Skocz do zawartości
Cimas

Quadricolor - dzieli się czy zdycha?

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś miesiąca mam quadricolor w zbiorniku, ostatnio juz się ładnie pompował a dzisiaj wygląda źle.

I się zastanawiam czy może się dzięki, bo karmiłem go dość obficie, czy może zbiera mu się umierać?

IMG_20200530_135458_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wygląda kiepsko... Zbyt kiepsko żeby to był podział... Podaj podstawowe dane zbiornika plus aktualne parametry... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo rozkoduj proszę to określenie "dość obficie", bo to znaczy wszystko i nic, czyli czym go karmisz, ile tego dajesz i z jaką częstotliwością. 

Jak Szymon napisał powyżej - kiepsko to wygląda dla niego. Ukwiała, rzecz jasna, nie Szymona.

Czy nad nim to przypadkiem nie jest sarcophyton ? Też nie wydaję się szczęśliwy.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik 100x40x40 oświetlenie LED 128w, ukwiał ma jakieś 15cm od lamp

Parametry;

No3 10

Po4 0.1

KH 8

Ca 420

Zasolenie 34ppt

Ukwiała karmiłem co 2 artemia po parę kawałków.

Sarco dość specyficzny, wegetuje tam od zalania zbiornika

Reszta koralowców (miękkie i lpsy) obecnie bardzo szczęśliwe i ładnie rosną.

Mam też jeszcze jednego ukwiała, nie jestem pewien czy quadri czy crassa, i jest szczęśliwy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten ukwiał nie dotykał się przypadkiem z tym sarco ? Jeden z moich tak wyglądał po wojnie z montiporą, przestawiłem i wydobrzał. 

Co do karmienia, to artemią to on się nie naje specjalnie. Kup stynkę, odetnij kawałek ze dwa, trzy centymetry, rozmróź i zapodaj. Jak zje to będzie miało mu się na życie, jak nie, to nie wróżę mu przyszłości.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Ironista napisał:

A czy ten ukwiał nie dotykał się przypadkiem z tym sarco ? Jeden z moich tak wyglądał po wojnie z montiporą, przestawiłem i wydobrzał.

Niee, siedział na tym kamyku jakby od dołu i się wyciągał do światła, dzisiaj rano wlazł na górę obok sarco i leży taki smutny.

Jak jest taki umierający (mam nadzieję, że nie) to dać mu stynki? Nie lepiej coś "delikatniejszego" właśnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda drugi mały ukwiałek

Potrafi ktoś potwierdzić że to quadricolor?

IMG_20200530_143350.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda obecnie, myślicie, że się pozbiera? Dodam że na noc trochę się pompuje i jest jakoś dwa razy większy niż w dzień.

IMG_20200603_142622.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.