Skocz do zawartości
atk

Komputer do mierzenia KH i dozowania - np. kore 7th kh lab

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, mem_phis napisał:

Z tym reference to ciekawa sprawa. Sprawdzilem jeszcze raz instrukcje i polska i angielska i w miarę nic nie ma o reference, poza wytlumaczeniem co to znaczy, apka ani cloud  nie wymagało podania tej wartości, ja nie chcialem "sugerowac" salifertem wynikow - więc może to była tylko moja dedukcja... a może gdzieś to w jakimś filmiku na yt było. Nieważne. Twój sprzet,  więc wiesz najlepiej jak powinno być, poki u mnie działa jak jest, to na razie nie ruszam, w przyszlosci moze wprowadze jak będę miał pewny pomiar np. Hanka.

Powiadomienia mam ustawione przez push - z kh dzialaja z temp nie

A do braku plynow nie ma ustawień w chmurze, jest mozliwosc ustawienia powiadomienia w apce na telefonie (z której mamy nie korzystać), ale to też nie dziala.

Aktualnie, chyba po zmianie oprogramowania, refill reagentu wróciło do normy, wcześniej było tak jak na screenie, na kazdej przegladarce tak samo.

Ale wlasnie, jak jesteśmy na przegladarkach, to na kompie moge wejsc w details od temperatury, na komórce wyskakuje error (taka ciekawostka).

A do supportu nie zgłaszam każdej pierdółki ktora znalazlem (chociaz akurat z ta temp. To w miarę istotne) bo nie chce odciagac ich uwagi od rzeczy istotnych, czyli niedzialajacego sprzętu. Jeżeli ogarniemy to, to wtedy sukcesywnie od najwazniejszych podesle resztę. Ale pozostale błędy nie sa dla mnie wyznacznikiem, czy urzadzenie ze mna zostanie czy nie, ważne żeby tylko działało...

Screenshot_20210203-005655_Chrome.jpg

Co to za telefon?

 


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 trwają prace w chmurze. Jaką masz wersję firmware w Wifi? 1.8.6?

 


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najnowszą jaką dostałem do wgrania - Current firmware: ps-link v1.8.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mem_phis napisał:

najnowszą jaką dostałem do wgrania - Current firmware: ps-link v1.8.6

to jest ok.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kilku dni mam wgraną wersję 1.8.6C  i  muszę powiedzieć że jest świetna !

Pomiary są bardzo stabilne i  zgodne z tym co pokazuje moja Hanka.

Mój KhLab  testuje co 2 godziny a o 22 robię pomiar kontrolny.

Poniżej podałem  porównanie z 3 ostatnich dni  - jest prawie idealnie.  Hanka 772  zaokrągla wynik do jednego miejsca po przecinku.

Pomiar KHLab                      6,66    6,66    6,77
                    
Pomiar  HANNA                   6,70    6,80    6,80
           

                                różnica    0,04    0,14    0,03
 

 

Po roku czasu użytkowania tego sprzętu mam już kilka obserwacji co do jego działania i obsługi. 

Są trzy najistotniejsze rzeczy o których trzeba wiedzieć/pamiętać  by urządzenie działało poprawnie  :  kalibracja pomp ,  kalibracja i właściwe ustawienie sondy oraz prędkość mieszania. O rzeczach oczywistych jak właściwe przygotowanie reagentu czy też okresowe czyszczenie wężyka i rolek nie będę pisał.

 

Kalibracja pomp

Przy kalibrowaniu ograniczam się do 4 pomiarów  i  jednego kontrolnego. Większa liczba  testów przy kalibracji w moim odczuciu daje gorsze efekty, gdyż za każdym testem wężyk się rozgrzewa i podaje inną dawkę.  Podczas standardowej pracy  urządzenie 3 razy przepłukuje komorę mieszania i z czwartym razem robi test. Stąd  taki właśnie - najbliższy rzeczywistości -  standard mojej kalibracji

Nigdy nie robię kalibracji bezpośrednio po czyszczeniu wężyka /rolek !  Muszą się one ułożyć  zatem daję im  jeden dzień na to by  tak się stało  (mowa tu oczywiście  nie o zupełnie nowym wężyku , bo ten będzie wymagał kilku kalibracji).

