Skocz do zawartości
Nod85

Jaka pompa do odpieniacza?

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem w Deltec'u pompę TWISTMAN TW-250 (czyli przerobioną JEBAO DCT-8000) i niestety po paru latach coś się zacina, przeczyściłem, ale nadal to samo - podnosi sam poziom wody w odpieniaczu, bez bąbelków.

Zastanawiam się nad wymianą, ale nie wiem na co. Jakiego producenta polecacie pompę z wirnikiem igiełkowym? Aby była cicha.


a6d7d3e8311ae8fd266f71f8f699c233u1428a1280.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie dcp 8000 wymień na wirnik igielkowy można go kupić na olx bajka pięknie pieni ja mam dcp 10000 na wirniku igiełkowym ustawiony na 70% mocy robi robotę mam odpieniacz Twistman 200 pompa zewnętrzna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz czy wirniki z DCP są kompatybilne z DCT lub DC ?

 


a6d7d3e8311ae8fd266f71f8f699c233u1428a1280.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używam octopusa varios-4 zamiast red dragona która mi po latach padła. Gdybym miał dzisiaj wybierać między nimi to bym wziął octopusa a jest prawie 3 razy tańszy - niskonapięciowy ze sterownikiem i czujnikiem uniemożliwiającym przelanie, poza tym bezgłośna.


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli popdnosi Ci słup wody w opdpieniaczu bez bąbelków - znaczy to ze masz niedrożny układ podawania powietrza.
Należy przeczyścić dokładnie całą drogę od tłumika poprzez wężyk i przede wszystkim  idealnie wyczyścić zwężkę. Na wewnętrznej średnicy rurki wprowadzającej powietrze do dyszy mogło zebrać się mnóstwo osadu,  który zamknął powietrze doprowadzane do pompy.
Jeżeli pompa działa tak jak mówisz to na 99,9% jest to. 
Samo czyszczenie pompy nie wystarczy jeżeli zaniedbasz okresowe czyszczenie doprowadzenia powietrza a może to spowodować z czasem uszkodzenie pompy..


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bez problemu pasują ściągasz oryginalny zakładasz igielkowy i śmiga dcp pompy są bardzo dobre i ciche mogę dać ci namiar kto drukuje takie rzeczy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Miałem orginalna pompę która wymieniłem na dcp odpieniacz dostał nowe życie używając oryginalnej pompy twistmana nigdy nie zdażyło się zatkanie dopływu powietrza jest to spory otwór


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No ale sprawdź ogólnie firmie proponuje zmianę na dcp [emoji3]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przerobiona pompa "śmiga"  do czasu. Konstrukcyjnie nie jest dostosowana w 100% do skimmerów. 
Działać będzie ale nie optymalnie i dosyć krótko ponieważ nie została odciążona.
Na stanowisku pomiarowym stockowa pompa miała zdecydowanie gorsze przepływy względem konsumpcji prądu i destrukcyjne obciążenie stojanów.
Co do zatykania się rurki do średnica nie jest aż tak duża - po roku potrafi dojść do niemalże całkowitego zawężenia poprzez osadzającą się mieszaninę soli i kurzu - tak twardą że należy ją zeskrobywać metalowym przedmiotem. Czyszczenie należy wykonywać regularnie!!!
   


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie montujecie dct4000 przerobione łączenie metalowe śruby wirnik igielkowy chyba trzy żendy z tego co pamietam popa dcp ma wyższy słup podnoszenia wody wiec żeby ja obciążyć trzeba zastosować wirnik igielkowy 4 żendy i dłuższe igły temat był bardzo długo testowany na odpieniaczach między innymi Twistman 200 i różnych pompach dcp od 5000 do 10000 pracuje to ponad 6 miesięcy wydajność i ilość bardzo drobnych bombelkow mnóstwo oczywiście zwezka to podstawa mam taka regulowana .jak to działa ustawiam moc pompy 60% i reguluje zwyżka dopływ powietrza aż otrzymam aksamitna pianę prawie jak do ciasta to co się zbiera to czarna kawa na sucho


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.