Skocz do zawartości
atk

Komputer do mierzenia KH i dozowania - np. kore 7th kh lab

Rekomendowane odpowiedzi

Albo coś jest ewidentnie niedopracowane albo naprawdę @mem_phis ma pecha jak cholera... 

Ja już bym dawno odpuścił taki sprzęt... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda........ a jakoś nie jestem urodzonym pechowcem....

Z pozytywow, to moj fuckup nie skonczyl sie zadna tragedia, kh podskoczylo z 8.4 do 8.8, ph sie w sumie nie zmienilo, skonczylo sie na strachu na szczescie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały update, sprzet został odesłany, nie dostałem jeszcze informacji zwrotnej co tam się wydarzylo.

2 dni temu postanowilem ponowic kalibracje kh lab, zakladajac że już się dotarl. Na wstepie zrobiłem test, różnica pomiędzy salifertem 1dkh (powiedzmy że to nie jest jeszcze jakaś tragedia, bo w miarę stale utrzymywal taka różnice), po 30 min kalibracji, khlab 9.51 salifert 9.6 - czyli super. 

Minęły 2 dni, kh lab 9, salifert 9.6... - to już mniej super (jedyny pozytyw, to że przynajmniej kh w aqa nie skacze, aczkolwiek nie jest takie jak bym chciał, plus rozbieznosc w 2 dni jest znaczna)

Jako, że zrobiłem kolejna głupotę i zamiast odczekac jeszcze z 2m aż to się wszystko ustabilizuje i zacznie jakoś działać (na tym czy innym sprzecie) to kupilem wczoraj pudlo drogich korali :) więc znowu będzie stres ze sprawdzaniem czy wszystko pracuje jak powinno (a na razie już wiem że nie).

Może znajdę dzisiaj czas żeby sprawdzic co nawala. Na razie obstawiam sonde. Jako ze nadal wypadaja testy, to mogły być momenty ze była bez wody po 6-8h, zobaczymy jak to na nią wplynelo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem od ponad miesiąca. Jak odmówiła pracy 1 pompa w khlab odesłałem na reklamację. Po naprawieniu wróciła do mnie ale miałem probkem z połączenkem w chmurze taki głupi router mam. Po wielu godzinach na tel i zdalnym pulpicie Pan Tomek wszystko ogarnął (dzięki wielkie) ale po najnowszym updt zaczęło pokazywać minusowe wyniki kh. Poszła do serwisu w poniedziałek powinna wrócić. Ogólnie jestem zadowolony. Obecnie leję bez kh lab 770ml kh na dobę z kh lab jest mnie bo reagent podczas pomiarów też dostarcza kh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, minęło kilka miesięcy od  ostatniego wpisu. Napiszcie proszę  jak Wasze Kh laby przez ten czas , polecacie zakup ? 


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak, pompe dozujaca do reaktora juz 3 krotnie mialem wymieniana, nowej nie odpakowalem z pudelka - poprzednia w trakcie pracy sie zawieszala (podobno blad oprogramowania).

Kore 7th po wymianie ale na starym oprogramowaniu (nowego balem sie wgrac) aktualnie jakos dziala. Problem nie byl z wifi 2/5ghz tylko zakladam ze jest w polaczeniu z serwerem, bo czasami nie wypada zaden test w ciagu dnia czasami 4 pod rząd, a byly dni ze nie dzialal w ogole (bo prace na swrwerze).

Czasami potrafi sie przywiesic, aktualnie jezeli wypada test, to nie zawsze sonda ph jest bez wody. Sonde ph juz wymienilem (a sprzet mam raptem pare miesiecy, zastanawiam się czy jej nie reklamowac), bo pare dni po kalibracji zaniżała wyniki - zamowilem po 50zl z Chin, mam w zapasie.

Co do samego urządzenia, to wyniki po paru dniach od kalibracji nie sa zgodne z salifertem, ale jak pisalem wczesniej, pewien poziom wartosci jest zachowany pomiedzy pomiarami, wiec na razie tragedii nie bylo. 