 

Właściwe ustawienie sondy w komorze

Pewnie , że idealnie było by gdyby  na sondzie był znacznik  do jakiej głębokości go  wsunąć. Ale to nie "apteka". Sonda będzie działać  w pewnym zakresie zanurzenia  (o ile mieszadełko nie zrobi nam zbyt dużego leja).

Ja wsadziłem sondę w gniazdo a  następnie przyłożyłem dekielek  z sondą z boku do komory  , ustawiłem 1 cm (na oko)  i tyle

 

Prędkość Stirrera

Idealnie było by gdyby komora mieszania nie była biała lecz przeźroczysta - wtedy widać by było czy  mieszadełko robi nam lejek :)

Dla mnie to okienko kontrolne (szczelina w dekielku) jest kompletnie nieużyteczna.

Warto się tym pobawić i sprawdzić przy jakich obrotach  wyniki będą stabilne i jak najbliższe  stanowi faktycznemu.

Na nowych urządzeniach minimalna prędkość została ustalona na 135 obrotów , ja u siebie ustawiłem 137.    Na starszych urządzeniach  nie było  takiej informacji  a  na forach można było znaleźć info  że u niektórych działa przy 120 a u innych przy 150 obrotach 

 

Każda z tych 3 rzeczy może generować błąd - gdy jest źle ustawiona/skalibrowana .  Jeżeli pomiary są stabilne  mamy możliwość korekty współczynnikiem , co jest bardzo pomocne.  

 

Na koniec powiem, iż  miałem momenty w których wątpiłem już czy KHLab  będzie u mnie kiedykolwiek działał jak trzeba .  Okazało się , że  mieszadełko raz się uruchamiało raz nie  przez co rozrzut wyników był  bardzo duży.  Zanim doszedłem do tego co nie działa  próbowałem  wszystko kalibrować , ustawiać  na  nowo  i nadal nie działało....

Po zdiagnozowaniu problemu  sprzęt wymieniono mi praktycznie "na telefon".

Mam świadomość że KHLab  to urządzenie bardzo młode , dostępne na rynku od niedawna a ja przy okazji stałem się  jednym z testerów , ale nie żałuje gdyż  widzę wyraźnie iż  produkt który kupiłem  w zeszłym roku  wraz z   nowym softem to już nie są te same urządzenia. Idzie w dobrą stronę.

Mega Pozytyw za serwis !  To bardzo ważne.  

Pan Tomek jest mega pomocny  i zawsze odpowiada na  maile  czy telefony. Niby taka prosta sprawa a jednak nie standard - ostatnio miałem przyjemność/nieprzyjemność sprawdzić jak to działa np. u Orpheka  - oby te lampy świeciły długo i bezawaryjnie :)

 

Na chwilę obecną KH Lab w trybie monitorowania , za jakiś czas  spróbuję  monitoring+kontrolę

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jest to, ze Ty jestes calkiem zadowolonym uzytkownikiem (tak by wynikalo z opisu) a mimo to przez rok czasu tez sie nie zdecydowales odpalic go w  trybie kontroli :/

ATK - jezeli przeprowadziles te testy co pisalem i tam nie ma zadnego bledu (pompy dozuja jak trzeba) - to moze faktycznie problemem jest mieszacz. Mowiles ze dziala, pytanie jest tylko czy zawsze i z jaka efektywnoscia. Na chmurze jest chyba przycisk test do mieszacza, mozesz sciagnac dekielek, ustawic rozne wartosci i patrzec jaki to daje efekt, czy za kazdym razem startuje itp.

