Skocz do zawartości
atk

Komputer do mierzenia KH i dozowania - np. kore 7th kh lab

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wzrasta wam sód w akwarium ? Zastanawiam się czy reagent nie podnosi mi Na.  A może powinienem częściej robić podmiany wody :-)


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 3m nie robiłem podmiany i sód wyszedl w normie. Z tym że ja mam 2tys l wody w obiegu i robię 6 testow dziennie, to też się może inaczej rozkładać ilość reagentu w wodzie. 

Ale za to teraz zrobiłem fail.... dolalem jodu żeby uzupełnić braki z icp, z tym że jak się okazało, potrzebowalem 120ml, rozbite na 5-10 dawek, a wlalem 200 na raz............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mem_phis napisał:

Ale za to teraz zrobiłem fail.... dolalem jodu żeby uzupełnić braki z icp, z tym że jak się okazało, potrzebowalem 120ml, rozbite na 5-10 dawek, a wlalem 200 na raz............

Może nic się nie stanie, o ile drastycznie nie przekroczyłeś normy.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście tym razem - głupi ma szczęście...

3 dni po incydencie z przedozowaniem jodu, nie ma żadnych oznak, że coś jest nie tak. Ogólnie wychodzi na to, że:

A - przekroczenie zalecanej (1ml na dobe na 100l) 10x i maksymalnej (2ml na dobe na 100l wody) 5x dawki jodu - obyło się bez żadnych negatywnych efektów

B - przekroczenie całkowitej zawartości jodu w wodzie 2 krotnie - również bez negatywnych efektów

oczywiście nikomu nie polecam testować tego u siebie, ale może się to kiedyś komuś przyda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok... a ja wrócę do tematu... ma ktoś podpiętą i widzi różnice na sondzie PH Hydromet? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie pamietam o tym, ale jeszcze nie zdazylem zakupic nowej, została mi jeszcze jedna sonda PH hydrometu do przetestowania (2 już wyrzuciłem) i dopiero wtedy bede zamawial kolejną. Ale też czekam czy ktoś może przede mną dokona testu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mem_phis szkoda że wywaliłęś te sondy hydrometu.... Za 30 zł mogłeś kupić płyn do uzupełnienia sond - jesli tylko nie były uszkodzone mechanicznie bańki, to wystarczyło je wymoczyć w płynie do czyszczenia (kolejne 30 pln) i uzupełnić płyn... Na 99% mogły by działać.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wywalilem na tyle ze moge je odratowac :) z tym ze z tego co patrzylem to jest w nich plyn - fakt faktem nie wiem o jakich parametrach po takim czasie i czy da sie go wymienic w calosci na nowy.... no ale w teorii moglbym sprobowac....

 

Tak jeszcze cofnąłem sie do poczatku tego tematu i po pierwsze, jego zamysłem było porównanie różnych urządzen - a poza KH Lab nic innego sie tu nie pojawilo. Nawet @Tester wspominał, że planuje kupić Alkatronic - a tu cisza, nikt sie nie pochwalil swoim komputerkiem. Przy okazji zobaczylem ze byla mowa o Mastertronicu. Co ciekawe wyszedl juz pare miesiecy temu i ogladalem pare recenzji - brzmi to fajnie :) Szkoda ze cena w Europie to takie okolice 6 tys zl.....

Edytowane przez mem_phis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy wiedzą, a może się przydać, ale w Kore7 można robić reguły (Rules), które będą powiadamiać np. na maila.

Ja mam np. ustawiona temperatura, kiedy jest poza zakresem to dostaję maila.

Przykład w grafice.

Ważne jest, jeśli chcemy podawać w mailu parametry danego wystąpienia to należy użyć wpisu np:

{1234.temp}  - gdzie 1234 to jest numer ID waszego zbiornika (podany również w adresie jako device_id np.: https://cloud.pacific-sun.eu/device-kore7?tid=1&device_id=1234 ).

