Skocz do zawartości
Agnieszka&Marcin

Akwarium bez odpieniacza i podmian wody

Rekomendowane odpowiedzi

Minął rok odkąd założyłem i prowadzę to akwarium, więc myślę, że mogę już coś napisać i pokazać efekty, może ktoś skorzysta lub kogoś zainspiruje ;). Założenie było takie żeby ze względu na miejsce, w którym stoi akwarium nie było sumpa, tylko panel filtracyjny.  A więc po kolei:

Filtracja:

Panel filtracyjny na całym tyle akwarium, o szerokości 10cm, podzielony na 3 komory. W pierwszej komorze media filtracyjne – węgiel, zeolit i phosphate minus, oraz lampa uv. W drugiej komorze pokruszona żywa skała. W trzeciej pompa obiegowa, grzałka  i dolewka grawitacyjna.

Oświetlenie:

Lampa ATI Sunpower 6x39W + dwie belki Aquael Leddy Slim Actinic

Dozowanie:

Codziennie z pompy dozującej pożywka dla bakterii AF Nitraphos minus i Balling. Dwa razy w tygodniu bakterie AF Pro bio s i wszystkie mikroelementy.

Obsada:

Ryb jest dosyć sporo ale akurat jak wyrosną z tego akwarium to mam je gdzie przenieść więc trzymam rękę na pulsie.

Acanthurus Japonicus

Paracanthurus Hepatus

Zebrasoma Flavescens

Chelmon Rostratus

Synchiropus picturatus

Parka Amphiprion ocellaris

Parka Pterapogon Kauderni

Valenciennea sexguttata

Trochę ślimaków i rozgwiazda kopiąca

Poniżej zdjęcia jak akwarium zmieniało się w ciągu roku, ostatnie zdjęcie zrobione kilka dni temu. Jeśli macie jakieś pytania to śmiało :)

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie zdrowo to wygląda lubie też tetris sam zastanawiam się nad czymś podobnym tylko z sumpem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Super sie prezentuje a nizsza i pusta lewa strona nadaje zbiornikowi ladnej glebi, ktora kontrastuje z mocno obsadzona i plytka prawa strona...

Kontrasty to moje klimaty...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne akwarium. Możesz napisać coś więcej o wymiarach?

Zawsze podobały mi się takie 'schodkowe' akwaria. Czy zauważyłeś jakieś minusy takiego rozwiązania w porównaniu do standardowych kostek? Jak masz zorganizowaną cyrkulację w tej dolnej części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiałem już na fb, super. 

Od kiedy dozujesz ballinga? Jak Ci się konsumpcja zwiększała? 

Jak często uv śmiga i jaka moc? 

Edytowane przez FajnyRadziu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, tomaszkrupa napisał:

Fajne akwarium. Możesz napisać coś więcej o wymiarach?

Zawsze podobały mi się takie 'schodkowe' akwaria. Czy zauważyłeś jakieś minusy takiego rozwiązania w porównaniu do standardowych kostek? Jak masz zorganizowaną cyrkulację w tej dolnej części?

Akwarium ma ponad 100cm długości, głębokość z panelem około 60cm, wysokość w głębszej części to 60cm a w płytkiej 45cm. 

Nie widzę żadnych minusów, w dolnej części nie mam dodatkowej cyrkulacji, jest tam mały ruch wody ale nie przeszkadza mi to, dobrałem tak korale żeby nie przeszkadzała im słaba cyrkulacja ;). 

6 minut temu, FajnyRadziu napisał:

Podziwiałem już na fb, super. 

Od kiedy dozujesz ballinga? Jak Ci się konsumpcja zwiększała? 

Jak często uv śmiga i jaka moc? 

Praktycznie od początku, zaczynałem od chyba 20ml, teraz leje około 150ml dziennie.

Uvka ma 11W i chodzi non stop. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pięknego. Jaki to litraż?

OKej. Są wymiary akwa. Przepraszam, nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.