57 minut temu, rycho321 napisał:

Po zdiagnozowaniu problemu  sprzęt wymieniono mi praktycznie "na telefon".

ja też dostałem zapewnienie o wymianie, tylko chwilowo nam sie czasy oczekiwania wydłużają.
Sterownik/pompę do reaktora dostałem informację w zeszłym tyg że będę miał wymienione, a nowe Kore wczoraj miało być wysłane (łącznie z moim starym kore 5th) - nawet tracking number dostałem - z tym, że jeszcze nic nie dostałem i dzisiaj na pewno nie dotrze, bo w systemie widnieje, że paczka jest jeszcze nieodebrana.
Nie powiem, że to kore by mi sie przydało, bo aktualnie na 7 ostatnich testów - 3 zgubił. Chwilowo zwiększyłem ilość testów do 12 na dobę, nawet jeżeli połowa wypadnie to i tak zostanie wystarczająco dużo do poprawnego sterowania reaktorem. A ja tymczasem cierpliwie czekam ma paczuszki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mem_phis

Paczka została wysłana w dniu wczorajszym - DPD ma na doręczenie dwa dni więc jestem przekonany że dniu jutrzejszym będzie doręczona.

4 godziny temu, rycho321 napisał:

Dla mnie to okienko kontrolne (szczelina w dekielku) jest kompletnie nieużyteczna.

To nie jest okienko do podglądania  :-) To jest otwór wentylacyjny który umożliwia odprowadzenie  z komory kHLab gazów które wytwarzają się podczas dozowania reagentu a które mogły by mieć wpływ na wynik pomiaru ;)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Przemek napisał:

@mem_phis

Paczka została wysłana w dniu wczorajszym - DPD ma na doręczenie dwa dni więc jestem przekonany że dniu jutrzejszym będzie doręczona.

To nie jest okienko do podglądania  :-) To jest otwór wentylacyjny który umożliwia odprowadzenie  z komory kHLab gazów które wytwarzają się podczas dozowania reagentu a które mogły by mieć wpływ na wynik pomiaru ;)

 

Zapytam zatem - czy jest jakiś istotny powód dla którego  tuba/walec  w którym  dokonywany jest faktycznie pomiar nie mógłby być transparentny ?

Problem z ustawianiem sondy byłby zapewne mniejszy , widać by było  czy mieszadełko działa i czy nie tworzą się  jakieś wiry ? Z pewnością wielu osobom  ułatwiło by to życie.

Ze swojego doświadczenia wiem , że znalezienie przyczyny dziwnych pomiarów  zajęło mi dużo czasu , gdyż  mieszadełko raz działało a raz nie.  Tak naprawdę  usterkę zdiagnozowałem zupełnie przypadkiem.

 

może z jakiegoś powodu musi być być nie transparentny  ....  :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rycho321 napisał:

od kilku dni mam wgraną wersję 1.8.6C  i  muszę powiedzieć że jest świetna !

Pomiary są bardzo stabilne i  zgodne z tym co pokazuje moja Hanka.

Mój KhLab  testuje co 2 godziny a o 22 robię pomiar kontrolny.

Poniżej podałem  porównanie z 3 ostatnich dni  - jest prawie idealnie.  Hanka 772  zaokrągla wynik do jednego miejsca po przecinku.

Pomiar KHLab                      6,66    6,66    6,77
                    
Pomiar  HANNA                   6,70    6,80    6,80
           

                                różnica    0,04    0,14    0,03
 

 

Po roku czasu użytkowania tego sprzętu mam już kilka obserwacji co do jego działania i obsługi. 

Są trzy najistotniejsze rzeczy o których trzeba wiedzieć/pamiętać  by urządzenie działało poprawnie  :  kalibracja pomp ,  kalibracja i właściwe ustawienie sondy oraz prędkość mieszania. O rzeczach oczywistych jak właściwe przygotowanie reagentu czy też okresowe czyszczenie wężyka i rolek nie będę pisał.

