Skocz do zawartości
dale

KORALEN ZUCHT - łączenie preparatów ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłęm podawać  K-Z Cyjano Clean i K-Z Snow. Na buteleczce ze śniegiem pisało że można go łączyć z innymi preparatami w jedną dawkę. Czy mam rozumieć to w ten sposób że mogę np. do kubka z wodą akwariową wlać porcję Snow (5 ml) i wkroplić 5 kropel K-Z CC, następnie wymięszać i wlać razem do sumpa (za odpieniaczem)? Czy jednak podawać te preparaty oddzielnie ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podaję oddzielnie.

Dodatkowo to jest nowe Coral Snow które bardzo agresywnie obniża PO4. W 100ml przy 1ml snow usuwa rzekomo 8mg PO4.

Używałem jak się pozbyłem wszystkich adsorberów z akwarium i faktycznie PO4 zjechało szybko, za szybko.

Obecnie stoi w szafce hehe ale cyano clean dozuję i będę do momentu jak się buteleczka nie skończy, potem zobaczę czy odstawienie coś zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to nie fajnie że agresywnie obniża, przy tylu glonach u mnie, może to zadziałać niekorzystnie, ale zacząłęm podawać od minimalnej dawki i na niej, w takim razie poprzestanę...

Czy K-Z ma coś co obniża azotany? Bo może warto było by, dla równowagi podać i ten preparat?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, dale napisał:

O, to nie fajnie że agresywnie obniża, przy tylu glonach u mnie, może to zadziałać niekorzystnie, ale zacząłęm podawać od minimalnej dawki i na niej, w takim razie poprzestanę...

Ponoć to ich jakaś nowa formuła. Poprzednie Snow było inne i nie obniżało tak agresywnie PO4. Z tego co czytałem sporo osób się zdziwiło bo kupowali od jakiegoś czasu i nie czytali pewnie zmian na buteleczce hehe.

A nie lepiej po prostu VSV? Ja teraz tylko tym utrzymuję no3/po4 na stałym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej :) poziom trofizmu utrzymuje mi w ryzach refugium, a snow miał pomóc w walce z cyjano :) Tylko teraz obawiam się o tą równowagę.

No, ale zobaczymy...

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w jakim celu mieli by go stosować? Jako pierwiastek śladowy, nie działał by tak na fosfor - chyba. Aby snow działał kompleksowo, to powinni wskazać z jakim innym preparatem stosować, który by azotany zbijał. 

Bo w ten sposób, chyba narusza równowagę? Jak myślisz?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o Coral Snow Plus - podobno bardzo agresywnie  obniża fosforany. Na R2R trafiłem na wątek sugerujący lantan


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Tester napisał:

Mi chodzi o Coral Snow Plus - podobno bardzo agresywnie  obniża fosforany. Na R2R trafiłem na wątek sugerujący lantan

No właśnie tak to odebrałem :) Nie neguję że mogli dodać, tylko zastanawiam się w jakim celu - czy dla redukcji fosforanów - ale wtedy trzeba było by coś z azotanami zrobić,

czy w innym celu - na przykład jako źródło pierwiastka śladowego - lantanu, ale wtedy dodali by na tyle małe ilości, że zauważalnie nie wpływało by to na fosforany.

Może być jeszcze trzecia opcja, że chlorek lantanu ułatwia przyswajanie związków zawartych w coral snow (katalizator reakcji, przenośnik, czy inny polaryzator błony)

Strzelam już całkowicie... może chodzi o przyswajanie i powinowactwo? I związki zawarte w coral snow łatwiej przyswajane są przy niskim poziomie fosforu? (coś jak CO2 - O2, czy grupa -CN  w płucach)

A tak przy okazji, jaki jest mechanmizm redukcji ilości fosforu w wypadku stosowania chlorku lantanu?

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w tym produkcie użyty jest lantan, to w trakcie strącania powstaje biały nalot, który można zaobserwować na pompach i innych elementach w akwarium. Przynajmniej tak było jak w poprzednim akwarium używałem chlorku lantanu do kontroli fosforanów. Przy lantanie wskazane jest użycie go bezpośrednio w odpieniaczu lub w skarpecie dla wyłapania powstałego osadu.  


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Coral Snow nie ma śladu, zmętnienie jest początkowo po czym woda jest wręcz niewiarygodnie krystaliczna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że zmętnienie i osad występują tylko przy wlewaniu, ale jeśli jest tam chlorek lantanu, to tego fosforu musiało by być bardzo dużo, żeby zobaczyć osad.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dale napisał:

Potwierdzam, że zmętnienie i osad występują tylko przy wlewaniu, ale jeśli jest tam chlorek lantanu, to tego fosforu musiało by być bardzo dużo, żeby zobaczyć osad.

Przy lantanie osad widać po długotrwały używaniu, po kilku tygodniach. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to by miało sens


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też kupić zwykły coral snów. Gdzieś też czytałem, że najprawdopodobniej wersja plus zawiera lantan.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.