Skocz do zawartości
pio_t

Pierwsze 96l + odpieniacz + kaskada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z tej strony Piotrek z Lublina,  w końcu skompletowałem sprzęt i wystartowałem wspólnie z moją drugą lepszą połową pierwzą solankę :)

Za jakiś czas jak dojrzeje baniak będę szukał korali i rybek ( ktoś coś z lbn lub okolic ) ? 

 

Akwarium:

-96l 60x40x40  OptiWhite

Sprzęt:

- kaskada fzn 3 ( 500g matrixa bio, 50g węgla, (+/- 500g kulek maxspecta, wata) wata planowana zmiana co 2dni, kulki i matrix płukanie raz na miesiac co by sie nie zasyfiły, węgiel co 2 miesiace)

- odpieniacz Tunze 9004

- 2x falownik sun jvp 130

- oświetlenie 75W cree led gako ( pierwsze 2 tyg planuje świecić 4h dziennie, póżniej dolelowo )

Skała, piach, woda :

- 18kg NATURES OCEAN sucha ( płukana kilka dni ( strasznie się z niej sypało )

- 9kg NATURES OCEAN piasek żywy około 2cm

- sól instant ocean póki co 1,024

-temp 25C

 

 

 

Na start poleciały bakterie i kostka solowca, wczoraj zalewane dzisiaj woda juz klarowna, aparat niestety nie odzwierciedla kolorów jest dużo jaśniej i przejżyściej.

Mile widziane podpowiedzi i sugestie :) pozdrawiam

 

akwa.jpg

Edytowane przez pio_t (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, pio_t napisał:

ktoś coś z lbn lub okolic

Jurko z Lublina ma największy wybór zoanthusów w Polsce:)

Poważnie wlazło Ci 18 kg skały do 90l?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak widać na załączonym obrazku, nie powiem kombinacji trochę było z ułożeniem...

96 to juz prawie 100 a nie 90 :D żarty, żartami ale też wydawało mi się że nie wejdzie... ale jak widać weszło miejsca coś tam też jest, być może było 17 kg zamiast 18 w sumie nie ważyłem.... ;)

" Jurko" szukać tutaj na forum ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum już dość dawno go nie widziałem, na pewno bywa na Bandzie, daj tam ogłoszenie na pewno ludzie z okolic Lublina się znajdą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie chcę Cię straszyć Kolego, ale ja miałem kłopoty przez tą skałę. Jest ciężka, mało porowata i wg mnie nie bardzo nadaje się do solniczki. Jest gdzieś tu na forum kilka tematów o niej. Trzymam kciuki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Slawo napisał:

Witam. Nie chcę Cię straszyć Kolego, ale ja miałem kłopoty przez tą skałę. Jest ciężka, mało porowata i wg mnie nie bardzo nadaje się do solniczki. Jest gdzieś tu na forum kilka tematów o niej. Trzymam kciuki i pozdrawiam.

Wiem czytałem, jednak jak zagłębić się dalej na każdej skale coś się dziej, jednemu nic drugiemu non stop... 

Zbiornik zbiornikowi nie równy tak samo skała, skale....  

Zobaczymy co się będzie działo w najgorszym wypadku pójdzie w śmietnik i kupi się nową, ale póki co jestem dobrej myśli ;) 

2 godziny temu, Blues napisał:

Na forum już dość dawno go nie widziałem, na pewno bywa na Bandzie, daj tam ogłoszenie na pewno ludzie z okolic Lublina się znajdą

ok dzięki, z tego co widzę to zrezygnował z tego forum :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.05.2020 o 10:45, pio_t napisał:

Zbiornik zbiornikowi nie równy tak samo skała, skale.... 

Chciałbym wrócić do tej rozmowy za pół roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.