Skocz do zawartości
Hoom

Zeovit opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam i obawiam się że może być probem ponieważ:

-zeowit wymaga znajomości  baniaka (czego prakuje, co jest i jakie procesy zachodzą)

-zrozumienia (co poszczegóine buteleczki dają, w jakich korelacjach ze sobą składniki różnych buteleczek są)

- stabilności dozowania i reagowania na to co się dzieje

Znane mi się przypadki prowadzenia baniaków bez spełnienia w/w warunków. Niestety wszystkie kończyły się niepowodzeniami.

Jest to metoda wymagająca. Albo wiedzy i doświadczenia, oraz zasobnego portfela, albo stałego serwisu - całkowitego - prowadzonego przez kogoś doświadczonego (jeszcze większe koszty).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że metoda zeovit umarła śmiercią naturalną.

Chyba że nikt się nie przyznaje.

A mnie coś korci i robię 2 podejście. Nakupiłem Acropor więc zeo powinno być OK.

Edytowane przez Tata (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

27 minut temu, Tata napisał:

Widzę, że metoda zeovit umarła śmiercią naturalną.

Od pół roku mój baniak leci na zeo...jestem zadowolony, poznaję poszczególne butelki i ich efekt działania.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.09.2020 o 11:57, dale napisał:

Tak czytam i obawiam się że może być probem ponieważ:

-zeowit wymaga znajomości  baniaka (czego prakuje, co jest i jakie procesy zachodzą)

-zrozumienia (co poszczegóine buteleczki dają, w jakich korelacjach ze sobą składniki różnych buteleczek są)

- stabilności dozowania i reagowania na to co się dzieje

Znane mi się przypadki prowadzenia baniaków bez spełnienia w/w warunków. Niestety wszystkie kończyły się niepowodzeniami.

Jest to metoda wymagająca. Albo wiedzy i doświadczenia, oraz zasobnego portfela, albo stałego serwisu - całkowitego - prowadzonego przez kogoś doświadczonego (jeszcze większe koszty).

Tak z ciekawości zapytam, a jaka metoda na piękny baniak nie wymaga tego co powyższe?

Edytowane przez MecenasSlonejWody (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2020 o 19:10, MecenasSlonejWody napisał:

Tak z ciekawości zapytam, a jaka metoda na piękny baniak nie wymaga tego co powyższe?

Filozofia stosowana, poparta mniemanologią teoretyczną. Powinno ci łatwo pójść. Sądząc po wypowiedziach, jesteś dosyć doświadczonym w tym zakresie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Są ludzie którzy tak prowadzą zbiornik tylko mało kto pisze.
Ja się przesiadałem na reaktor  później na zeovit a teraz zbiornik sobie hula. 
http://imgur.com/gallery/UDqWVY9
Bardzo ładnie ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak metoda zeovit sprawdza się w mniejszych zbiornikach (50l) ??

Dawkowanie większości preparatów podawane jest na zbiornik 100l np. 1 kropla / dzień - można to jakoś bezpiecznie przełożyć na mniejsze zbiorniki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2021 o 12:23, bomber napisał:

Jak metoda zeovit sprawdza się w mniejszych zbiornikach (50l) ??

Dawkowanie większości preparatów podawane jest na zbiornik 100l np. 1 kropla / dzień - można to jakoś bezpiecznie przełożyć na mniejsze zbiorniki ?

Wtedy masz dwie możliwości, albo sobie z wodą ro możesz rozrzedzić preparat, albo lać 1 kroplę na dwa dni. 

Co do zeovitu, to bardzo wiele osób go używa, w tym i ja. Każda metoda wymaga wiedzy, czasu i środków. Nie każdemu chce się wszystko opisywać, a ładne zdjęcia zrobisz i zapuszczonemu zbiornikowi jak przepuścisz przez dobre filtry i wykadrujesz :)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.