Dostępne wartości dla przykładu:

KH = {1234.kh}, PH1 = {1234.ph1}, PH2 = {1234.ph2}, Temp = {1234.temp} 

P.S. nie ma niestety na to żadnej dokumentacji etc... :( 

Zrzut ekranu 2021-06-08 192949.jpg

Edytowane przez atk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wczesniej w tym watku jest info jak skonfigurowalem to z komórka, ale to już wyzsza szkola jazdy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jakoś coś z tą inną sondą??? 

Fantastycznie KH mi skoczyło do 11.... spsy jedne zbielały inne zbrązowiały... euphyllie skurczone...

Wg kore7 kh=8.3... a Hanka prawdę Ci powie...11.2

Mam chyba już dość... szukam innego rozwiązania... może sprawdzony przez wielu alcatronic... albo nikomu nieznany trident... albo kolejny polski wynalazek kh keeper.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sondy jeszcze nie zamawialem, jako ze niby te moje da sie odratowac, a ostatnio wyniki o dziwo pokrywaja mi sie z salifertem... za to reaktor, raz pracuje na 5% a pare dni pozniej na 25.... i u siebie walcze z niskim ph od 7.75 w nocy do 8.0 w dzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mem_phis napisał:

Sondy jeszcze nie zamawialem, jako ze niby te moje da sie odratowac, a ostatnio wyniki o dziwo pokrywaja mi sie z salifertem... za to reaktor, raz pracuje na 5% a pare dni pozniej na 25.... i u siebie walcze z niskim ph od 7.75 w nocy do 8.0 w dzien.

Skontaktuj sie z @norbi2222 ma on dobry patent na pH przy reaktorze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś z was sonde hydrometu z phbotem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie, ale, zeby bylo ze cos sie dzieje w temacie - zamowilem plyn regeneracyjny i do uzupelniania elektrod (pomijam, ze kosztowalo to 100zl i do nowej elektrody juz bylo naprawde blisko....) - wiec za jakis czas moze faktycznie dokonam tego testu

ale ! z gorszych informacji - ostatnio (poza tym, ze nadal wypada mi w ciagu doby 1-2 testy z szesciu, ktore sie robia) - wyniki sa kurcze w miare stabilne na tych sondach, ktore sa ! Powiem wiecej, ostatnio robilem ICP i w tym samym momencie co pobranie probki wody, zrobilem testy kropelkowe i KH LAbem.

Salifert - 8.0

KH Lab - 8.2

ICP - 8.4

:) i bądź tu mądry (szczerz powiedziawszy to odchyl byl praktycznie we wszystkich testach jakie zrobilem - taka dygresja)

 

Errata

Tak z ciekawości chcialem sprawdzic ile faktycznie testów wypada mi tygodniowo i naliczylem tylko 3...... i jest to o tyle dziwne, ze zalozylbym sie ze bylo ich wiecej, wiec albo zmienil sie system i z opoznieniem ale dosyla wyniki na chmure i dlatego czasami po zrobieniu wchodze 5 min pozniej na stronke i nie mam wyniku, a moze potem sie on tam pojawia, albo nie wiem......

Edytowane przez mem_phis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu mi się parametry rozjechały... Pomiar to jedno a rzeczywistość drugie... Na icp kh = 10.9, hanna = 10.7, kh lab = 8.8 :(

Po wielu analizach i przemyśleniach (bo koszt niemały) zakupiłem kh keeper plus... Zobaczymy jak ta przygoda się potoczy... czy kolejny przereklamowany produkt? A może faktycznie Polacy potrafią zrobić coś dobrze :)

...w sieci niewiele informacji i/lub testów :(więc jak będzie w praktyce dam Wam znać (zostawię póki co kore7 i kh plus to będzie porównanie) :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No od kh keepera do alcatronica już było niedaleko... ale bardzo dobrze, że ktoś potestuje kh keepera i da znać jak to faktycznie chodzi. Moje kore wczoraj nie zrobiło 2 testow i raz się zawiesilo - więc jednak wszystko w normie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yeah... wczoraj kh keeper plus zamówiony i dziś o 6:02 rano w paczkomacie ;)
...jako że słabo z materiałami w sieci to zrobię może jakiś filmik - unboxing... :D podłączenie i dam Wam znać jak pierwsze wrażenia... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj bo też jestem mocno zainteresowany porównaniem obu sprzętów.


