Jump to content
sith114

(W końcu) Kostka 50x50x50

Recommended Posts

9 minut temu, fannadil napisał:

Przeciez bakterie w ro nie beda rosnac.

Naturalna sucha skała ma chyba sporo organiki, bo inaczej po co by ją w ogóle płukać? Ale fakt, zastanawiam się, czy w kranówie nie namoczyć, potem przecież i tak będzie w normalnej solance, a to co w nią wsiąknie to jakieś promile i raczej bez znaczenia:)

2 minuty temu, klossowski napisał:

Naturalna sucha skała ma chyba sporo organiki, bo inaczej po co by ją w ogóle płukać? Ale fakt, zastanawiam się, czy w kranówie nie namoczyć, potem przecież i tak będzie w normalnej solance, a to co w nią wsiąknie to jakieś promile i raczej bez znaczenia:)

Nie chodzi tez o to żeby moczyć w ro cały czas bo to co napisałeś o tym, że w słonej wodzie bakterie namnażają się wolniej to fakt. Z resztąw tym filmiku z wykładu  opisują przykład namnażania bakterii przy niższym zasoleniu i powolne jego podnoszenie. Do wartości docelowej.

Edited by sith114 (see edit history)

Na moje to wrzucilbym ta skale do ro, zmierzyl po jakims czasie po4, jakby juz nic nie uwalniala to zalac docelowa solanka i tyle. Sith blagam nie rob teraz doktoratu z hodowli bakterii :-D

No, dokładnie o to mi chodziło i chyba zacznę nie w RO tylko przy jakimś zasoleniu 20-30% i będę stopniowo podnosił. 

1 minutę temu, fannadil napisał:

Na moje to wrzucilbym ta skale do ro, zmierzyl po jakims czasie po4, jakby juz nic nie uwalniala to zalac docelowa solanka i tyle. Sith blagam nie rob teraz doktoratu z hodowli bakterii :-D

Tu nie trzeba robić doktoratu zobacz wykład ;) 

3 minuty temu, fannadil napisał:

Sith blagam nie rob teraz doktoratu z hodowli bakterii :-D

O to to:D:beer:

Ale spoko. Jest szkło, skała się moczy to już poleci...

Teraz, Słony leszcz napisał:

O to to:D:beer:

Ale spoko. Jest szkło, skała się moczy to już poleci...

Za rok moze dwa... :-D

Ale trzymam kciuki :-)

6 minut temu, fannadil napisał:

Za rok moze dwa... :-D

Ale trzymam kciuki :-)

W sumie znajomi mówią ze i w niedziele mogę mieć 100l solanki z hakiem także kto wie :ph34r:

Jedyne ograniczenie grzałka na która czekam ale możliwe ze znajdzie się jakaś na te pare dni ;) 

Jak sie uprzesz i masz cieplo w mieszkaniu to i grzalki tak na gwalt nie potrzebujesz. Przynajmniej przez pierwszych pare dni dojrzewania

Edited by fannadil (see edit history)

6 minut temu, fannadil napisał:

Jak sie uprzesz i masz cieplo w mieszkaniu to i grzalki tak na gwalt nie potrzebujesz. Przynajmniej przez pierwszych pare dni dojrzewania

Koło 20 stopni w tym pomieszczeniu i to po długim wietrzeniu. Ale teraz przypadkiem paczki nie dochodzą i w weekend? Mam na myśli paczkomat. 

Ale to nadawca musi to wysłać z opcją na weekend inaczej nie dojdą, tak przynajmniej jest z paczkomatem.

Najwyżej zacznę grzebać po szafach :D
Może się jakaś stara zaplątała między korzeniami z amazonki :P

Idę walczyć z tłem zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

Jak jedni siwieją przez to co się dzieje w akwarium to ja zaraz osiwieje przed... przez tło.
Teraz pytanie bo czytałem już i na naszym forum i ogólnie o oklejaniu folią oracle. Biały plamy po oklejeniu.
Sytuacją wyglądała tak niestety aż żałuje teraz, że nie cyknąłem fotki chwile po założeniu tła.
Psikam wodą z płynem zakładam tło ładnie wszystkie bąble spod foli znikają po przejechaniu kartą. Wygląda nawet spoko. Przychodzę po parunastu minutach i taki efekt:
eD4B3jN.jpg

1 minutę temu, klossowski napisał:

To ta folia Juwela?

Nie kupiłem nowe tło folie oracle z klejem.

O, to dzięki za info, też miałem kupować, ale chyba jednak zrezygnuję. A po co to psikałeś wodą jak to z klejem jest? To się chyba okleja jak meble, odtłuścić powierzchnię i przykleić od razu folię.

Edited by klossowski (see edit history)

Spokojnie woda odparuje i bedzie super wszystkie swoje akwa tak oklejam za pare dni nie widać zacieków od wody.

Pamiętam jak się męczyłem z foliami w słodkim chociaż nie było aż takiej tragedii jak u Ciebie. Stanęło na tym że kupiłem najtańszą farbę akrylową w czarnym kolorze i to było najlepsze rozwiązanie. 

8 minut temu, Kris S napisał:

Spokojnie woda odparuje i bedzie super wszystkie swoje akwa tak oklejam za pare dni nie widać zacieków od wody.

Zobaczymy, oby się poprawiło.

6 minut temu, przemas8888 napisał:

Pamiętam jak się męczyłem z foliami w słodkim chociaż nie było aż takiej tragedii jak u Ciebie. Stanęło na tym że kupiłem najtańszą farbę akrylową w czarnym kolorze i to było najlepsze rozwiązanie. 

Ogólnie to się nie męczyłem sprawnie poszło po prostu doznałem szoku jak podszedłem po x minutach po założeniu ze takie cuda ;)

18 godzin temu, Kris S napisał:

Dokładnie. Jak jest równo rozłożona, to z czasem powinno się zrobić śliczne, jednolite, czarne tło. Nie wiem, w jaki sposób woda odparowuje spod takiej foli, ale faktycznie tak się dzieje.

Pędzelkiem olejem po folii, cyk na akwa, po kilku h piękne, czarne tło ;)

1 minutę temu, FajnyRadziu napisał:

Pędzelkiem olejem po folii, cyk na akwa, po kilku h piękne, czarne tło ;)

Ale on ma okleinę meblową samoprzylepną....