 

Kalibracja pomp

Przy kalibrowaniu ograniczam się do 4 pomiarów  i  jednego kontrolnego. Większa liczba  testów przy kalibracji w moim odczuciu daje gorsze efekty, gdyż za każdym testem wężyk się rozgrzewa i podaje inną dawkę.  Podczas standardowej pracy  urządzenie 3 razy przepłukuje komorę mieszania i z czwartym razem robi test. Stąd  taki właśnie - najbliższy rzeczywistości -  standard mojej kalibracji

Nigdy nie robię kalibracji bezpośrednio po czyszczeniu wężyka /rolek !  Muszą się one ułożyć  zatem daję im  jeden dzień na to by  tak się stało  (mowa tu oczywiście  nie o zupełnie nowym wężyku , bo ten będzie wymagał kilku kalibracji).

 

Właściwe ustawienie sondy w komorze

Pewnie , że idealnie było by gdyby  na sondzie był znacznik  do jakiej głębokości go  wsunąć. Ale to nie "apteka". Sonda będzie działać  w pewnym zakresie zanurzenia  (o ile mieszadełko nie zrobi nam zbyt dużego leja).

Ja wsadziłem sondę w gniazdo a  następnie przyłożyłem dekielek  z sondą z boku do komory  , ustawiłem 1 cm (na oko)  i tyle

 

Prędkość Stirrera

Idealnie było by gdyby komora mieszania nie była biała lecz przeźroczysta - wtedy widać by było czy  mieszadełko robi nam lejek :)

Dla mnie to okienko kontrolne (szczelina w dekielku) jest kompletnie nieużyteczna.

Warto się tym pobawić i sprawdzić przy jakich obrotach  wyniki będą stabilne i jak najbliższe  stanowi faktycznemu.

Na nowych urządzeniach minimalna prędkość została ustalona na 135 obrotów , ja u siebie ustawiłem 137.    Na starszych urządzeniach  nie było  takiej informacji  a  na forach można było znaleźć info  że u niektórych działa przy 120 a u innych przy 150 obrotach 

 

Każda z tych 3 rzeczy może generować błąd - gdy jest źle ustawiona/skalibrowana .  Jeżeli pomiary są stabilne  mamy możliwość korekty współczynnikiem , co jest bardzo pomocne.  

 

Na koniec powiem, iż  miałem momenty w których wątpiłem już czy KHLab  będzie u mnie kiedykolwiek działał jak trzeba .  Okazało się , że  mieszadełko raz się uruchamiało raz nie  przez co rozrzut wyników był  bardzo duży.  Zanim doszedłem do tego co nie działa  próbowałem  wszystko kalibrować , ustawiać  na  nowo  i nadal nie działało....

Po zdiagnozowaniu problemu  sprzęt wymieniono mi praktycznie "na telefon".

Mam świadomość że KHLab  to urządzenie bardzo młode , dostępne na rynku od niedawna a ja przy okazji stałem się  jednym z testerów , ale nie żałuje gdyż  widzę wyraźnie iż  produkt który kupiłem  w zeszłym roku  wraz z   nowym softem to już nie są te same urządzenia. Idzie w dobrą stronę.

Mega Pozytyw za serwis !  To bardzo ważne.  

Pan Tomek jest mega pomocny  i zawsze odpowiada na  maile  czy telefony. Niby taka prosta sprawa a jednak nie standard - ostatnio miałem przyjemność/nieprzyjemność sprawdzić jak to działa np. u Orpheka  - oby te lampy świeciły długo i bezawaryjnie :)

 

Na chwilę obecną KH Lab w trybie monitorowania , za jakiś czas  spróbuję  monitoring+kontrolę

 

Przeczytałem, jestem pod wrażeniem. Jestem ciekaw czy oprócz zabawy z urządzeniem masz czas na relax przed zbiornikiem?


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Relax przed zbiornikiem :D dobre...

Przecież to nie po to jest! To narzędzie tortur, życie w ciągłym stresie, akwaria morskie nie sa po to żeby czerpać z nich radość!

;)

2 godziny temu, Przemek napisał:

Paczka została wysłana w dniu wczorajszym - DPD ma na doręczenie dwa dni więc jestem przekonany że dniu jutrzejszym będzie doręczona.

