Skocz do zawartości
atk

Komputer do mierzenia KH i dozowania - np. kore 7th kh lab

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie wygląda na to że takiego urzadzenia nie da się zrobić tanio. Jak widać Kh keeper v1 był w bardzo przystępnej cenie w porównaniu z innymi, ale w związku z tym że nie działał poprawnie zrobili Kh keeper plus, który ceną już praktycznie nie odbiega od innych urządzeń tego typu zagranicznych producentów jak alcatronic czy Kh director GHL ( z filmików i komentarzy na YT tez można wywnioskować ze rewelacyjny nie jest). Kh lab tez w porównaniu z tym co ma na pokładzie ( mam tu ma myśli zintegrowane pompy dozujące)nawet w regularnej cenie bez promki, jest urządzeniem tanim w porównaniu do konkurencji, ale jak widać co do działania pozostawia dużo do życzenia. Fajnie byłoby takie urządzenie posiadać, ale być może trzeba trochę poczekać aż producenci je trochę dopracują inaczej niestety stajemy się za nie małe pieniądze ich betatesterami....


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.05.2021 o 14:34, benua napisał:

Fajnie byłoby takie urządzenie posiadać, ale być może trzeba trochę poczekać aż producenci je trochę dopracują inaczej niestety stajemy się za nie małe pieniądze ich betatesterami....

No niestety. Chyba jeszcze rynek do tego nie dojrzał.

Na pewno sporo winy leży w samych userach sprzętu gdzie myślą, że kupią raz i ma to działać prze rok nie dotykając (ewentualnie dolewając reagenty). Nie zdają sobie sprawy, że nawet sprzęt robiący to samo profesjonalnie ale za kilkadziesiąt tysięcy wymaga dość częstej kalibracji. To jestem w stanie zrozumieć.

Natomiast jak czytam co się wyprawia to ręce mi opadają. To jedyna rzecz której bardzo potrzebuję w nowym akwarium. O ile w 50l mogę sobie lać ballinga o tyle w większym to będzie dla mnie problem jak mnie w domu nie będzie 3 tygodnie. Chciałbym żeby coś mi robiło pomiar a ja mógł zdalnie skorygować czy to balling czy reaktor.

Jeśli nic takiego nie kupię ze strachu przed wysadzeniem akwarium (serio, gratuluję odwagi ludziom co tym sprzętom ufają) to mocno zmienię obsadę, która nie będzie wymagała dozowania końskich dawek ca/mg/kh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kh lab 7th teraz można podglądać i korygować ustawienia na odległość w chmurze. Aczkolwiek wszystko jest dopracowywane. Też miałem problemy z nim. Ale udało się rozwiązać.

Wysłane z mojego LM-X525 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Laszek napisał:

W kh lab 7th teraz można podglądać i korygować ustawienia na odległość w chmurze. Aczkolwiek wszystko jest dopracowywane. Też miałem problemy z nim. Ale udało się rozwiązać.

Wysłane z mojego LM-X525 przy użyciu Tapatalka
 

No spoko ale co mi po tym jak pewnego pięknego dnia wleje 2 litry roztworu KH do zbiornika?

A wystarczy zwykły alarm ktory po czasie pracy pompy czy ilości przepływu odłączy dozowanie i da znać właścicielowi.

Edytowane przez FajnyRadziu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, FajnyRadziu napisał:

No spoko ale co mi po tym jak pewnego pięknego dnia wleje 2 litry roztworu KH do zbiornika?

A wystarczy zwykły alarm ktory po czasie pracy pompy czy ilości przepływu odłączy dozowanie i da znać właścicielowi.

Mi raz zwiesiła się pompa nr 1 pobierająca wodę do khlab i było to o północy dobrze ze się obudziłem. Przelało khlab i wyciekło 2 litry solanki do pojemnika na kh. Złapało nadmiar bo kh miało wlane 10l z 12l. A strach mnie obleciał jak z tyłu są listwy z prądem. Później zwiesiła się pompa co podawała stront ale zareagowałem automatycznie. Wymiana modułów pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Leszek nie pocieszasz mnie.....