Czy jest to sprzet, plug and play? - nie, czy działa? - aktualnie tak (chociaz nie wszystko dokładnie jak powinno), czy wart kupienia? - no to trzeba sobie przeczytac ten watek i samemu podjac decyzję :)

u mnie w polaczeniu z reaktorem jakos to dziala (chociaz nie do konca jak sobie to wyobrażałem, i zdarza mi sie manualnie zmieniac wartosci w ciagu tyg. zeby utrzymac w miare stale parametry). Praktycznie minimum raz dzienie sprawdzam stronke, zeby zobaczyć czy testy sie odbyly, jakie jest kh i ph i temp (dalej funkcja monitorowania i alarmu temp. mi nie dziala). No ale akwarium dziala, wyglada nieźle i jak byłem na wakacjach, stresowalem sie mniej, a po powrocie wszystko zylo :) ale jezeli ktos nie potrzebuje sterowania reaktorem (ktore tu nie do konca smiga jak nalezy) to moze myslec spokojnie o samym testerze innej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak. Sprawdziłem kalibrację pomp, była ok, 2 krotnie skalibrowałem sondę PH, rozrobiłem nowy reagent, zmieniłem test saliferta.

Po tych wszystkich zabiegach różnica pomiędzy Salifertem a KH Lab była 0,2dkh - czyli super. Naniosłem dodatkowo jeszcze korektę w KH Lab na wynik z Saliferta. Minęło parę dni, Salifert 7,7, KH Lab 8,5.... i znowu wróciliśmy do punktu wyjścia i kij wie o co chodzi. W ramach testów, rozrobię jeszcze reagent w mniejszym pojemniku (1l zamiast aktualnych 5L) i zobaczymy co wtedy....

A tak przy okazji, nie korzysta ktoś z innego sprzętu i nie może podzielić się swoimi doświadczeniami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że a nie mówiłem, ale a nie mówiłem:) Mój KH lab stoi w szafce i się kurzy - to najlepiej mu wychodzi. Szkoda nerwów na ten badziew. Ja też kalibrowałem, odprawiałem jakieś "tańce hulańce" i inne cuda wianki, żeby to działało co najmniej miernie, ale nic z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja zganiałem winę na brak czasu na zabawę i ciągła kalibracje kh lab... Ale widzę że nie jestem jedyny z tym problemem... 

Faktycznie jak się skalibruje urządzenie (pompy, ph) to działa zgodnie z Hanka i salifertem przez może tydzień... 

Później wyniki się rozjeżdżają... :(

Aczkolwiek robiąc reagent zgodnie z proporcja na wadze nigdy nie udało mi się uzyskać po kalibracjach równego wyniku - trzeba było robić korektę i wzorcowanie. 

Robiłem różne ustawienia/prędkości mieszacza... Kupiłem mieszadło magnetyczne do reagentu bo może się osadza coś i nie tak funkcjonuje...

Dałem co2 scrubber DIY i widzę lepsze zachowanie akwa i wyższe ph :)

...sa inne sprzęty typu alkatronic lub kh keeper od reef factory... Ale z tego co obserwuję fb i fora to też ludzie mają z tym trochę zabawy... 

KH keeper wydał wersję plus z lepszą i dokładniejsza 0.01 sonda ph i ponoć jest w miarę ok... Ale też potrafi się zaciąć, przytkać, źle zbadać, etc... Nie mam więc nie potwierdzam ani nie zaprzeczam... 

Zaskoczony jestem, że jest podobno gro użytkowników, zwłaszcza poza PL, które są mega zadowolone i nie mają żadnych problemów z kore7... Fake? Czy może my w PL coś źle robimy? :(

Poki co przez brak czasu kore7 służy u mnie głównie jako 4 kanałowa pompa, monitor temperatury i ph.  

