Skocz do zawartości
atk

Komputer do mierzenia KH i dozowania - np. kore 7th kh lab

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam dużo korali twardych,ale niedawno próbowałem zbić magnez,skręciłem pompę reaktora na minimum i Ca i Kh lałem z ręki,okazało się,że na dobę musiałem lat prawie po 500ml płynów.Czegoś szukam do sterowania odciekiem reaktora na podstawie wyników,czegoś łatwego i sprawdzonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w teorii po to kupilem kore 7th kh lab i faktycznie sterowalo ich reaktorem. Ale przesiadlem sie na ati essentials pro i sprzedaje reaktor i kore.

Co do gadzetow to pewnie, rozumiem to. Ale pytanie jest jeszcze inne, czy potrzebujemy laboratoryjnych wartosci pomiaru :) sondy ph hydrometu sa swietne a kosztuja 200zl, salimetr elektroniczny hanny 400 (i tak sporo) a zakladam ze pomiar był wystarczajaco dokladny. Jedyne co mi przychodzi do glowy zeby ciagly pomiar zasolenia mial sens, to awaria dolewki i wlanie wody do zbiornika o czym na czas by poinformowal czujnik zasolenia. Musze poszukac na forum, chlopaki mieli cos takiego z ali Express - pewnie bez wifi.

Ale wracajac do meritum sprawy. Ciesze sie, ze nowa wersja kh keepera w koncu dziala jak powinna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, atk napisał:

W tym przypadku producent założył sonde laboratoryjna - taka sama jest w kh keeper plus jak w ph meter... Dlaczego salnity guardian kosztuje prawie 1500 pln - bo laboratoryjna sonda konduktometryczna kosztuje prawie 2/3 tej ceny

A wiesz czym się różni od sondy hydrometu :) ? Tym że sondy hydrometu są po prostu lepsze i pewniejsze jakościowo :) Niestety jakość ma swoje minusy, czasem trzeba na towar czekać. Ale przy ręcznej produkcji i kontroli jakości, na takim poziomie, warto :). 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mem_phis napisał:

Jedyne co mi przychodzi do glowy zeby ciagly pomiar zasolenia mial sens, to awaria dolewki i wlanie wody do zbiornika o czym na czas by poinformowal czujnik zasolenia. Musze poszukac na forum, chlopaki mieli cos takiego z ali Express - pewnie bez wifi.

Daj znać proszę, jak znajdziesz taki miernik. Ja jedynie wyszukałem komputer ARMX z pomiarem zasolenia i możliwością podłączenia dowolnego urządzenia np. dolewka, ale to dość stary sprzęt i pewnie z częściami kiepsko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raff 2020

Armx to projekt... Więcej gadania i przechwałek niż gotowego i działającego produktu... 

A to na czym Ci zależy to na przykład Apex. Albo jakikolwiek komputer z możliwością programowania akcji oraz gniazdami sterowanymi...

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że programowalne gniazda przy zasoleniu niewiele pomogą, bo jeśli grozi nam przelanie wpływające na zasolenie, to z dolewki pracującej online, a tam 99,9% awarii tego typu polega na zacięciu się elektrozaworu, więc odcięcie zasilania nic nie da. Pozostaje alarm.

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie np jest osobny zbiornik z dolewka, wiec w teorii tam by to moglo zadzialac. W najtanszej wersji, monitor zasolenia z powoadomieniem na kom i zdalne wylaczenie gniazdka xiaomi na ktorym jest dolewka. Slaba automatyka ale zawsze cos ;)

https://m.pl.aliexpress.com/item/4000814277150.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&spm=a2g0o.productlist.0.0.76b96858rKVMkb&algo_pvid=927d4180-f834-4b2e-bb34-5ce902a6ab84&algo_expid=927d4180-f834-4b2e-bb34-5ce902a6ab84-6&btsid=0b0a182b15944005543354038e6c25&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

To z watku Beti - pisze ze działa i był moment ze były po 33$ :)

pewnie powiadomien brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Nemo ma czasowy wyłącznik dolewki, nawet jak się pływak zawiesi, po kilku-kilkunastu (nie pamiętam) sekundach wyłączy się dolewka, atk samo jak poziom wody w sumpie się podniesie - wtedy blokuje się dolewka i odpieniacz, no i włącza alarm. trzeba ręcznie zresetować.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, inmar napisał:

Poszedłem na całość i zamówiłem Kore7 Khlab :P 

Ajj... trzeba było pisać, że chcesz to bym Tobie sprzedał mało używany khlab z pół litrowym zapasem reagentu etc... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, inmar napisał:

Poszedłem na całość i zamówiłem Kore7 Khlab :P 

Współczuję... życzę szczęścia. Przyda się.

