Skocz do zawartości
Gugi9103

Pomiary NH3 Hanka

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

wyposażyłem się w Hankę do pomiary NH3 ku mojemu zdziwieniu pomiar wyszedł 3.00ppm, sprawdziłem na wodzie bieżącej i wyszło 0ppm.

dzisiaj robiłem podmianę 20% i dalej jest 3.00ppm nic nie zmalało a przecież powinno.

dodam że nic mi nie padło w zbiorniku.

 

poproszę o pomoc w interperetacji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbadaj dla porównania próbkę czystej solanki (woda RODI plus sól).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Arek77 napisał:

Zbadaj dla porównania próbkę czystej solanki (woda RODI plus sól).

Zbadałem i wskazuje to samo 3.00 .... nic z tego nie rozumiem. Woda Rodo bez solanki wskazuje 0.00 ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam z tych urządzeń ale wszystko wskazuje na to, że albo ta Hanka jest tylko do wody słodkiej, albo masz pecha i fotometr jest uszkodzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Tester napisał:

A coś więcej o zbiorniku powiesz? Obsada, wiek, filtracja...

Jakie masz pH?

 

Dłuższy temat do zebrania, potrzebuję chwili. Obsada jeszcze mocno skąpa, akwa 350L, ph 8,7.

wygląda na to że fotometr jest uszkodzony...Nie sądze żeby nie był przystosowany do wody morskiej skoro był kupiony w sklepie ze sprzętem do akwarystyki .... chociaż w dzisiejszych czasach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby faktycznie NH3 byłoby na poziomie 3mg/l widziałbyś to po zwierzętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ph 8.7? 

Czemu tak wysoko? Takie pH może zawyżać wynik.

Z drugiej strony nie wiem jakiej metody analitycznej używa Hanna w swoim fotometrze. 

Ciekawe czy mierzy samo NH3 czy sumaryczne z NH4+ .

Raczej łączone...


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o żółtej Hance do amoniaku (model HI 700) to warto mieć na uwadze, że wynik w PPM nie pokazuje wartości NH3 tylko NH3-N. W celu uzyskania wartości NH3 w mg/l należało wartość fotometru przemnożyć przez stałą 1.214, co daje wynik jeszcze wyższy niż otrzymany. W opisanym przeze mnie modelu wartość 3,00 PPM było wartością graniczną, co mogło oznaczać, że rzeczywisty wynik jest poza skalą fotometru. Oczywiście może też świadczyć o wadliwym urządzeniu.


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.