Skocz do zawartości
atk

Komputer do mierzenia KH i dozowania - np. kore 7th kh lab

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

czy ktoś ma, używał, miał do czynienia z produktem pacific sun KORE 7TH KH LAB?

Jakieś uwagi i spostrzeżenia, wady i zalety?

Gdzieś na zagranicznym forum doczytałem że narzekali na kiepskiej jakości przepuszczające pompy... ale to temat z 2018 roku.

Czy ewentualnie jakieś inne urządzenia są polecane?

 

Pozdrawiam

G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru masz:

Alkatronic - samodzielny system do mierzenia in korekty KH. Może sterować reaktorem

Trident- system do pomiarów wapnia magnezu i KH. Wymagany komputer Apex.

KH director of GHL - Malo wiem o tym

KH Guard - nic nie wiem o tym

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester - dzięki za odpowiedź ;)

Czy wykorzystywałeś któryś z wymienionych produktów?

Jesteś w stanie coś polecić?

Kiedyś kojarzę, że miałeś, testowałeś kore 5... jakie wrażenia po dłuuuuuuższym użytkowaniu?

Pytam bo kh lab wychodzi zaskakująco "tanio" w porównaniu do pozostałych rozwiązań.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie już mam w koszyku alkatronic ale jeszcze nie kupiłem. Prawdopodobnie kupię w ciągu tygodnia - dwóch.

Interesowałem sie tylko Tridentem Apexa i Alkatronic'iem. Przeczytałem i obejrzałem chyba wszystko co jest na ten temat w necie :)

Kore 5th miałem tylko na testy i długoterminowo nie używałem. Przez ten okres co miałem wszystko było git. 

Kore 7th nie znam ani KH laba też nie. 

Wiem też, że trwaja prace nad nowym polskim miernikiem KH znanej firmy, ale nie jestem uprawniony do dawania jakichkolwiek informacji na ten temat.

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester - czyli wychodzi, że sensownie alkatronic... niestety cena przeraża :P 

Też mam informację od jednego fajnego producenta urządzeń "smart", że w przeciągu 2-3 m-cy powinno być już dostępne urządzenie mierzące KH. Póki co świeżynką jest komputer do mierzenia PH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trident jest tanszy, ale nie działa samodzielnie. Musisz mieć komputer APEX do niego.

Alkatronic jest samodzielnym urządzeniem i może (ale nie musi) być podłączony do APEXa.

Nigdzie nie powiedziałem ze sensownie jest Alkatronic :D:D:D - to tylko mój własny wybór 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, oba urządzenia mogą sterować reaktorem wapnia przez kontrolę gniazdka do którego podłączona jest pompa zasilająca


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak iść na całość i kupić jeszcze Dosetronic i  mastertronic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 mastertronic robi co godzinę lub jak tam ustawisz komplet testów , Ca mg no3 po4 . Poprostu bajka 

alkatronik , Dosetronic , mastertronic . Ten zestaw napewno z 3k będzie kosztować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tester napisał:

A tak przy okazji...

Hanna wprowadza fotometr kieszonkowy na NO3

Oo coś już wiadomo na ten temat? Nic w necie nie mogę znaleść. Możesz coś więcej powiedzieć? Kiedy, za ile $ itp? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Tester napisał:

Screenshot_20200618-215300_Facebook.jpg

Jak będzie w podobnej cenie co inne checkery to na pewno wiele osób go kupi.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, oby cena nie była zaporowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Hoom napisał:

 mastertronic robi co godzinę lub jak tam ustawisz komplet testów , Ca mg no3 po4 . Poprostu bajka 

alkatronik , Dosetronic , mastertronic . Ten zestaw napewno z 3k będzie kosztować 

3k, o euro Ci chodzi. Prawda?

Teraz, dla syna napisał:

Właśnie, oby cena nie była zaporowa. 

Ale hanka te mało fotometry ma w jednakowej cenie, więc nie szykowałbym się na inną cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, elespero napisał:

3k, o euro Ci chodzi. Prawda?.

Nie euro tylko £ 

alkatronik i dosetronic kosztują razem około 1600£ , mastertronik napewno będzie tez koło tego . Niestety na ten sprzęt raczej nigdy nie ma promocji . Nie ma co liczyć na Black Friday 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak z alkatronic przy reaktorze wapnia . Bo trochę kicha by była jakby kh skoczyło do góry i alkatronic na kilka godzin wyłączył by reaktor 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tester napisał:

No pomyśl ;)

Wciąż myśle i nic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Hoom napisał:

 Bo trochę kicha by była jakby kh skoczyło do góry i alkatronic na kilka godzin wyłączył by reaktor 

No właśnie tak dokładnie zrobi. I co z tym nie tak?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie będzie skoków ca . 

Rozumiem ze wyłączy pompę powiecmy sobie na kilka godzin . Woda będzie stała w rurkach  , nie zaczopuje sie w tym czasie odpływ . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak działa reaktor wapnia? Nie ma mozliwości skoków tylko KH albo tylko Ca, więc jesli KH skoczy to i Ca "skoczy" - słowo "skok" w przypadku reaktora to spore nadużycie

Reaktor ma sporą inercję i stosując reaktor wapnia nie ma szans (albo sa kosmicznie małe), zeby działające i wysterowane urządzenie spowodowało skok KH- w znaczeniu np z 8 na 12 w ciągu godziny.

To jest właśnie jedna z zalet reaktorów - zmiany następują relatywnie wolno.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero będę startowa z reaktorem za hmmm około 8 tygodni . Wtedy odbieram nowe szkło . W 150L co mam teraz to chyba sie nie nada . Kumpel namawia mnie na alkatronic dlatego tak ciągnę ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.