Skocz do zawartości
Seba28

Triton other methods

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam przejść właśnie na tą metodę. Może ktoś mi powiedzieć jak się go dawkuje? Od jakiej dawki zacząć itd bo w internecie nie ma żadnych informacji z góry dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

39 minut temu, Seba28 napisał:

Zamierzam przejść właśnie na tą metodę. Może ktoś mi powiedzieć jak się go dawkuje? Od jakiej dawki zacząć itd bo w internecie nie ma żadnych informacji z góry dziękuję. 

Cześć

Używam tego samego tritona i jestem bardzo zadowolony. Od momentu dozowania korale wystrzeliły i wreszcie przestały grymasić.

Jeżeli chodzi o podawanie to potrzebna Ci będzie 4-kanałowa pompa dozująca. 

Mierzysz KH i celujesz aby było koło 8, jeżeli po jakimś czasie kh spada to podrecasz pompę, jeżeli rośnie to skręcasz. 

Ja zaczynałem od 1ml na dwa dni ponieważ kh poszło ponad 8 przy 1ml na dzień. Obecnie korale coraz większe więc i więcej potrzebują takze na dzień dzisiejszy podaje 6ml każdego płynu na dzień rozbite po 1ml czyli każdą  butlę dozuję po 6 razy (odstępy między płynami min 10 min).

 

Nie wiem jakie duże masz akwa i jaka obsada ale polecałbym zacząć od 1ml na dzień każdego płynu i po dwóch dniach mierz Kh. Jeżeli nie będzie się podnosić to zwiększ dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bishop358 napisał:

 

Cześć

Używam tego samego tritona i jestem bardzo zadowolony. Od momentu dozowania korale wystrzeliły i wreszcie przestały grymasić.

Jeżeli chodzi o podawanie to potrzebna Ci będzie 4-kanałowa pompa dozująca. 

Mierzysz KH i celujesz aby było koło 8, jeżeli po jakimś czasie kh spada to podrecasz pompę, jeżeli rośnie to skręcasz. 

Ja zaczynałem od 1ml na dwa dni ponieważ kh poszło ponad 8 przy 1ml na dzień. Obecnie korale coraz większe więc i więcej potrzebują takze na dzień dzisiejszy podaje 6ml każdego płynu na dzień rozbite po 1ml czyli każdą  butlę dozuję po 6 razy (odstępy między płynami min 10 min).

 

Nie wiem jakie duże masz akwa i jaka obsada ale polecałbym zacząć od 1ml na dzień każdego płynu i po dwóch dniach mierz Kh. Jeżeli nie będzie się podnosić to zwiększ dawkę.

No to też przeczytałem żeby trzymać kh koło 8. A co z innymi parametrami np Ca? I nie od dziś wiadomo że różne pierwiastki, mikroelementy są zjadane w różnych ilościach. Przy Metodzie tritona mierzy się tylko kh? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Seba28 napisał:

No to też przeczytałem żeby trzymać kh koło 8. A co z innymi parametrami np Ca? I nie od dziś wiadomo że różne pierwiastki, mikroelementy są zjadane w różnych ilościach. Przy Metodzie tritona mierzy się tylko kh? 

Tak, kierujesz się tylko Kh, triton właśnie tak jest zrobiony, oczywiście dla spokoju możesz zmierzyć sobie mg, ca ale to nie jest konieczne.

U mnie ca od kilku miechów ok 450-460 A mg 1400 i tak się trzyma cały czas. Po za tritonem jedynie jod podaje, w tritonie za mało tego pierwiastka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Bishop358 napisał:

Tak, kierujesz się tylko Kh, triton właśnie tak jest zrobiony, oczywiście dla spokoju możesz zmierzyć sobie mg, ca ale to nie jest konieczne.

U mnie ca od kilku miechów ok 450-460 A mg 1400 i tak się trzyma cały czas. Po za tritonem jedynie jod podaje, w tritonie za mało tego pierwiastka 

No ok ale jeżeli ktoś ma w akwarium ca 420 to tą metodą samoistnie podbije ca do powiedzmy 450 i będzie się na tym poziomie utrzymywać? Albo jeżeli ktoś ma wysoko ca to tą metodą zbije? 

Edytowane przez Seba28 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Seba28 napisał:

No ok ale jeżeli ktoś ma w akwarium ca 420 to tą metodą samoistnie podbije ca do powiedzmy 450 i będzie się na tym poziomie utrzymywać? Albo jeżeli ktoś ma wysoko ca to tą metodą zbije? 

Wszystko zależy od konsumpcji ca w akwarium, jeżeli jest duża to pewnie ca będzie na niższych poziomach niż 450, u mnie akurat zatrzymało się na poziomie 450-460 i wszyscy zadowoleni A przed tritonem było 420-430. To samo z MG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja mam problem o ile KH mogę lać po 8-10ml dziennie, to Ca max 1ml, a Mg konsumpcji w ogóle.

Jakbym lał po równo to Mg byłoby > 1500 (!).

Jak żyć? :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że z tą metodą też różnie bywa i nie wszystkie pierwiastki/elementy są konsumowane w jednakowych ilościach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Seba28 napisał:

Czyli wychodzi na to że z tą metodą też różnie bywa i nie wszystkie pierwiastki/elementy są konsumowane w jednakowych ilościach. 

