Skocz do zawartości
tigenbonzo

Krab pustelnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planuje zakup krabów pustelników i wpadły mi w oko kraby pustelniki niebieskonogie (calcinus elegans).Moje pytanie brzmi czy może on żyć w akwaterarium jeśli bedzie ono podzielone w 2/3 na część lądową i w 1/3 wodnej (będzie to basenik oddzielonony od lądu) czy musi być to w 100% wodne akwarium ponieważ jak oglądam filmiki na yt o nich to wszyscy trzymają je w 100% wodnych akwariach.Z góry dziękuje za odpowiedź.

P.S.w pytaniu chodzi mi głównie o to czy może on żyć na lądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak jest z gatunkami, o których piszesz, ale w Egipcie na plaży biegało pełno pustelnikow po piachu, tuż przy brzegu. Poszukaj w necie, czy calcinus żyje w morzu czerwonym. Te kraby tak szybko biegały, że nie miałam szansy rozpoznać gatunku. 

Kiepska jakoś filmu, bo przez ostre słońce nie widziałam, co filmuję :)

Edit: z ciekawości sama posznupalam, te z Egiptu to raczej dardanus. Nie wiem, czy calcinus też wychodzą na ląd, nie znalazłam po krótkim poszukiwaniu filmiku o swobodnie biegających o plaży calcinus, ale nawet, jeśli wychodzą na ląd, to pewnie na krótko. To głównie wodne zwierzaki, nie mogą wyschnąć. Zaciekawił mnie Twój plan, opowiedz coś więcej, jak planujesz zorganizowac słonowodne akwaterrarium. Co planujesz hodować w tym habitacie, poza krabami? Znam słodkowodne akwaterraria, na przykład z poskoczkami mułowymi, albo z żółwiami wodno-lądowymi, albo  paludaria częściowo zalane dla neonów czy innych niewielkich rybek, ale dotąd nie słyszałam o takim projekcie z udziałem małego bajorka słonej wody. Widzę, że dopiero co zarejestrowałeś się na tym forum. Czy faktycznie planujesz środowisko słonowodne? Calcinus elegans, to kraby żyjące w słonej wodzie. Bardzo trudno byłoby osobie doswiadczonej w morszczyznie zrobić takie terrarium z bajorkiem słonej wody. Wyzwaniem byłoby samo utrzymanie poziomu zasolenia. 

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kraba tym lepiej jeśli będzie miał gdzie wyjść na powierzchnię. Oczywiście większość ludzi trzyma je w swojej hodowli przez cały czas w wodzie, bo ciężko tak zbudować aranżacje ze skały aby jej cześć wystawała ponad lustro wody.


de1c89e836a1904c6acee4e1c5622207u1839a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/GyRtegAFlEk

Chodziło mi o takie przedzielenie części wodnej od lądowej jak jest tutaj na filmie, ponieważ bardzo mi się spodobało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko film który pokazałeś jest z krabem słodkowodnym a nie morskim, wydaje mi się że ciężko będzie odwzorować w ten sposób naturę słonej wody :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.