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nosze sie z zakupem całego zestawu alkatronic ( czekam tylko na promocje bo koszt bardzo duży około 3000£) od miesiąca dużo było na temat nowego kh keeper i nawet skusił bym sie na niego ale cena mnie rozwaliła bo jest dużo droższy od starszego modelu a niewiele tańszy od alkatronica . A alkatronic jest sprawdzony i działa a przy kh keeper będę testerem . Wiec czekam na Black Friday i kupię alkatronic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... czyli że lipa... przez pewien okres, to nawet jakoś działało, ostatnio jakoś słabo niestety. Sprawdze jeszcze ten reagent rozrobiony w mniejszej buteleczce ale podejrzewam że to wina sondy ph. Jedną mam włożoną w kh lab druga w akwarium i różnica między ich odczytami potrafi być od 0.03 do 0.11

A co do innych sprzętów - to o alkatronic nie czytałem, ale z kh keeper też slyszalem mieszane opinie :/ a faktycznie cena tego nowego też jest niezła

To jak ktoś przetestuje na sobie inny sprzęt, to czekam z utesknieniem na jakąś opinię. Co do odpalenia kh lab, to nie sądzę że znajdziemy na to jakieś rozwiazanie (chyba... żeby testowo zalozyc jakąś porządną sonde ph i zobaczyć co się stanie....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości jakiej sondy pH używacie? Ja mam pHbot aquatrendu i na fabrycznej sondzie też było tak sobie. Trzeba było ją kalibrować regularnie aż w końcu padła cąłkiem. Kupiłem sonde z hydrometu, poleconą przez forumowiczów. Mam ją już kilka miesięcy i póki co 2 razy sprawdzałem pomiary w płynach referencyjnych i nie musiałem kalibrować. Pokazuje prawidłowe wyniki.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonda jest wlasnie aquatrend i tu bym dopatrywal sie problemu...

Przejrzałem moje różne pudelka i znalazlem wlasnie kilka sond ph hydrometu, które kupilem kiedyś z profiluxem. Z tego co widzę sa z 2010r :D ale wymocze je i zobaczymy co bedzie ;)

Edytowane przez mem_phis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem bardzo blisko zakupu Kh keepera, nawet od ponad miesiąca miałem wpłaconą zaliczkę na Kh keeper plus -  w cenie starego miałem obiecany Kh Keeper plus, przy finalizacji zakupu kiedy właśnie po ponad miesiącu dotarły do sklepu nowe keepery chciałem dokupić jeszcze pompy żeby był komplet i tu zonk pompy prawie dokupione, ale jest taki mały szczegół do keepera trzeba dopłacić 900 pln.....yyy zrezygnowałem, bo poczułem się trochę nie fair (sprzedawca jest producentem sprzętu;  -  nie ważne, nie zarobili). Z tego co mi Pani tłumaczyła w nowym Kh keeper plus jest nowa dokładniejsza sonda i nowe pompy krokowe, stad ta cena. Wszystko po wnioskach od beta testerów. I moim zdaniem tutaj trochę lipa - firma wypuszcza na rynek produkt Kh keeper, by po kilku miesiącach zaprzestać jego produkcji i na podsatwie opini ludzi którzy zaplacili za sprzęt kupę kasy wypuścić Kh keeper plus.  Jest opcja żeby stary w starym Kh keeperze wymieć za dopłatą ( 50 €) sondę - oferta  ważna do końca maja, potem 100€ lub za dopłatą 200€ wymieniają na Kh keeper plus. Niby spoko ze jest taka opcja , ale defacto ci którzy kupili Kh keeper  v1 stali się beta testerami sprzętu i teraz żeby otrzymać produkt działający poprawnie muszą jeszcze parę złotych dorzucić.


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mem_phis napisał:

Sonda jest wlasnie aquatrend i tu bym dopatrywal sie problemu

Sprzęt Aquatrend jest dosyć tani, zaś sonda hydrometu często kosztuje prawie tyle co urządzenie, dlatego nie dziwię się że jakość też jest różna. Na obronę Aquatrendu powiem że rozgryzłem ich sondy - są całkiem przyzwoite i stabilne pod warunkiem wyeliminowania zakłóceń, mi reagowały nawet na dotknięcie kabla.

@benua - takim sklepom czy firmom ja osobiście dziękuję za współpracę i omijam szerokim łukiem. To jest pazerność w najpodlejszym wykonaniu - sprzedali chłam, powinni za friko zrobić upgrade - w końcu to na uwagach użytkowników dopracowali sprzęt. Gdyby mnie coś takiego spotkało, choćby dla samej satysfakcji przewlókł bym ich po sądach.