Mi przelalo khlab bo dostalem zly wezyk w pompie i wycieklo do szafki i niestety od tamtego czasu dalej stoi w szafce a nie zdazylem powiesic nad sumpem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Laszek napisał:

Mi raz zwiesiła się pompa nr 1 pobierająca wodę do khlab i było to o północy dobrze ze się obudziłem. Przelało khlab i wyciekło 2 litry solanki do pojemnika na kh. Złapało nadmiar bo kh miało wlane 10l z 12l. A strach mnie obleciał jak z tyłu są listwy z prądem. Później zwiesiła się pompa co podawała stront ale zareagowałem automatycznie. Wymiana modułów pomogła.

Widzisz, tylko mnie nie ma w domu bite 3 tygodnie :) Ja nie zareaguje. To sprzęt / oprogramowanie ma zareagować a mamy 2021 rok i nie powinno to być problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Laszek napisał:

Mi raz zwiesiła się pompa nr 1 pobierająca wodę do khlab i było to o północy dobrze ze się obudziłem. Przelało khlab i wyciekło 2 litry solanki do pojemnika na kh. Złapało nadmiar bo kh miało wlane 10l z 12l. A strach mnie obleciał jak z tyłu są listwy z prądem. Później zwiesiła się pompa co podawała stront ale zareagowałem automatycznie. Wymiana modułów pomogła.

Ale dobrze że pocieszyłeś...

3 godziny temu, Laszek napisał:

W kh lab 7th teraz można podglądać i korygować ustawienia na odległość w chmurze. Aczkolwiek wszystko jest dopracowywane

Od razu jestem spokojniejszy :) ... lecę kupować...

 

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, dale napisał:

Ale dobrze że pocieszyłeś...

Od razu jestem spokojniejszy :) ... lecę kupować...

 

4 godziny temu, FajnyRadziu napisał:

No spoko ale co mi po tym jak pewnego pięknego dnia wleje 2 litry roztworu KH do zbiornika?

A wystarczy zwykły alarm ktory po czasie pracy pompy czy ilości przepływu odłączy dozowanie i da znać właścicielowi.

Mi raz zwiesiła się pompa nr 1 pobierająca wodę do khlab i było to o północy dobrze ze się obudziłem. Przelało khlab i wyciekło 2 litry solanki do pojemnika na kh. Złapało nadmiar bo kh miało wlane 10l z 12l. A strach mnie obleciał jak z tyłu są listwy z prądem. Później zwiesiła się pompa co podawała stront ale zareagowałem automatycznie. Wymiana modułów pomogła.

Napisałem obiektywnie co przechodziłem z khlabem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak chyba kupię sobie Hankę Kh i dam spokój z tą automatyką ....


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, benua napisał:

Czyli jednak chyba kupię sobie Hankę Kh i dam spokój z tą automatyką ....

Mam hankę na kh. Mimo to nie zamieniłbym kh lab na nic innego. Zwłaszcza dla kogoś kto dużo tnie i kh mogłoby skakać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Laszek napisał:

Napisałem obiektywnie co przechodziłem z khlabem.

No ale napisałeś że wszystko jest dopracowane. A moim zdaniem, jeśli takie wpadki się zdarzają, to produkt nie powinien wyjść poza fazę testów, bo naraża klientów na straty. To raz, a dwa, dobry produkt koryguje również potencjalne błędy użytkownika.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Laszek napisał:

Aczkolwiek wszystko jest dopracowywane.

Dopracowywane - czyli że ciągle nad tym pracują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znać proszę jak dostaniecie ta sonde hydromet... 

Mnie tylko zastanawia bo wpływ na pomiary ma układ z podłączeniem 1 sondy oraz 2... 

Tak jakby ten układ nie działał niezależnie i jakby druga sonda miała wpływ (rezystancję, konduktancje, pojemność czy też inne zakłócenia elektryczne). 

Pytanie czy stosujecie jedna sonde czy może dwie i ta druga to też tani aqua trend (ja tak mam :)

Tylko zaskakujące jest to, że pomiar po miesiącu na obydwu sondach, mam dokładnie to samo ph... Czasem rozbieżność o 0.02.