Wczoraj został wygenerowany list, dzisiaj została odebrana paczka przez kuriera i jutro powinna być u mnie. Wszystko jest w systemie :) a ja czekam sobie cierpliwie, no stress.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Jacek56 napisał:

Przeczytałem, jestem pod wrażeniem. Jestem ciekaw czy oprócz zabawy z urządzeniem masz czas na relax przed zbiornikiem?

chyba nie za bardzo rozumiem pytanie ...

właśnie dlatego by móc cieszyć się zbiornikiem gdy jestem w domu i  być spokojnym jak jestem poza nim  zdecydowałem się na zakup KH Lab.

Po przejściu na reaktor z ballinga zaoszczędziłem trochę czasu na  testach MG/CA. dzięki KHLab jak gaz w butli mi się skończy to o tym wiem  bez zaglądania pod szafkę a  komputer bez mojej interwencji  poda  dawkę  płynu KH jaką mu ustaliłem albo  jaką będę chciał. To nie tylko oszczędność czasu ale i duży bufor bezpieczeństwa dla mnie i zbiornika.

Fakt , że moje urządzenie się zepsuło w żaden sposób nie wpływa na moje postrzeganie jego zalet.

Znam prostsze , mniej skomplikowane urządzenia które miały działać a nie działały.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co chyba zgodne :)

 

Screenshot_20210205_004359.jpg

Screenshot_20210205_004310.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Dozownik jest w trybie auto kontroli czy też pracuje jako monitor?

13 godzin temu, rycho321 napisał:

 

Zapytam zatem - czy jest jakiś istotny powód dla którego  tuba/walec  w którym  dokonywany jest faktycznie pomiar nie mógłby być transparentny ?

Problem z ustawianiem sondy byłby zapewne mniejszy , widać by było  czy mieszadełko działa i czy nie tworzą się  jakieś wiry ? Z pewnością wielu osobom  ułatwiło by to życie.

Ze swojego doświadczenia wiem , że znalezienie przyczyny dziwnych pomiarów  zajęło mi dużo czasu , gdyż  mieszadełko raz działało a raz nie.  Tak naprawdę  usterkę zdiagnozowałem zupełnie przypadkiem.

 

może z jakiegoś powodu musi być być nie transparentny  ....  :)

 

 

 

Tak, w transparentnym podczas testów urządzenia w 2017r po pewnym czasie zaczynały namnażać się glony(także w postaci drobnego nalotu na sondzie). To powodowało niewłaściwe odczyty pH> a tym samym odczyty alkaliczności...

Dlatego też niektórzy producenci którzy oferowali jako "atrakcyjny dodatek" oświetlenie komory reakcyjnej - sugerują wyłączenie tego ficzersa gdyż okazuje się że w wyniku świecenia zarastają glonami wężyki, kuweta pomiarowa itd ;)

 


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko minitoring / pomiar.

Nie zaryzykował bym podawania czegokolwiek póki co z automatu. 

Pod pompy 4-7 mam komplet tritona dawkowany i wizja zakupu  nowego Kore 5th na pozostałe produkty: jod, mn, mo, fito i kto wie co jeszcze :)

Do pełni szczęścia potrzebował bym tylko pomiaru zasolenia online :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, atk napisał:

U mnie tylko minitoring / pomiar.

Nie zaryzykował bym podawania czegokolwiek póki co z automatu. 

Pod pompy 4-7 mam komplet tritona dawkowany i wizja zakupu  nowego Kore 5th na pozostałe produkty: jod, mn, mo, fito i kto wie co jeszcze :)

Do pełni szczęścia potrzebował bym tylko pomiaru zasolenia online :)

Pracujemy finalnie nad modułem combo - zasolenie/orp.

Jak za jakiś czas przekonasz się że kHLab mierzy dokładnie to myślę że bez problemu zaufasz algorytmom do automatycznej kontroli (czy to pomp dozujących czy to reaktora poprzez zmianę prędkości pompy dozującej) ;)

 


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, atk napisał:

Póki co chyba zgodne :)

 

Screenshot_20210205_004359.jpg

Screenshot_20210205_004310.jpg

A jak pomiary się rozjadą to w który pomiar zaufasz ? Czy też zrobisz tradycyjny test salifertem ? 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki testuje to robię dodatkowo test hanna i salifert em.... 