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzęt Aquatrend jest dosyć tani, zaś sonda hydrometu często kosztuje prawie tyle co urządzenie, dlatego nie dziwię się że jakość też jest różna. Na obronę Aquatrendu powiem że rozgryzłem ich sondy - są całkiem przyzwoite i stabilne pod warunkiem wyeliminowania zakłóceń, mi reagowały nawet na dotknięcie kabla.
@benua - takim sklepom czy firmom ja osobiście dziękuję za współpracę i omijam szerokim łukiem. To jest pazerność w najpodlejszym wykonaniu - sprzedali chłam, powinni za friko zrobić upgrade - w końcu to na uwagach użytkowników dopracowali sprzęt. Gdyby mnie coś takiego spotkało, choćby dla samej satysfakcji przewlókł bym ich po sądach.
 

[mention]dale [/mention] jeśli to nie tajemnica to jak wyeliminowałeś zakłócenia?

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem sondę Hydromed :) Nie wiem czy dałbym radę samemu np. ekranować przewód w oryginalnej - no i nie wiem na ile by to pomogło.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktokolwiek zauważył w dokumentacji, na stronie internetowej i we wszystkich dokumentach kore7 jest przedstawiana sonda ph niebieska (chyba taka jak hydromet erh-aq1). 

Jak zakupiłem swój kore7 było wielkie zdziwienie, gdy otrzymałem w zestawie zwykła sonde czarna niczym nie różniącą się od ph bot aqua medic. 

Gdyby nie to, że kupowałem od źródła, któremu ufam - CH - to się bym zastanawiał czy sklep nie podmienił na tańsza... 

Rozmawiałem z Pacific Sun i podobno zmienili na dużo lepsze i stabilniejsze - te czarne ale one są bardzo drogie... 

Z ciekawości do mierzenia ph kupiłem na allegro za 70 pln sonde ph i okazała się być dokładnie taka sama, z takimi samymi nalepkami i kodami... 

Być może rzesza starych użytkownikow szczególnie zagraniczni, którzy otrzymali "niebieskie" sondy są mega zadowoleni i z kh lab nie mają problemu. Rozmawiałem z 4 osobami z forum (UK, Turcja, Holandia i USA) i wszyscy mają niebieskie sondy ph... 

Czyzby PS poszedł po taniości na Polskę że względów finansowych lub problemów z dostępnością ? 

W kh keeper też wina wyników i stabilności leżała po sondzie ph i silników, stąd też wymieniono w wersji plus sonde ph na nową "atlas scientific env 20"... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sondy polecacie w takim razie?

2 godziny temu, dale napisał:

Zakupiłem sondę Hydromed :) Nie wiem czy dałbym radę samemu np. ekranować przewód w oryginalnej - no i nie wiem na ile by to pomogło.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, atk napisał:

Rozmawiałem z Pacific Sun i podobno zmienili na dużo lepsze i stabilniejsze - te czarne ale one są bardzo drogie... 

to nawet da sie łatwo policzyc - na swojej stronie mają zawiesie do lampy Kanlux, którego nawet nie przepakowali w swój woreczek. Cena na stronie PS po obecnym kursie euro 142zl, cena w sklepie 20zł - przebitka 7 krotna.

Cena sondy PH na stronie PS - 400zł, podzielić na 7 to jakies 65zł. Cena detaliczna aquatrendu - 100zł, ta sama zamowiłem z allegro z wysylka z Chin - 50zl sztuka (wzialem sobie 2).

Oczywiscie wygladaja identycznie - przypadek? nie sądzę.

Gdyby mieli użyć porządnej sondy PH, to cena detaliczna Kore 7 musiałaby pójść do góry o jakieś 1000zł minimum. Sprawdze faktycznie, jeszcze jak wyglada pomiar na jakiejs lepszej sondzie i zobaczymy co wtedy....