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dale ej... Kh lab nie jest taki zły... Mój działa i zauważyłem że problem powodowała druga sonda ph... Chyba są połączone jakoś bo z jedną sonda są inne wyniki niż z dwiema... Magic :)

W dokumentacji nawet jest że po dołożeniu drugiej sondy trzeba na nowo kalibrować... 

A tak to działa, pompy są ok... Pomiary przez 2-3 tyg są stabilne... Potem może się rozjeżdżać... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2021 o 11:10, mem_phis napisał:

U mnie np jest osobny zbiornik z dolewka, wiec w teorii tam by to moglo zadzialac. W najtanszej wersji, monitor zasolenia z powoadomieniem na kom i zdalne wylaczenie gniazdka xiaomi na ktorym jest dolewka. Slaba automatyka ale zawsze cos ;)

https://m.pl.aliexpress.com/item/4000814277150.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&spm=a2g0o.productlist.0.0.76b96858rKVMkb&algo_pvid=927d4180-f834-4b2e-bb34-5ce902a6ab84&algo_expid=927d4180-f834-4b2e-bb34-5ce902a6ab84-6&btsid=0b0a182b15944005543354038e6c25&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

To z watku Beti - pisze ze działa i był moment ze były po 33$ :)

pewnie powiadomien brak

Właśnie jestem użytkownikiem tego miernika od trzech dni. Na allegro jest o 50 zł tańszy- wysyłka z Chin deklarowany czas przesyłki 17-28 dni .... u mnie był po 8 dniach:).

rejestracji brak- no chyba że kamerka przed akwarium i masz monitoring 24/7.

To co mogę o nim powiedzieć na obecną chwilę to to, że zanim rozpocznie się jakąkolwiek kalibrację musi być w wodzie ok 24 godz. 

W związku z brakiem  płynu kalibrującego o pH 7 jest skalibrowany płynem 9,0 i dokładność pomiaru oceniam na ok +/- 0,05 stopnia.

Dwie elektrody muszą być w wodzie bo, po wyciągnięciu elektrody pH, zasolenie pokazuje dziwne wyniki.

Ciekawi mnie trwałość tych sąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@atk - powierzył byś temu urządzeniu, akwarium? Włączasz i jedziesz na 2-3 tygodnie na urlop? I przychodzi  do zbiornika, raz dziennie, osoba której cała wiedza sprowadza się do tego, gdzie leżą mrożonki, oraz żeby "tego srebrnego" nie wrzucać do wody?

Nie wiem jak Ty, ale na moje zaufanie firma i produkt, musi zasłużyć. Dlatego pozwoliłem sobie życzyć koledze szczęścia.

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaufałem urządzeniu i spsy oraz gro pięknych euphyllii gold poszły na wieczna rafę... Ale to moja wina po części bo mu zaufałem w 100%

Pokazywalo kh 8.5 a było 14....

Teraz mam kh keeper plus i sprawdzam po miesiącu kh hanna i mam rozbieżność na poziomie 0.2dKH... Dla pewności sprawdzam raz w tygodniu max 2 tyg całość parametrów i jestem na miejscu obserwuję korale :)

Aaa... Ale problemem okazała się druga sonda ph... Jakby pracowało na jednej to byłoby ok... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że jak walnie, to najczęściej jest kwestia godzin a nie dni, więc kontrola powinna być równolegle. Mój największy fuckup zdarzył się bo nie założyłem porządnego zaworka zwrotnego na  CO2 i elektrozawór szlag trafił. Ale  nie doczytałem o tym. No i w czasie 8 godzin cała butla co2 poszła do zbiornika... Z  fosforem walczę do tej pory, korale odzyskałem, powoli rosną...  Ale to pokazuje jak bardzo trzeba się zabezpieczać.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tam sie powtarzal nie bede, jest tu rozpisana litania moich problemow, ale dzielnie walczylem do momentu az dwukrotnie mi wlal do zbiornika w dobe 1l ati essentials pro #2 zamiast 100ml - straty sa az do teraz, na razie tak na oko 5k and counting...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dale napisał:

Problem w tym, że jak walnie, to najczęściej jest kwestia godzin a nie dni, więc kontrola powinna być równolegle. Mój największy fuckup zdarzył się bo nie założyłem porządnego zaworka zwrotnego na  CO2 i elektrozawór szlag trafił. Ale  nie doczytałem o tym. No i w czasie 8 godzin cała butla co2 poszła do zbiornika... Z  fosforem walczę do tej pory, korale odzyskałem, powoli rosną...  Ale to pokazuje jak bardzo trzeba się zabezpieczać.

Jaki zaworek polecasz / kupiłeś? Bo właśnie rozpoczynam przygodę z reaktorem wapnia. Metalowy się nadaje czy raczej szklany?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dale napisał:

Mój największy fuckup zdarzył się bo nie założyłem porządnego zaworka zwrotnego na  CO2 i elektrozawór szlag trafił. Ale  nie doczytałem o tym. No i w czasie 8 godzin cała butla co2 poszła do zbiornika... Z  fosforem walczę do tej pory, korale odzyskałem, powoli rosną...  Ale to pokazuje jak bardzo trzeba się zabezpieczać

@dale nie rozumiem po co ten zwrotny zaworek? Przecież jak walnie elektrozawór, to i tak cała butla poleci do głównego przez reaktor. Weź mi to wytłumacz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Arek77 napisał:

Właśnie jestem użytkownikiem tego miernika od trzech dni. Na allegro jest o 50 zł tańszy- wysyłka z Chin deklarowany czas przesyłki 17-28 dni .... u mnie był po 8 dniach:).

rejestracji brak- no chyba że kamerka przed akwarium i masz monitoring 24/7.

To co mogę o nim powiedzieć na obecną chwilę to to, że zanim rozpocznie się jakąkolwiek kalibrację musi być w wodzie ok 24 godz. 

W związku z brakiem  płynu kalibrującego o pH 7 jest skalibrowany płynem 9,0 i dokładność pomiaru oceniam na ok +/- 0,05 stopnia.

Dwie elektrody muszą być w wodzie bo, po wyciągnięciu elektrody pH, zasolenie pokazuje dziwne wyniki.

Ciekawi mnie trwałość tych sąd.

Witam

Tez chciałem , to kupić , nie mogę znaleźć  na allegro .Może jakiś link.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Raff 2020 napisał:

@dale nie rozumiem po co ten zwrotny zaworek? Przecież jak walnie elektrozawór, to i tak cała butla poleci do głównego przez reaktor. Weź mi to wytłumacz 

Przepraszam, skrót myślowy. Bez zaworka zwrotnego po zamknięciu elektrozaworu spadało w rurce ciśnienie CO2, no i woda cofała się na tyle żeby z licznika bąbelków przy reduktorze, dostawała się woda do komory zaworu. No i tragedia w jednym akcie gotowa :(

11 godzin temu, Grzesiejko napisał:

Jaki zaworek polecasz / kupiłeś? Bo właśnie rozpoczynam przygodę z reaktorem wapnia. Metalowy się nadaje czy raczej szklany?

W żadnym razie, nie sprawdzają się, tylko takie mi polecał producent reaktora https://allegro.pl/oferta/jbl-proflora-co2-taifun-safestop-zawor-zwrotny-co2-11490451521

 

Godzinę temu, JerzyB napisał:

Dziękuję

Myślę że szklana kula wyjdzie taniej i będzie pewniejsza. No chyba że nie będziesz traktował wyników z tego miernika jakoś pryncypialnie... Coś bardziej na poziomie "fajna lampka nocna".


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dale 

2 godziny temu, JerzyB napisał:

Dziękuję

Myślę że szklana kula wyjdzie taniej i będzie pewniejsza. No chyba że nie będziesz traktował wyników z tego miernika jakoś pryncypialnie... Coś bardziej na poziomie "fajna lampka nocna".

@dale co Ty nie powiesz , a może masz rację , kupiłem kiedyś termometr na 12V teraz pokazuje 35 ' Porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.