Skocz do zawartości
sith114

(W końcu) Kostka 50x50x50

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, fannadil napisał:

a nie lepiej kupić po prostu folie z klejem?

Ja się nie znaju na ostatnim akwa miałem na gotowo, a było to 10 lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, fannadil napisał:

https://allegro.pl/oferta/czarne-tlo-samoprzylepne-50cm-10cm-na-wymiar-7198151819

ja mam coś w tym guście trzyma się bdb ale trzeba trochę się namęczyć żeby bąbli nie było

2,5 zł za 10 cm?????? Tutaj jest 7 zł za metr:

https://allegro.pl/oferta/okleina-meblowa-oracal-641-czarna-biala-mat-50cm-5930443448

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falownik Tidal i red sea salt 7kg i special blend na pokładzie. 
 

Sklep od grzałki leci w kulki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie skały zacząłem coś układać i tak wychodzi ze trzeba chyba zrobić poklejona konstrukcje w całości. Kleić przed czy po plukaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sith114 napisał:

Kleić przed czy po plukaniu?

Jak masz możliwość to przed płukaniem. Kleje niby bezpieczne ale płukanie na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, przemas8888 napisał:

Jak masz możliwość to przed płukaniem. Kleje niby bezpieczne ale płukanie na pewno nie zaszkodzi.

I tak chyba zrobię bo mam kompozycje wstępnie ułożona i nawet dzisiaj to szło ;) 

Jedna bryłka poszła pod nóż i zrobiłem wow (potem zmienie linka na zdjęcie)

https://imgur.com/a/LilcER7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała jakoś tam poklejona nie jest to 1 konstrukcja. Tylko parę większych i parę mniejszych. Suma sumarum nie ogarnąłem, że cx5 drażni skórę no i teraz łapy pieką... 
Skała trafiła do kastry budowlanej z cyrkulatorem i się miesza... Jutro w dzień wymienię wodę na nową i potem pewnie gdzieś w sobotę sprawdze jak tam po4/no3 tej wody co tam skała z siebie oddaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ni ma, zrobiłem tylko taka dla mnie żeby wiedzieć jak potem to ułożyć. 

Gorzej ze tła i maty pod akwa dalej nie ma i zero info o wysyłce itp :cursin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W decathlon jest mata do ćwiczeń za 12PLN, jak masz blisko to może warto podjechać zamiast się wkur..denerwować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naszczescie przyszło teraz jak zrobić bo kiedyś podklejalem po prostu mate do dna czy lepiej przykleić do blatu żeby równo stało? 
 

No i ciekawe co wyjdzie z tłem... bo niestety nie ma kleju chyba ze znajde lokalnie jakieś inne.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, sith114 napisał:

Naszczescie przyszło teraz jak zrobić bo kiedyś podklejalem po prostu mate do dna czy lepiej przykleić do blatu żeby równo stało? 

Ja matę dociąłem, położyłem, a na to postawiłem akwarium, bez żadnego klejenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ile wymieniać wodę w skale bo mogę często odpad i woda idą do podlewania ogrodu także mogę wymienić praktycznie codziennie ;) 

Oczywiscie mowa o wodzie ro. 

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moczyłem tak. Trzy doby przy włączonych cyrkulatorach następnie mycie strumieniem z prysznica, kolejne dwie doby i kolejne dwie. Na Twoim miejscu dodałbym jedno i wydłużył każde o jeden dzień bo masz samą naturalną skałę w której może być więcej organiki a u mnie było jej niewiele.

Edytowane przez przemas8888 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, sith114 napisał:

Oczywiscie mowa o wodzie ro.

A nie lepiej moczyć tę skałę od razu w solance podając bakterie? Trochę czasu dojrzewania sobie zaoszczędzisz.