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, joopa napisał:

Dawaj bo też jestem mocno zainteresowany porównaniem obu sprzętów.

Może nie będzie jakiś professional, ale nie na tym ma polegać... :P spróbuje możliwie jak najlepiej... póki co po raz kolejny zacieszam z powodu mojego paczkomatu i ogólnie samej dostawy :D co nie zamówię... to max 06:15 mam w paczkomacie... :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, atk napisał:

Yeah... wczoraj kh keeper plus zamówiony i dziś o 6:02 rano w paczkomacie ;)
...jako że słabo z materiałami w sieci to zrobię może jakiś filmik - unboxing... :D podłączenie i dam Wam znać jak pierwsze wrażenia... ;)

Can’t wait :) Fajnie że jednocześnie będzie porównanie do Kh laba - takie b2b. Ciekaw jestem bardzo.


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam ? Jakies pierwsze wrazenia? Dziala, chodzi nie chodzi ? ;)

Co do sond hydrometu ktore mam. Wymienilem elektrolit, wymoczylem, podlaczylem i jedna jakby w ogole nie dzialala a druga niby dziala ale kore nie zczytuje z niej parametrow na bieżąco nie wiem czemu. Jeżeli ktoś ma ochotę moge mu wyslac te sondy, jak je przywroci do zycia to jedna jego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączam się do tematu, ponieważ aktualnie kompletuję sprzęt pod 525l i szukam komputera do mierzenia kh i najlepiej również mg, ca itp ….
O PS kore 5th i 7th za dużo negatywnych komentarzy wiec na dzień dobry odpada.
Reef Keeper Plus z pompami to koszt już ok 1100 eur ! Więc poziom już prawie Neptune Systems i Ficustronic i tu mamy tylko kh …
Ma ktoś tu na forum Apex i Tridenta ? Które konkretnie urządzenia trzeba kupić bo są trochę niespójne informacje a na stronie Neptune Systems EU wszystko niedostępne :( Focustronic tez fajny ale za bardzo nie kapuje Alkatronjc - skoro Mastertronic mierzy wszystko włącznie z kh to w sumie powinien wystarczyć tylko Dosetronic?? Jakieś sugestie lub inne alternatywy ? Pozdr


Sent from my iPhone using Tapatalk


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys ogladalem porównania i na wtedy mi wychodzilo, ze tylko Alcatronic byl sprawdzony i godny zaufania (mam takie opinie z prywatnych zrodel rowniez, ze działa) - o kore było malo info, teraz już mamy :)

w teorii mastertronic moze Ci zastapic Alcatronic, pod warunkiem ze bedziesz rzadko robil test.  Ja kh mierze 6 razy dziennie,  niektórzy częściej inni rzadziej.

przy tylu pomiarach mastertronikiem, testy wyjda drogo plus musisz miec zbiornik na zlewki po testach, z alcatronica nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii KH keeper plus... Od tygodnia pracuje... Pomiary stabilne... Robi to do czego jest stworzony :)

Kończę montaż amatorskiego filmika i wrzucę mam nadzieję jeszcze dziś na YouTube...

Póki co zaskoczony jestem pozytywnie czytelną kalibracją, prostotą, obsługą online i stabilnymi pomiarami powtarzalnymi z małą Hanką (rozbieżność na poziomie setnych KH - ostatni pomiar różnica 0.07KH czyli niczym błąd pomiaru nabrania wody czy to reagentu do hanki... :)

Co prawda to dopiero tydzień, więc czas pokaże czy coś wyskoczy... ;)

Jest kilka niuansów ale to na spokojnie w filmiku... :ph34r:

Screenshot_20210709_174539_com.reeffactory.smartreef.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.