Skocz do zawartości
Mateusz140

Pomoc w ocenie ICP

Rekomendowane odpowiedzi

Fosforany to skutek mojej ufnosci do testów kropelkowych plus ostatnie roztopione glony e893f4d9e9cb8208b467d645f9bbda24.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

 

 

Przepraszam nie sądziłem że po zmniejszeniu nie będą widoczne9577589021e83364c7bb6c037d211a23.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

2c121432accf3883e6dda053a341cb5f1.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

3c3e1f28be25cad66fc67220038980125.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

30b8615ca86a2870d48ca53f3039dae09.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

44539feb3054e1d75e69b2b70dd6cf2bc.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie parametry w zakresie mikro i makro  prawie książkowe.... Poziom aluminium wg. mnie też jest do zaakceptowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd u Ciebie La? To silnie zasadowy metal. Jakie masz PH? Żyje coś w zbiorniku? Tego pierwiastka nie powinno w ogóle w zbiorniku być. Co do reakcji na niego się nie wypowiem. Znam tylko jego właściwości i gdzie występuje. Były stosowane jakieś leki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam pojęcia jakieś 3 msc temu stosowalem capisol, 7ml na 400litrow przy walce z wirkami

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

I phosporate ex na fosforany po wpadce z glonami spaghetti, A w zbiorniku troszkę żyje 8301096d6c2f5e23746e8a93b628aea1.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie jest Ph? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Ph bardzo dobre. A przed leczeniem też takie było, czy niższe? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na stęźenie tego pierwiastka- jest naprawdę śladowe i nie ma źadnego wpływu na organizmy.

Niektóre produkty na obniźenie fosforanów mogą zawierać lantan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PH od roku bez większych skoków, teraz pytanie czy da się zbić ten latan I aluminium ?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Arek77 napisał:

Zobacz na stęźenie tego pierwiastka- jest naprawdę śladowe i nie ma źadnego wpływu na organizmy.

Właśnie widzę że wszystko żyje. Śladowe to rzecz względna skoro nie powinien on występować. Ten pierwiastek powinien podnosić Ph, więc może się okazać że nawet poprawia nieco parametry. Ciekawa sytuacja warta zapamiętania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie masz podniesione niektóre metale, co może świadczyć o obecności niektórych leków lub coś koroduje (lampa, złącza mające kontakt z wodą lub są dostarczane z ro przez dolewkę). Węgiel powinien wyciągać z wody metale, a mocniejszym środkiem jest cuprisorb. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik był prowadzony na AF ostatnio że względu na sytuację byłem zmuszony kupić red sea Coral pro salt I zrobiłem może 3 podmiany po 20 litrów

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam który ale któryś z pochłaniaczy fosforanów też oddawał do wody śladowe ilości aluminium. Mam nadzieję że nie zabrudziłeś też wody do badania rękami. Bo kontakt z płytami z elektroniki potrafią zawierać wszystkie te pierwiastki, które u Ciebie są zawyzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Ja go chyba mam gdzieś w sumpie

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja mam pytanie robiłeś test bo? byłeś ciekawy jakie są parametry, czy zrobiłeś bo coś złego się działo w zbiorniku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test bo bo roztopily mi się glony I kilka acropor straciło kolor ,A że nigdy nie robiłem icp chciałem znać przyczynę zachowania się tak spaghetti

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Mateusz140 napisał:

Zrobiłem test bo bo roztopily mi się glony I kilka acropor straciło kolor ,A że nigdy nie robiłem icp chciałem znać przyczynę zachowania się tak spaghetti

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

A ile masz No3? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No3 mierzone salifertem 10


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Wiem że coś jest nie tak bo wpuscilem kiedyś ślimaka na wirki po bardzo długiej aklimatyzacji niestety nigdy go nie zobaczyłem w zbiorniku I to samo było z krewetkami na apitasje tzn krewetke widziałem jedną po kilku dniach I slad po niej zaginął

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Tylko tak naprawdę co teraz powinienem zrobić? Włożyć dobry węgiel i ponowic testy za miesiąc czy dwa ?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wysłałem do Marinlabu wodę do testów i wykryli u mnie Al oraz PO4 tak jak u Ciebie . Niby nic specjalnego ale trochę mnie to dziwi bo na małej Hance PO4 pokazuje zero. Większym zaskoczeniem jest Al a to dlatego że testy u Tritona (robione jakieś 4 tygodnie wcześniej)  nie wykryły tego pierwiastka i mam w sumpie Cuprisorb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja używam cały czas węgla w filtrze który systematycznie zmieniam ,sam już ni3 wiem

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Mateusz140 napisał:

 

Tylko tak naprawdę co teraz powinienem zrobić? Włożyć dobry węgiel i ponowic testy za miesiąc czy dwa ?
 

Teraz będę gdybał. Glinem bym się nie przejmował. Większość zbiorników ma go w nadmiarze i nic się nie dzieje. Ale... gdyby szukać problemu po Twoich opisach że nie wszystko jest ok to przyszła mi na myśl jedna rzecz. Metale które u Ciebie występują, są stosowane w elektronice, elektryce itp. Metale takie to jedno, ale zgony o których piszesz to drugie i styczną z tym wszystkim (pomijając wpływ La bo go nie znam) jest przebicie prądu w jakimś układzie, który się utlenia. Niektóre zwierzaki padają a przy okazji pojawiają się metale ciężkie. Może masz jakąś uszkodzoną izolację albo coś w ten deseń? Oczywiście gdybam, nie stwierdzam. 

Spróbuj najpierw odszukać źródło tych pierwiastków. Jeśli się nie uda to po użyciu pochłaniaczy zbadał bym wodę rodi także. 

Oczywiście po jakimś czasie po teraz nie ma na testy icp sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.