Póki co hanna = salifert.... i na nowym sofcie po kalibracjach = kh khlab :)

 

Robie 3 testy

Na bogato :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, atk napisał:

Póki testuje to robię dodatkowo test hanna i salifert em.... 

Póki co hanna = salifert.... i na nowym sofcie po kalibracjach = kh khlab :)

 

Robie 3 testy

Na bogato :D

Jak często trzeba robić to (raz na rok???)

Są trzy najistotniejsze rzeczy o których trzeba wiedzieć/pamiętać  by urządzenie działało poprawnie  :  kalibracja pomp ,  kalibracja i właściwe ustawienie sondy oraz prędkość mieszania. O rzeczach oczywistych jak właściwe przygotowanie reagentu czy też okresowe czyszczenie wężyka i rolek nie będę pisał.

 

Kalibracja pomp

Przy kalibrowaniu ograniczam się do 4 pomiarów  i  jednego kontrolnego. Większa liczba  testów przy kalibracji w moim odczuciu daje gorsze efekty, gdyż za każdym testem wężyk się rozgrzewa i podaje inną dawkę.  Podczas standardowej pracy  urządzenie 3 razy przepłukuje komorę mieszania i z czwartym razem robi test. Stąd  taki właśnie - najbliższy rzeczywistości -  standard mojej kalibracji

Nigdy nie robię kalibracji bezpośrednio po czyszczeniu wężyka /rolek !  Muszą się one ułożyć  zatem daję im  jeden dzień na to by  tak się stało  (mowa tu oczywiście  nie o zupełnie nowym wężyku , bo ten będzie wymagał kilku kalibracji).???


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jacek56 ,

ustalmy może , że różnimy się pięknie  i daj sobie spokój z nic nie wnoszącymi pytaniami.

Mamy na tym forum zwolenników prowadzenia zbiorników bez odpieniacza i  ich opozycję którzy nie widzą bez niego życia - wiesz dobrze o czy mówię bo sam jesteś zwolennikiem jednej z tej opcji.

Są również zwolennicy prowadzenia  zbiorników  w systemie jak najmniej skomplikowanym , prostym i po drugiej stronie takich którzy chcą jak najbardziej ułatwić sobie życie  i  pewne procesy zautomatyzować.

Każdy ma  prawo do swoich wyborów i  szanujmy się na wzajem.

 

Aby zaspokoić Twoją ciekawość powiem Ci , że  jeżeli wyniki się rozjeżdżają to znaczy że albo w zbiorniku coś się dzieje albo coś się dzieje z urządzeniem pomiarowym.

(Celowo piszę urządzeniem pomiarowym , bo rozjeżdżanie może mieć miejsce zarówno jeżeli używasz  taki czy inny "lab"  jak i  Hankę czy Saliferta. )

Myślę , że również Ty nie stosując "laba"  jeżeli odczytujesz wynik  zaskakująco inny niż spodziewany poszukujesz co jest przyczyną , stosując również jako jedno z narzędzi  pomiar innym urządzeniem/testem.

Tak i my posiadacze KHLaba mamy również w zapasie Hankę  ,  bo  czasem trzeba zweryfikować / porównać  pomiar dla świętego spokoju choćby.

Nie wiem jakie masz wyobrażenie na temat czasochłonności ustawiania , kalibrowania , czy szerzej rozumianej obsługi KhLab  ale zapewniam Cię  , że to co pisałem wcześniej jest prawdą.  Ułatwia życie , robi testy  za Ciebie  i jeszcze Cię o tym informuje  gdziekolwiek jesteś. 

Ja prowadzę zbiornik praktycznie z samymi SPS , parametr Kh , jego stabilność jest dla mnie kluczowym czynnikiem i nie znam innego sposobu na to by móc całkowicie automatycznie i zdalnie  reagować na jego zmiany - przynajmniej na razie. Tylko "laby" połączone z komputerem dają taka możliwość, no i zaprzyjaźniony (ogarnięty) sąsiad  którego wcześniej wykorzystywałem podczas moich urlopów.