Co do maty, to ja też nie kleiłem ani do blatu, ani do akwa. Po co? Puste akwa w takim rozmiarze to sobie możesz ustawiać dokładnie, jak Ci się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Słony leszcz napisał:

A nie lepiej moczyć tę skałę od razu w solance podając bakterie? Trochę czasu dojrzewania sobie zaoszczędzisz.

Co do maty, to ja też nie kleiłem ani do blatu, ani do akwa. Po co? Puste akwa w takim rozmiarze to sobie możesz ustawiać dokładnie, jak Ci się podoba.

W solance to się będzie mieszać jak dostanę jak wszystko będzie do tego gotowe. Ogólnie moczenie w ro czyści skale z organiki i dużo np po4 z niej wychodzi także warto żałuje tylko ze zagapiłem się z zakupem testów. Bo tak bym mierzył po4 i patrzył. Bo wodę mogę naprawdę często wymieniać i tak się przyda ;) 

Najwyzej będzie zielona łąka i ślimaki od kolegi @s1ngle w końcu coś pojedzą. 

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sith114 napisał:

W solance to się będzie mieszać jak dostanę jak wszystko będzie do tego gotowe. Ogólnie moczenie w ro czyści skale z organiki i dużo np po4 z niej wychodzi także warto żałuje tylko ze zagapiłem się z zakupem testów. Bo tak bym mierzył po4 i patrzył. Bo wodę mogę naprawdę często wymieniać i tak się przyda ;) 

Najwyzej będzie zielona łąka i ślimaki od kolegi @s1ngle w końcu coś pojedzą. 

Ja bym od razu jechał z solanką. Duże podmiany, porządne dawki bakterii i wódki/vsv, najlepiej jakby doprowadzić do zakwitu. I szybciej by Ci to wyczyściło skałę niż płukanie w rodi. Fakt, trochę na sól i wódkę wydasz, ale efekt powinien być lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek to samo zrobiłbym z piaskiem zanim do akwa wrzucił jeśli ma być. Do wiadra, zalać solanką, wstrzyknąć bakterie i potrzymać 24h w 27 stopniach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Słony leszcz napisał:

Ja bym od razu jechał z solanką. Duże podmiany, porządne dawki bakterii i wódki/vsv, najlepiej jakby doprowadzić do zakwitu. I szybciej by Ci to wyczyściło skałę niż płukanie w rodi. Fakt, trochę na sól i wódkę wydasz, ale efekt powinien być lepszy.

 

5 minut temu, FajnyRadziu napisał:

Na dodatek to samo zrobiłbym z piaskiem zanim do akwa wrzucił jeśli ma być. Do wiadra, zalać solanką, wstrzyknąć bakterie i potrzymać 24h w 27 stopniach. 

Zobaczymy jak wyjdzie tak jak robię najwyżej przejdę droga zielonych łąk jak Czarek. 
 

Mam 2,4l magicznych kamyków od Af znaczy life bio fill i to co tam dają z Tidalem to Matrix jak mniemam. 
 

Budzet był spinany na start na wodzie z podmian od kolegów także na płukanki w solance to może następnym razem. 
 

Co do piasku nie przesadziłem na ten moment jak wszystko będzie zalane i pojawia się pierwsze wolne chwile to poczytam i zdecyduje najwyżej zamówię. W przyszłym tyg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W słonej wodzie bakterie namnażają się wolniej. Ja planuję tydzień z bakteriami w RO, po tygodniu podmianka 50% solanki i potem  już do baniaka z wodą z podmianki i normalnym zasoleniem. Tak sobie wymarzyłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, klossowski napisał:

W słonej wodzie bakterie namnażają się wolniej. Ja planuję tydzień z bakteriami w RO, po tygodniu podmianka 50% solanki i potem  już do baniaka z wodą z podmianki i normalnym zasoleniem. Tak sobie wymarzyłem :D

Co fakt to fakt:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@sith114 ponad 1 000 postów z poradami i się gubisz, na wstępie ?

Coś kręcisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.