Pomysle czy nie zastosować sondy laboratoryjnej od kh keeper plus :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dale napisał:

No ale napisałeś że wszystko jest dopracowane. A moim zdaniem, jeśli takie wpadki się zdarzają, to produkt nie powinien wyjść poza fazę testów, bo naraża klientów na straty. To raz, a dwa, dobry produkt koryguje również potencjalne błędy użytkownika.

Dopracowywane :)

25 minut temu, atk napisał:

Dajcie znać proszę jak dostaniecie ta sonde hydromet... 

Mnie tylko zastanawia bo wpływ na pomiary ma układ z podłączeniem 1 sondy oraz 2... 

Tak jakby ten układ nie działał niezależnie i jakby druga sonda miała wpływ (rezystancję, konduktancje, pojemność czy też inne zakłócenia elektryczne). 

Pytanie czy stosujecie jedna sonde czy może dwie i ta druga to też tani aqua trend (ja tak mam :)

Tylko zaskakujące jest to, że pomiar po miesiącu na obydwu sondach, mam dokładnie to samo ph... Czasem rozbieżność o 0.02.

Pomysle czy nie zastosować sondy laboratoryjnej od kh keeper plus :)

 

Ja stosuję tylko sondę nr 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje 2 sondy, obydwie aquatrendu. Jedna to ta co byla w zestawie od poczatku, ale przestala mi sie kalibrowac, przelozylem ja do gniazda 2 i po kilku dniach zaczela dzialac normalnie przy ciaglym zanuzeniu w sumpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując sondy to wszyscy polecają Hydrometru jako najlepsze i zawsze takie miałem,ale kupiłem ostatnio z Aquatrendu i ta pokazuje wyraźnie więcej Ph.Mam je tylko do pomiaru Ph.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniam się mailami z serwisem PS i zgodnie z moimi przypuszczeniami, te wszystkie problemy to nie jest wina sprzętu! ;)

Uwaga cytat!

"Problem z oprogramowaniem to nie problem ze sprzętem."

Czyli okazuje sie, że cały czas miałem (i mam) sprawny sprzęt ! (No tylko, że nie dzieła...)

No i ten co u mnie nie działa, w sklepie po zwrocie, działa świetnie. Nie dowiedziałem się tylko co ja źle robiłem, że u mnie nie działał (na co mam zbiór różnych filmików na potwierdzenie tego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli unikać sprzętu PS bo działa świetnie ale oprogramowanie nie jest integralną jego częścią i za to nie odpowiadają :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee no odpowiadaja :) tylko z powodu wady oprogramowania nie mozna mówić ze sprzet był niesprawny! Tylko oprogramowanie było :D

przypomnę, że temat trwa już od stycznia, jedyne co mi zostaje to się z tego śmiać....

5 godzin temu, mem_phis napisał:

No i ten co u mnie nie działa, w sklepie po zwrocie, działa świetnie.

I jak sie okazuje, sprzetY ode mnie dzialaja swietnie od miesiecy! (odeslalem tylko 1 i to 4 tyg temu)

Edytowane przez mem_phis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak Misiaki... Ma ktoś już tą sonde od hydromet? 

Działa lepiej, stabilniej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przeszłości zużyłem dwie takie sondy. W oznaczeniu miały AQ że niby do wody o wysokim stężeniu jonów. Obie działały doskonale.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przypomnieniu sprawdzilem ta moja co ja moczylem z 5dni, niestety wyniki podaje losowe. Więc musiałbym kupić nową.  Z ciekawostek robiłem przed chwila testy, kh lab 8.24, salifert 8.3 - czyli czasami działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mem_phis napisał:

Po przypomnieniu sprawdzilem ta moja co ja moczylem z 5dni, niestety wyniki podaje losowe. Więc musiałbym kupić nową.  Z ciekawostek robiłem przed chwila testy, kh lab 8.24, salifert 8.3 - czyli czasami działa ;)

Jaką masz na myśli? 

Oryginalna czy hydromet...? 

W czym ją moczyłeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.05.2021 o 10:07, mem_phis napisał:

Przejrzałem moje różne pudelka i znalazlem wlasnie kilka sond ph hydrometu, które kupilem kiedyś z profiluxem. Z tego co widzę sa z 2010r :D ale wymocze je i zobaczymy co bedzie ;)

A ta. W ph7 buforze moczylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.