Skocz do zawartości
Marcin32130

Sump 80x40x40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,to mój pierwszy post tutaj i proszę bez hejtu.Mam sump ale trzeba go przerobić i chciałbym żeby ktoś mi podpowiedział jak go zaprojektować,akwarium jest na pudełku odpieniacz bubble magus w sumpie ma być tylko ceramika wata i tle bez skaly i refugium.jestem świeży wiec proszę o porady 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz akwarium? I co w nim rośnie i pływa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem Twój pierwszy post - i w sumpie chcesz mieć tylko watę i ceramikę to robisz  max 3 komory - 1. - spływ ze skarpetą filtracyjną ( 10 cm) lub ( lepiej ale drożej) rollermat (wtedy komora na szerokość urządzenia)  2. komora z ceramiką (np siporax) lub innym medium biologicznym (Matrix kulki maxpect itp) 3. komora pompy powrotu (ok 20 cm). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sump o tych wymiarach i u mnie wygląda to tak. Robić taki sump tylko na ceramikę trochę bez sensu. Wydziel komorę na refugium, bo jak nie teraz to po pewnym czasie będziesz chciał założyć.

 

20191223_154558.jpg.0dbc4acb0557e9e8504b2a4d33ef986c.jpg

 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arek77 napisał:

Jeśli dobrze zrozumiałem Twój pierwszy post - i w sumpie chcesz mieć tylko watę i ceramikę to robisz  max 3 komory - 1. - spływ ze skarpetą filtracyjną ( 10 cm) lub ( lepiej ale drożej) rollermat (wtedy komora na szerokość urządzenia)  2. komora z ceramiką (np siporax) lub innym medium biologicznym (Matrix kulki maxpect itp) 3. komora pompy powrotu (ok 20 cm). 

Tak mój pierwszy post i tak jak wyżej opisałeś ma być w sumpie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment mam taki sump wg ludzi na forum akwarystyka morska jest zły wiec chce go przerobic a ciężko żeby ktoś pomógł jak wymierzyć przegrody itp znalazłem kilka gotowców tutaj i dodam fotki i może doradzicie

6BD0A304-7700-4E80-8A88-49362B23C431.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy planujesz w tym sumpie komorę na dolewkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komora jest po prawej stronie ju 

Czyli zostaje 65cm do zaprojektowania 

Albo wyciąć dolewkę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam sump. Nie mam w nim przegrody na dolewke. Chciałem go całego wykorzystać do filtracji systemu. Dolewka obok szafki ;)

 

Screenshot_20200528_075602.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.