Skocz do zawartości
pj007

Mały filtr przepływowy na wąż

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję małego filtra przepływowego na wąż 19/20 mm.

Mam mocno ograniczone miejsce w sumpie. System zasilany jest pompą obiegową 2000l/h

Używam AF Phospate minus, do tej pory medium było obok pompy.

Podobno nie jest to za dobre rozwiązanie, realny przepływ może być za mały.

Dlatego szukam jakiegoś rozwiązania aby wpiąć małe ustrojstwo w wąż między pompę obiegową a instalacją PCV 25mm. Tak by zmieścić tam te 100-200 ml absorbentu.

 

Może ktoś z was spotkał się  z takim rozwiązaniem.

Interesuje mnie poprostu zwiększenie przepłwu przez absorbent.

 

Znalazłem takie coś :

https://allegro.pl/oferta/filtr-jachtowy-wody-zaburtowej-na-waz-19-mm-9181571840

Ale nie ma pokazane jak obieg idzie i do teog musiałbym wyjąć tą siatkę metalową i dać tam absorbent np w worku filtracyjnym. Nie wiem jakby wtedy obieg wody wyglądal

 

Teżpomysł jest z filtrem do pralki aby go zastosować jako filtr liniowy do absorbentu.

Edytowane przez pj007 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez myślałem nad podobnym rozwiązaniem tylko chciałem to podłączyć jako wstępny filtr przed reaktorem wapnia . I będę to robił ze starego filtra po żywicy . Wykręcasz tylko końcówki po 0,25” rurce i rozwiercania na większy otwór . Następnie wkleisz to co zechcesz . Wydaje mi sie ze po żywicy pasował by ci najbardziej bo tam orginalnie jest sito by żywica nie uciekła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, nie jest głupi pomysł. Króćce dać np 3/4 na 19 mm. I jest filtr liniowy.

Pomyślę nad tym.

Znalazłem też takie coś :

https://profesjonalne-nawadnianie.pl/Filtr-liniowy-3-4-M-BRADAS-p2109

Tylko wiadomo byłoby trzeba dać albo sito albo grubą gąbkę. Aby nie zwiazł absorbent.

 

Minus to nieprzezroczyte szkło. Brak sprawdzenia stanu np purigenu bez odkręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja do takich celów używam kaskady FZN-3.

Wszelkie filtry "nawężowe" zmniejszą przepływ wody z sumpa i utrudnią sprawdzenie i wymianę absorbentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multikani  , w razie czego można rozbudować .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pj007 napisał:

 

Jest to mini tzw strainer których mam pełno w większej wersji na statku. Masz po prostu wlot który wpada do przestrzeni z sitkiem i wylot przez sitko. Chodzi o zatrzymanie ciał stałych jak glony czy plastik żeby się nie dostały albo do zbiornika albo chłodnicy. 

Moim zdaniem jak napchasz tam czegoś to średnio to będzie się sprawdzać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli korpus 10" za duży to może mniejszy 5" UST-M będzie idealny,tanio,podłączenia do wyboru i zawsze można rozbudować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.