Nie przekonuję Cię , że droga która idą zwolennicy "lab'ów" jest lepsza , jest inna i tyle.

Ty masz prawo mieć swoje zdanie.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, rycho321 napisał:

Kolego Jacek56 ,

ustalmy może , że różnimy się pięknie  i daj sobie spokój z nic nie wnoszącymi pytaniami.

Mamy na tym forum zwolenników prowadzenia zbiorników bez odpieniacza i  ich opozycję którzy nie widzą bez niego życia - wiesz dobrze o czy mówię bo sam jesteś zwolennikiem jednej z tej opcji.

Są również zwolennicy prowadzenia  zbiorników  w systemie jak najmniej skomplikowanym , prostym i po drugiej stronie takich którzy chcą jak najbardziej ułatwić sobie życie  i  pewne procesy zautomatyzować.

Każdy ma  prawo do swoich wyborów i  szanujmy się na wzajem.

 

Aby zaspokoić Twoją ciekawość powiem Ci , że  jeżeli wyniki się rozjeżdżają to znaczy że albo w zbiorniku coś się dzieje albo coś się dzieje z urządzeniem pomiarowym.

(Celowo piszę urządzeniem pomiarowym , bo rozjeżdżanie może mieć miejsce zarówno jeżeli używasz  taki czy inny "lab"  jak i  Hankę czy Saliferta. )

Myślę , że również Ty nie stosując "laba"  jeżeli odczytujesz wynik  zaskakująco inny niż spodziewany poszukujesz co jest przyczyną , stosując również jako jedno z narzędzi  pomiar innym urządzeniem/testem.

Tak i my posiadacze KHLaba mamy również w zapasie Hankę  ,  bo  czasem trzeba zweryfikować / porównać  pomiar dla świętego spokoju choćby.

Nie wiem jakie masz wyobrażenie na temat czasochłonności ustawiania , kalibrowania , czy szerzej rozumianej obsługi KhLab  ale zapewniam Cię  , że to co pisałem wcześniej jest prawdą.  Ułatwia życie , robi testy  za Ciebie  i jeszcze Cię o tym informuje  gdziekolwiek jesteś. 

Ja prowadzę zbiornik praktycznie z samymi SPS , parametr Kh , jego stabilność jest dla mnie kluczowym czynnikiem i nie znam innego sposobu na to by móc całkowicie automatycznie i zdalnie  reagować na jego zmiany - przynajmniej na razie. Tylko "laby" połączone z komputerem dają taka możliwość, no i zaprzyjaźniony (ogarnięty) sąsiad  którego wcześniej wykorzystywałem podczas moich urlopów.

Nie przekonuję Cię , że droga która idą zwolennicy "lab'ów" jest lepsza , jest inna i tyle.

Ty masz prawo mieć swoje zdanie.

Kolego Rysiu,

Bardzo fajnie opisałeś sposób obsługi urządzenia firmy PS i jako potencjalnego klienta temat mnie zaciekawił. 

Zadałem pytanie jak często trzeba wykonywać opisywaną przez Ciebie procedurę kalibracji aby pomiar pokrywał się z tradycyjnym testem i w odpowiedzi opisujesz historię „swoje życia” , która jak się obaj zgodzimy niewiele wnosi do tematu. 

Piszesz o wzajemnym szanowaniu, to uszanuj moje pytanie i odpowiedź, proszę. 

 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja wróce do swojego tematu i polece bez upiekszaczy, bo szkoda czasu....

