale jest kawałek drogi od nowego miejsca. Zastanawiam się teraz zakładając że w piasku wprowadziłem bakterie o jakiejś pożywce dla nich. Nie chce mi się jechać teraz po ślimaka rybę albo coś innego a i tak trochę za wcześnie bo kilka dni temu zalany zbiornik  może zapodam trochę wódki coby miały co jeść (te bakterie) co o tym myślicie?.  A może zostawić je w spokoju na razie?

Ja startowałem bez sumpa i pomijając 0.5 l siporaxu ze starego akwa w kasadzie i garści używanego piachu nie dawałem nic na start. Bakterie i czekałem 3 dni na przeżucenie życia. Świeża solanka. I wszystko śmigało. Oczywiście plagi przychodziły po kolei. Ale przed wpuszczeniem mierzyłem nh4 i no2 było 0 dlatwgo zasiedliłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, klossowski napisał:

po dwóch tygodniach na solance i cemencie to tam raczej wiele się nie zmieni, więc chyba to żaden problem:)

Ps. Witam sąsiada:)

też tak myślę.

Witam witam


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.