Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To już 5-ty miesiąc a no2 nadal widoczne, czy to możliwe?

Najprostsze miękkie korale zaczynają mieć się dobrze.

W tygodniu obsadzę kilka sps-ów, może w końcu się przyjmą.

W końcu, bo miesiąc temu przykleiłem kilka szczepek i wszystkie padły po kilku dniach.

Tak jak piszecie twarde nie lubią niedojrzałej wody

Myślę, że termin „Dojrzała woda” można użyć po roku funkcjonowania zbiornika.

Zdjęcie dla uaktualnienia wątku

D1578B70-1776-472D-8CAF-740C87DC5B09.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Raff 2020 napisał:

To już 5-ty miesiąc a no2 nadal widoczne, czy to możliwe?

Napisz coś o cyrkulacji i obiegu wody. Jakie bakterie dawałeś na start?

Po prawie pół roku NO2 powinno być niewykrywalne. A jak z NO3 i PO4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie pompy 15000/h pracują na 90%, 2x Maxspect Gyre XF 350.

Nie ma martwych stref.

Bakterie, no tu może być przyczyna, bo nie lałem tego dużo, ale za to różne szczepy. Teraz nic nie dolewam.

Parametry z wczoraj to:

no2 - 0,02

no3 - 0,75

po4 - 0,02

Od tygodnia podaję pożywkę -np pro Aquaforestu i przez 7 dni azotyny spadły z 0,20 na 0,02 ale jeszcze nigdy nie było 0

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Raff 2020 napisał:

azotyny spadły z 0,20 na 0,02 ale jeszcze nigdy nie było 0

A jesteś pewny tego testu? Jak masz możliwość to wypróbuj go na dojrzałej wodzie z innego akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9-ty miesiąc 

Baniak przestaje współpracować

B93282CD-ABA6-471F-8852-1E326BD2F979.jpeg.73f2d8cde0202163b0a9cbe3a399ae57.jpegTo była „Milka”

BF799D7A-9FE3-4185-B463-AAC35ACBA365.jpeg.c89678db8375d2d0cd88ad5adccf65aa.jpega to Euphylia

…dlugopolipowa

D683FDCA-FAE3-4330-BCE7-28E4CB1C2496.jpeg.5e4b306bf98d5d86ba987d78a13549b2.jpegMontipora „Talerzowa” 

Tak dla przypomnienia, że to wcale nie jest takie proste…

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Raff 2020 napisał:

Baniak przestaje współpracować

A domyślasz się przyczyny? Robiłeś ICP?

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arek77 napisał:

A domyślasz się przyczyny? Robiłeś ICP?

Tak, są dwie:

1. chjuowy operator,

2. właśnie, testy ICP

Przed wpuszczeniem spsów trzeba zrobić ICP.

Właśnie czekam 7 dzień na wyniki z AF. Myślałem, ze jak wyślę w pon. To w piątek przyjdą, tu lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób fotkę całości. 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Beti napisał:

 

Zrób fotkę całości

 

Robione dziś, popołudniu

3A49BE12-7BA6-40A8-BD1D-2D9D40664C17.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Raff 2020 napisał:

Robione dziś, popołudniu

3A49BE12-7BA6-40A8-BD1D-2D9D40664C17.jpeg

A jakie masz pH? Jak wygląda wymiana powietrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekajmy jeszcze na ICP, wygląda całkiem fajnie.

Powiedz ile czasu były te korale w zbiorniku, te co padły.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden sps nie wytrzymał ze mną dłużej niż tydzień. Lpsy, głównie euphylie , najpierw wykańczał Imperator a potem same padały. PH 8,2 a pozostałe podstawowe parametry w normie.

Pewnie wodę mam ubogą w pierwiastki, bo jak 3 tyg. temu zacząłem podawać jod, to Xsenie zaczęły rosnąć, a jak żelazo, to makroglony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.06.2021 o 23:09, Raff 2020 napisał:

Dwie pompy 15000/h pracują na 90%, 2x Maxspect Gyre XF 350.

Nie ma martwych stref.

Bakterie, no tu może być przyczyna, bo nie lałem tego dużo, ale za to różne szczepy. Teraz nic nie dolewam.

Parametry z wczoraj to:

no2 - 0,02

no3 - 0,75

po4 - 0,02

Od tygodnia podaję pożywkę -np pro Aquaforestu i przez 7 dni azotyny spadły z 0,20 na 0,02 ale jeszcze nigdy nie było 0

 

naprawdę chciałbym poznać powód dla którego lejesz -np i dlaczego nikt Tobie nie napisał ze masz przestac


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, berklej napisał:
W dniu 20.06.2021 o 23:09, Raff 2020 napisał:

 

naprawdę chciałbym poznać powód dla którego lejesz -np i dlaczego nikt Tobie nie napisał ze masz przestac

:) źle zrozumiałeś. Lałem to tylko przez tydzień. Może to przypadek, ale azotyny spadły do 0.02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Raff 2020 napisał:

Tak, są dwie:

1. chjuowy operator,

2. właśnie, testy ICP

Przed wpuszczeniem spsów trzeba zrobić ICP.

Właśnie czekam 7 dzień na wyniki z AF. Myślałem, ze jak wyślę w pon. To w piątek przyjdą, tu lipa

Operator musi dużo poczytać podstaw. 

- cotygodniowe lub najdalej dwutygodniowe podmiany wody na dobrej jakości osmozie i na przyzwoitej soli (wg mojej opinii) Red Sea, Brightwall, Kordon około 10% i  nie więcej.

