Skocz do zawartości
gracjan87

2x 24w t5 jakie barwy?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zmieniam światło z ledów aquaela na belkę 2x24w t5 ati + ew. mam miejsce na 1 tubę led w przyszłości może zrobie hybrydę. 

Pytanie dotyczy jakich świetlówek użyć, chciałbym żeby baniak nie był za zimny (nie chce uzyskać efektu ultrafioletu) bardziej pasują mi cieplejsze barwy..

czy takie połączenie będzie ok ? czy lepiej inaczej to skonfigurować:

1x Aqua blue special + 1x blue plus albo coral plus

Z góry dzięki za podpowiedzi

poniżej film fajnie pokazujący jak świecą te t5tki

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem że przy dwóch t5 nie warto mieszać barw. Dwie różne świetlówki potrafią podzielić zbiornik na dwa różne kolory. Nie wygląda to zbyt ładnie... Jeśli wolisz cieplejsze barwy szedłbym w Coral plus lub  aquablue special. Najlepiej gdybyś zobaczył obie jak świecą

Edytowane przez Pawkuu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2xcoralplus mam u siebie. Ogólnie jest ... naturalnie. Nie ma efektu fluo  przy takim zestawieniu. Ja u siebie dopalam ledami RB.


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pawkuu napisał:

Z doświadczenia wiem że przy dwóch t5 nie warto mieszać barw. Dwie różne świetlówki potrafią podzielić zbiornik na dwa różne kolory.

To zależy pewnie też od tego jakie są odbłyśniki. Jeżeli osobne dla każdej świetlówki to może faktycznie być taki efekt. Przy wspólnym odbłyśniku światło powinno się lepiej wymieszać.
Ja bym wziął blue plus + coral plus / aquablue special, ale ja lubię jak jest niebiesko ;)


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, goclik napisał:

To zależy pewnie też od tego jakie są odbłyśniki. Jeżeli osobne dla każdej świetlówki to może faktycznie być taki efekt. Przy wspólnym odbłyśniku światło powinno się lepiej wymieszać.
 

No fakt zawsze miałem w oddzielnych odbłyśnikach w sporej odległości od siebie (dzieliła lampa Led odbłyśniki) być może gdyby było obok siebie nie byłoby tego efektu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.