Skocz do zawartości
wiesiektbg

Podnoszenie PH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Chciałem zapytać, co stosujecie, żeby podbić wartosć PH. Po przesiadce mam ostatni cały czas problem z PH, które oscyluje w granicach 7,7 do 8,0. Powietrze do odpieniacza mam zasysane z pola. Poza tym mam problem z wapniem, test JBL daje mi wynik Ca- 600, przy czym Mg daje wynik 1320, zasolenie mam na poziomie 1,024. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zostawiać na noc otwartą szafkę, nie tylko sam wężyk do odpieniacza na zewnątrz


de1c89e836a1904c6acee4e1c5622207u1839a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym mierzysz PH i kiedy ewentualnie kalibrowałeś urządzenie pomiarowe?
Może się okazać, że masz po prostu błedny odczyt z PH..... też tak miałem.

Kalibracja pomogła - niepotrzebna była walka z wiatrakami :D 

A do weryfikacji jeszcze poszedł nowy test PH salifert i się problem sam rozwiązał ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijam ewentualny błąd pomiaru Ph, u mnie znacznie wzrosło kiedy przez sump zwiększyłem obieg wody. Odpieniacz nie podnosił tej wartości, a nawet po jego usunieciu nic się nie zmieniło. Zwiększenie przepływu było strzałem w dziesiątkę. Co do testów na wapń jbl bym sobie odpuścił i kupił albo salifert albo colombo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.05.2020 o 01:57, klossowski napisał:

A sól jaka? Balling? Reaktor?

używam soli AF Reef salt i reaktora wapnia - dozowanie pompą perylstatyczną

W dniu 22.05.2020 o 09:13, ryzyk.fizyk napisał:

Proponuje zostawiać na noc otwartą szafkę, nie tylko sam wężyk do odpieniacza na zewnątrz

nie pamietam, czy o tym pisałem, odpieniacz zasysa sobie powietrze zza okna

 

W dniu 22.05.2020 o 15:20, atk napisał:

Czym mierzysz PH i kiedy ewentualnie kalibrowałeś urządzenie pomiarowe?

do pomiaru Ph mam miernik przenośny - na płynie kalibracyjnym pokazuje prawidłowo, chociaż musi się moczyć z 5 minut, żeby doszło do właściwego wyniku - moze już baterie trzeba wymienić. Poza tym mam jeszcze komputer ARMX który pokazuje mi nieco wyzszą wartosć. Dziś mu podłączę nową sondę hydrometu i zobaczę.

 

11 godzin temu, dla syna napisał:

Co do testów na wapń jbl bym sobie odpuścił i kupił albo salifert albo colombo. 

chyba tak zrobię, dodatkowo chyba zrobie testy ICP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy reaktorze wapnia są dwa sposoby  podbijania Ph. Kalwasser albo NaOH. Ja wybrałem ten drugi, opisałem w swoim temacie. Bodajże od 11 strony.

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PH można też podbić stosując tzw "filtr co2" Podłączając do odpieniacza, ja stosuje ati Carbo ex i i mam PH w granicy 8.2. Wkład można kupić wapno sodowane żeby nie przepłacać. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.