38 minut temu, sith114 napisał:

Jakie sondy polecacie w takim razie?

tak jak chlopaki tutaj pisza - Hydromet - na allegro widzialem po 250zl ta sonde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.05.2021 o 17:40, benua napisał:

Ostatnio byłem bardzo blisko zakupu Kh keepera, nawet od ponad miesiąca miałem wpłaconą zaliczkę na Kh keeper plus -  w cenie starego miałem obiecany Kh Keeper plus, przy finalizacji zakupu kiedy właśnie po ponad miesiącu dotarły do sklepu nowe keepery chciałem dokupić jeszcze pompy żeby był komplet i tu zonk pompy prawie dokupione, ale jest taki mały szczegół do keepera trzeba dopłacić 900 pln.....yyy zrezygnowałem, bo poczułem się trochę nie fair (sprzedawca jest producentem sprzętu;  -  nie ważne, nie zarobili). Z tego co mi Pani tłumaczyła w nowym Kh keeper plus jest nowa dokładniejsza sonda i nowe pompy krokowe, stad ta cena. Wszystko po wnioskach od beta testerów. I moim zdaniem tutaj trochę lipa - firma wypuszcza na rynek produkt Kh keeper, by po kilku miesiącach zaprzestać jego produkcji i na podsatwie opini ludzi którzy zaplacili za sprzęt kupę kasy wypuścić Kh keeper plus.  Jest opcja żeby stary w starym Kh keeperze wymieć za dopłatą ( 50 €) sondę - oferta  ważna do końca maja, potem 100€ lub za dopłatą 200€ wymieniają na Kh keeper plus. Niby spoko ze jest taka opcja , ale defacto ci którzy kupili Kh keeper  v1 stali się beta testerami sprzętu i teraz żeby otrzymać produkt działający poprawnie muszą jeszcze parę złotych dorzucić.

Dobijasz mnie bo chciałem od nich to wziąć do nowego zbiornika. Teraz dla zasady po prostu mam ich w d****.

Co za cholerna januszerka polskich firm. W głowie się nie mieści. Oni się zerwali z choinki, że obecnie w dosłownie chwilę jesteś w stanie sprawdzić źródło? Czy klienci sa po prostu do tego stopnia naiwni?

Nie wiem, zaraz zacznę się rozglądać za całkowitym importem sprzętu a naszym rodzimym firmom nie dam ani grosza.

Jakaś patologia.

11 godzin temu, mem_phis napisał:

to nawet da sie łatwo policzyc - na swojej stronie mają zawiesie do lampy Kanlux, którego nawet nie przepakowali w swój woreczek. Cena na stronie PS po obecnym kursie euro 142zl, cena w sklepie 20zł - przebitka 7 krotna.

Cena sondy PH na stronie PS - 400zł, podzielić na 7 to jakies 65zł. Cena detaliczna aquatrendu - 100zł, ta sama zamowiłem z allegro z wysylka z Chin - 50zl sztuka (wzialem sobie 2).

Oczywiscie wygladaja identycznie - przypadek? nie sądzę.

A jak. Durny klej do korali wszystkim znany jest 2x droższy niż na allegro.

Ja rozumiem, że to prowadzenie firmy etc. ale odnoszę wrażenie, że kasa jest trzepana na hobbystach co się zachłystnęli ładnym awkarium i po prostu kupują nie zastanwiając się.

A już najbardziej lubię swojego ulubionego wilka w owczej skórze z Gdańska, który zgrywa przyjaciela akwarystów rzucając jakieś odrealnione ceny za szczepki prostych korali wymyślając im nazwy super toxic mega fluo green.

Ręce mi opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, bo to jest prosty mechanizm: "jeb** biedę" - co, mnie nie stać? Poza tym w sklepie mnie lubią i szanują... endorfiny płyną ... Od razu człowiek czuje się lepszy, szczęśliwszy itp...

ja nie mam nic przeciwko temu żeby ktoś zarobił. nawet i 100 czy 200%, ale niech to będzie towar najwyższej jakości, solidny i z gwarancją, a potem serwisem.

@FajnyRadziu o tych elektrodach dostałem "cynk" od kumpla - wiarygodnego - idę za nim w ciemno. Też polecam.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to jest śmieszne, to w innym poscie opisuje perypetie związane z reaktorem od PS, wymienili mi pompe dozujaca po raz 4 - nadal przyszła niesprawna.... (kh polecialo, ph polecialo...)

Ja chyba musze zapytac na jakims zagranicznym forum, jak to jest ze im dziala a nam nie, bo to jest mega intrygujące....

Edytowane przez mem_phis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w kore7kh jak kupiłem ponad 1.5 roku temu to w zestawie była czarna sonda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.