- bakterie nitryfikacyjne po każdej podmianie i przy takiej obsadzie dentryfikacyjne polecam Azoo Nitripro i nitriact lub Microbacter7 Brightwall

- odpieniacz odpowiednio ustawiony

- przez pierwsze miesiące od założenia zawsze stosuje węgiel aktywny który jest wcześniej oczywiście aktywowany

Testy icp tylko by wykluczyć nadmiary metali 

O SPS zapomnij na kolejne 5 miesięcy

Przed włożeniem jakiegokolwiek korala koniecznie dip czasem tez jeśli z nieznanego źródła antybiotyk.

To tylko tyle i aż tyle. Proste a jakże skuteczne. Sukces murowany.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, berklej napisał:

Operator musi dużo poczytać podstaw. 

- cotygodniowe lub najdalej dwutygodniowe podmiany wody na dobrej jakości osmozie i na przyzwoitej soli (wg mojej opinii) Red Sea, Brightwall, Kordon około 10% i  nie więcej.

- bakterie nitryfikacyjne po każdej podmianie i przy takiej obsadzie dentryfikacyjne polecam Azoo Nitripro i nitriact lub Microbacter7 Brightwall

- odpieniacz odpowiednio ustawiony

- przez pierwsze miesiące od założenia zawsze stosuje węgiel aktywny który jest wcześniej oczywiście aktywowany

Testy icp tylko by wykluczyć nadmiary metali 

O SPS zapomnij na kolejne 5 miesięcy

Przed włożeniem jakiegokolwiek korala koniecznie dip czasem tez jeśli z nieznanego źródła antybiotyk.

To tylko tyle i aż tyle. Proste a jakże skuteczne. Sukces murowany.

Dziękuję za konstruktywne rady, ale jednak najpierw poczekam na ICP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie masz oświetlenie , bo nie doczytałem . Zrób może fotkę co masz pod akwa , i głowa do góry kiedyś  będzie dobrze.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raff 2020 dasz radę nagrać krótki filmik jak to się porusza w głównym zbiorniku ? Wydaje mi się iż jednym z problemów może być za słaby przepływ wody (cyrkulacja) masz zaledwie 2 pompy na blisko 2m^3 wody, dodatkową przeszkodę stanowi całkiem spory kawał skały na środku. Cyrkulacja ma wymiatać z baniaka osady... ich miejsce jest w sumpie (skąd docelowo je usuniemy). Obawiam się iż część problemu może leżeć w tym elemencie układanki.

PS.
Jesteś z Gdyni zatem do Rumii masz rzut kamieniem, być może dobrym wyjściem była by wspólna rozmowa z @Jacek56 nie koniecznie o akwarium bez... lecz właśnie o Twoim akwarium. Tu problemem raczej nie jest odpieniacz, a na żywo akwarysta z dużym doświadczeniem może dostrzec znacznie więcej niuansów które zanim wyłapiemy jako forumowicze minie zbyt dużo czasu. Mam tu na myśli sprawy od opaski ślimakowej, po śrubunki metalowe, bądź redukcje mosiężne... różne rzeczy już były omawiane na forum. Padło pytanie o światło - tu Jacek mógłby to nieco zdiagnozować miernikiem PAR...
Pozdrawiam.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, JerzyB napisał:

Jakie masz oświetlenie , bo nie doczytałem . Zrób może fotkę co masz pod akwa , i głowa do góry kiedyś  będzie dobrze.

Nad głównym świeci Pandora S, ta największa.

Techniczny wyglada tak:9BFAB246-0833-4C42-BF7B-60EEF8144982.jpeg.6ed440c3206aad9de040f4b424c7e5ee.jpegz drugiej strony:4379FCBE-EDE9-4112-BE6C-24623DDCC9D3.thumb.jpeg.81e30cb36760bb0b09c37cb534cc4aea.jpeg

4 godziny temu, chwialek napisał:

 

@Raff 2020 dasz radę nagrać krótki filmik jak to się porusza w głównym zbiorniku ? Wydaje mi się iż jednym z problemów może być za słaby przepływ wody (cyrkulacja) masz zaledwie 2 pompy na blisko 2m^3 wody, dodatkową przeszkodę stanowi całkiem spory kawał skały na środku. Cyrkulacja ma wymiatać z baniaka osady... ich miejsce jest w sumpie (skąd docelowo je usuniemy). Obawiam się iż część problemu może leżeć w tym elemencie układanki

 

Tez miałem takie obawy, ale jak patrzę na miękkie, to nie ma takiego, co by stał nieruchomo. Zrobię filmik, to sam ocenisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żegnaj Cyjano!9C52ED9E-79C4-488D-9B3A-1651261664A9.jpeg.e79118636cee5f8df995d7f4354da7aa.jpeg

6E556B85-6D89-45FA-A9B1-43870C96122D.jpeg.15a4a626ebaea504101056d618bdb133.jpeg

91CEFED4-A63D-4638-9F50-FFE36104A0FF.jpeg.359bc0e4dcf6100cda7a75d7956b4694.jpegMinęły 3 miesiące od zakwitu. A wystarczyło, tylko mniej karmić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak złapałem wirusa i przebieg choroby

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitalna robota, oraz super pamiątka :clapping


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik rewelacja, gratuluję pomysłu. Teraz musisz tylko akwarium na prostą wyprowadzić.

Jak masz w fishroomie wentylację rozwiązaną?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo:)

20 minut temu, katani napisał:

Jak masz w fishroomie wentylację rozwiązaną?

DD98EEBC-F409-4273-B63A-03CA19D891E5.thumb.jpeg.24ae85112ce3a465c4f2eeb2b85f2ef7.jpegWszystko wywala wentylator do salonu. Nie muszę już w zimę nawilżać domu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega robota!!


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.