Wczoraj dotarla paczka od PS, w srodku nowe kore, moje kore 5th i pompa do reaktora
przed wyjscie do znajomych wczoraj wieczorem, mysle mam 5min (mialem 30, siedzialem godzine) to wezme je na szybko przepne - blad,
podpialem swoje z powrotem
dzisiaj siadam do tematu lacznie z odpaleniem jakiegos starego routera wifi, ktory o 5ghz nawet nie slyszal, zeby juz nie bylo zadnych niejasnosci.
no ogolnie nie udalo mi sie zmienic sieci wifi, kore 7th wpadlo w loop, restartuje sie co 3s, nie moge sie na nie wbic w zaden sposob, nie moge zrobic flesha oprogramowania,
napisalem do serwisu po opcje na factory reset - jezeli takiej nie ma, to w poniedzialek odsylam nowke sztuke

na razie straciłem 2,5h - jestem gdzie bylem.
Ide odpalac pozostaly sprzet, zobaczymy co bedzie......

Edytowane przez mem_phis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mem_phisa firmware wgrać psflash po usb (pamiętając o naciśnięciu reset po kliknięciu start) Próbowałeś? 

Czy Twój komputer widzi sieć WiFi kore5? Wygląda jakby miał tryb sta włączony lub się jakoś zawiesił na nim... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to żeby było smieszniej, pompy do reaktora przed wysyłką też nikt nie sprawdził - jest dokładnie to samo, uszkodzony panel dotykowy
żeby nie było że nie wykonałem swojego due diligence (chociaz nie widze zwiazku no ale...) to poswiecilem dodatkowe 15min, ze mimowszystko podpiac pompe pod moja nowa siec WiFi. Czyli urzadzenie pracuje na osobnej sieci wifi 2.4ghz o nazwie niezbieżnej z żadną inna siecią wifi. Urządzenie restartuje się chwile po odpaleniu funkcji refill.

22 minuty temu, atk napisał:

@mem_phisa firmware wgrać psflash po usb (pamiętając o naciśnięciu reset po kliknięciu start) Próbowałeś? 

Czy Twój komputer widzi sieć WiFi kore5? Wygląda jakby miał tryb sta włączony lub się jakoś zawiesił na nim... 

tam kawalek wyzej pisalem o flashowaniu, jak do tej pory zrobilem to z 6 razy, wiec w miare procedure znam. A jako, ze sprzet sie zapetlil to:

34 minuty temu, mem_phis napisał:

nie moge sie na nie wbic w zaden sposob, nie moge zrobic flesha oprogramowania

wiec albo jest procedura przywrocenia do ustawien fabrycznych i wtedy poswiece znowu czas na ponowna procedure podpiecia go do wifi i clouda albo ja nie jestem juz nic w stanie z nim zrobic poza spakowaniem do pudelka i wyslanie tam skad przyszedl

no i uwaga co zrobiłem.......................................................

od tego przepinania, kore i reaktora

odpiąłem czujnik optyczny od pompy od reaktora, żeby podpiac do nowej (bez tego stawała). I jak skonczyłem z testami nowej pompy, podlaczylem prad do starej i zapomniałem o czujniku optycznym. A w tym wypadku, pompa nie widzi, że czujnik jest niepodpiety/uszkodzony tylko traktuje to jak czujnik pod woda, wiec otworzyla elektrozawor i co2 wdmuchalo mi cala zawartosc reaktora do zbiornika........................................ jedyny plus taki, ze rurke mialem ponad poziomem wody, wiec przynajmniej dodatkowe co2 sie nie dostalo do wody. Minus taki ze wylot z reaktora mam w sekcji sumpa z pompa obiegowa, wiec dokladnie calosc zostala juz wrzucona do zbiornika. Ja oczywiscie niedawno robilem podmianke wiec nie mam nawet wody nalapanej, poza tym moja beczka 200l i tak niewiele tu pomoze........... no to zobaczymy co sie teraz wydarzy w akwarium......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie ale bujanie tak człowieka jest niedopuszczalne. 

No i nie interesowałoby mnie, że komuś działa.

Kupuję, podłączam i ma działać. 

Wcale się Tobie nie dziwię, że zrobiłeś co zrobiłeś bo pewnie przy tak częstym kombinowaniu i mieszaniu każdy ma prawo się walnąć po prostu. 

Współczuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.