Wszystko zależy od korali, obsady, konsumpcji etc...

Tak naprawdę konsumpcja pożądna kh zaczęła mi się jak wstawiłem kilka sps...

inaczej lałem 5ml co tydzień... i nie spadało poniżej 7.2 (staram się utrzymać 8), robiąc pomiary hanna na kh alk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Seba28 napisał:

Czyli wychodzi na to że z tą metodą też różnie bywa i nie wszystkie pierwiastki/elementy są konsumowane w jednakowych ilościach. 

Wszystko zależy od korali, obsady, konsumpcji etc...

Tak naprawdę konsumpcja pożądna kh zaczęła mi się jak wstawiłem kilka sps...

inaczej lałem 5ml co tydzień... i nie spadało poniżej 7.2 (staram się utrzymać 8), robiąc pomiary hanna na kh alk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, atk napisał:

Wszystko zależy od korali, obsady, konsumpcji etc...

Tak naprawdę konsumpcja pożądna kh zaczęła mi się jak wstawiłem kilka sps...

inaczej lałem 5ml co tydzień... i nie spadało poniżej 7.2 (staram się utrzymać 8), robiąc pomiary hanna na kh alk.

Ja chyba dalej zostanę przy Ati esential wolę kontrolować 2 butelni i dwa parametry niż jak w przypadku tritona 4. Dzięki za pomoc

Edytowane przez Seba28 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tritona masz 3 srodki bo w praktyce masz

1 = Magnesium + Traces
2 = Calcium + Traces
3A = Alkalinity + Traces
3B = Alkalinity + Traces

teorytycznie 3A i 3B można zmieszać razem.

Kontrolować parametry powinno się wszystkie, w praktyce: NO3, PO4, Zasolenie, KH, Ca, Mg, PH

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, atk napisał:

W przypadku tritona masz 3 srodki bo w praktyce masz

1 = Magnesium + Traces
2 = Calcium + Traces
3A = Alkalinity + Traces
3B = Alkalinity + Traces

teorytycznie 3A i 3B można zmieszać razem.

Kontrolować parametry powinno się wszystkie, w praktyce: NO3, PO4, Zasolenie, KH, Ca, Mg, PH

 

Ja Cię bardzo dobrze rozumiem , że trzeba wszytkie parametry kontrolować tylko że przy Ati głównie przy ustalaniu dawki mierzy się kh i ca i sam producent poinformował że mogą być konsumowane w różnym stopniu a w metodzie  tritona producent jasno mówi że wszytkie pierwiastki z 4 butelek lać po równo i tu już nie ma mowy czy ewentualnie kalkulatora który przeliczyłam ile czego lać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że Triton jest łatwiejszy bo mierzysz tylko kh.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr1 napisał:

Czyli wychodzi na to, że Triton jest łatwiejszy bo mierzysz tylko kh.

Zgadza się, sugerujesz się tylko poziomem KH , jednak co ok 3 miesiące dobrze zrobić ICP aby mieć pewność czy wszystko dobrze idzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytam o tym Tritonie  i wydaje mi się , że to fajna sprawa. Ale do dużych zbiorników nie ekonomiczna , prawda?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, JerzyB napisał:

Witam

Czytam o tym Tritonie  i wydaje mi się , że to fajna sprawa. Ale do dużych zbiorników nie ekonomiczna , prawda?

Pozdrawiam

Do dużych zbiorników to tylko reaktor wapnia.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, waldek123blau napisał:

Do dużych zbiorników to tylko reaktor wapnia

Jakiej pojemności jest duży zbiornik? :)

Czy 300L to duży czy jeszcze nie? 500L? 700? 1000? ;)

Reaktor wapnia chyba wtedy gdy opłacalność płynów zanika na rzecz jednorazowego dużego kosztu reaktora? Wszystko zależy chyba od obsady i zużycia kh/ca/mg? Czy leje 10ml dziennie ballinga czy 100ml czy dużo więcej... 

Ja tylko pytam - ja się nie znam i chętnie się czegoś nowego dowiem i nauczę  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, atk napisał:

Jakiej pojemności jest duży zbiornik? :)

Czy 300L to duży czy jeszcze nie? 500L? 700? 1000? ;)

Reaktor wapnia chyba wtedy gdy opłacalność płynów zanika na rzecz jednorazowego dużego kosztu reaktora? Wszystko zależy chyba od obsady i zużycia kh/ca/mg? Czy leje 10ml dziennie ballinga czy 100ml czy dużo więcej... 

Ja tylko pytam - ja się nie znam i chętnie się czegoś nowego dowiem i nauczę  :)

Znam akwaria 300-400l prowadzone z powodzeniem na reaktorze. I właściciele mino wysokiego kosztu początkowego bardzo sobie chwala przejście na reaktor ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, atk napisał:

Jakiej pojemności jest duży zbiornik? :)

Czy 300L to duży czy jeszcze nie? 500L? 700? 1000? ;)

Ja mam ponad 3000 litrów w obiegu i nie wyobrażam sobie jechać na beilingu. U mnie z reaktora odciek nie kapie tylko się leje. Korale mam wielkości piłek do koszykówki.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.