Skocz do zawartości
atk

Komputer do mierzenia KH i dozowania - np. kore 7th kh lab

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, dale napisał:

Ludzie, czy ja dobrze rozumiem? 8 do 12 testów kH na dobę? Serio?

 

Jakby caly w tym zamysl, ze jak masz sterowac czyms to musi miec na czym bazowac, ja ustawiłem sobie teraz na 2 dni, 12 testow na dobę, żeby tylko trend zlapac, kiedy najmniejszy kiedy najwiekszy pobor, zeby pod to ustawic dozowanie ati, żeby dobowy skok był jak najmniejszy.

Mastertronic od wczoraj pracuje zgodnie z rozpisanym planem, automatycznie (wczesniej zlecalem testy recznie). Z braku zaufania do urzadzen ;) kupilem hanke 781, bo nie wierzylem moim testom red sea i wynikom MT.

Wynik NO3 z MT (gdy juz z listy wybralem wlasciwy typ reagentu) wyszedl 0,36 - hanka 0,2, czyli w zakresie bledu pomiarowego hanki. Nie wiem czy ktos robil testy hanka 781, ale to jest niezle zamieszanie. A w MT wczoraj ich zrobilem chyba 4 i okazalo sie ze swietnie mi sie to przydało. Zaczalem dozowac NO3, akurat w sklepie był Seachem Flourish nitrogen, wczoraj przyszły prochy z allegro i niby z rozpiski wynikalo ze 2.5ml podnosi poziom no3 o 1mg/l w 160l wody, ale po wczorajszych testach (dodalem 2x po 30ml, co powinno dac 2ppm) wyszlo, ze nie do konca to sie zgadza. Dzisiaj znalazlem wzor na sieci dla tego preparatu, który potwierdza wyniki z MT. Podbicie tym preparatem o 1mg/l wymaga uzycia 120ml w 2000l wody. Kazde wlanie 30ml, zwiekszalo po godzinie wynik o 0,2ppm. Nie musze mowic jak wygodnie o 24 przed TV przeprowadza sie taki test :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak. Takie podsumowanie z tygodnia testów.

Uzylem zbiornika na Ro 10l, zlewki 20l, dodalem fiolke z reagentem na kh, zmienilem metode badania no3 na taka co zuzywa mniej reagentu, jest mniej dokladna ale skalibrowalem ja z hanka 781. Jest oficjalne info, ze testy CA Api sa walniete i zawyzaja wynik o 20%, ale odkad ustawilem sobie wartosc referencyjna, nawet na zepsutym tescie mierzy poprawnie.

MT przeprowadza srednio 3-4 testy dziennie o zaprogramowanych godzinach. Przez ten tydzień,  raz jeden wyskoczyl blad - wyciek. Wycieku nie bylo, usunalem komunikat w aplikacji, dziala dalej.

Dokladnosc pomiarow jest bardzo dobra, porownujac do hanki i testow recznych. Komunikacja z chmura sie ostatnio poprawila, dziala to szybciej. Jako, ze podnosze no3 i po4 i testow robie sporo (no3 codziennie, po4 2-3x w tyg) to jest to nieodzowna pomoc. Na podstawie wynikow, ustawilem dozowanie na reefdoser, tak, ze w nocy kh i ca leje mniej w dzien wiecej, zobaczymy czy to wyrowna skoki. Dodatkowo 2x w tyg leje sie zelazo, i 2x dziennie no3 w momentach najwiekszej konsumpcji. 

Zobaczymy jak w dluzszym okresie, jezeli chodzi o stabilnosc pomiaru i niezawodnosc urzadzenia, na chwile obecna jestem bardzo zadowolony ze sprzetu. Najrzmudniejsza czesc tego hobby, wlasnie zaczela robic sie sama. W teorii, przy Ati nie trzeba robic podmian wody... wiec prawie, ze, akwarium dziala samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jestem zadowolony z sprzętu,wyniki wypadały z chmury,ale jak pisałem mam "skomplikowany" internet,nie obyło się bez interwencji informatyka i od tego momentu,czyli od 27 grudnia nie wypadł ani jeden wynik.Oczywiście cały czas jeszcze kontroluję,porównuję z Hanką,ale chyba  kontrolne testy będę robił już co tydzień lub nawet rzadziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, inmar napisał:

nie obyło się bez interwencji informatyka i od tego momentu,czyli od 27 grudnia nie wypadł ani jeden wynik.

Z czystej ciekawości co to za "interwencja" (z czym związana i co zostało zrobione)?


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden internet,ale "rozgałęziony" na dół i górę domu i oba miały identyczny adres IP,przez to Kore7 miał dostęp do obu i to się kłóciło z wysyłaniem do chmury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, że tak dociekam ale z "siecią" (i problemami z nią) mam na codzień trochę doczynienia i wiedza ta może mi się przydać w tematach totalnie nie związanych z akwarystyką.  

22 minuty temu, inmar napisał:

Mam jeden internet,ale "rozgałęziony" na dół i górę domu i oba miały identyczny adres IP,przez to Kore7 miał dostęp do obu i to się kłóciło z wysyłaniem do chmury.

Czy jesteś w stanie rozwinąć trochę powyższe? Generalnie sieć powinna wyglądać mniej więcej tak: 

"Internet" - modem/router dostawcy internetu - sieć wewnętrzna (LAN/WIFI). I teraz sieć wewnętrzna może być "rozgałęziona" na różne sposoby ale generalnie w większości przypadków adresacja IP w niej pozostaje taka sama. Zakładając, że sieć wewnętrzna ma adresację z RFC 1918 (prywatne pule adresowe - nie rozgłaszane w "internecie") np. 192.168.0.0/24 wtedy (zazwyczaj - można oczywiście ustawić dowolny inny) twoja brama domyślna/router,  na urządzeniach ma adres 192.168.0.1/24 więc pozostaje jeszcze zakres 192.168.0.2 - 254/24 do wykorzystania na adresy statyczne i dynamiczne. Niezależnie czy sieć na piętra jest dzielona kablami (poprzez switcha) w poszczególnych pomieszczeniach czy wifi to zarówno jedno "medium" jak i drugie powinno (oczywiście są wyjątki od reguły) rozgłaszać tę samą sieć. Dopytuję o to bo chciałbym zrozumieć które urządzenie miało identyczny adres IP i dlaczego dochodziło do konfliktu adresów (bo zakładam, że to był problem). Nasuwa się kolejne pytanie czy przypadkiem nie było tak, że adresy "statyczne (ręcznie ustawiane przypisywane do określonego adresu mac lub skonfigurowane na urządzeniu końcowym)" nie zawierały się w puli adresów dynamicznych przydzielanych przez serwer DHCP (na marginesie statyczne też mogą być przydzielane przez serwer DHCP - nie trzeba wcale ich ręcznie konfigurować na samym urządzeniu końcowym (co uważam, za najlepsze rozwiązanie)).  


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SHARK_2 i tak oto powstał post którego w zasadzie od początku do końca nie rozumiem... Na Wasze szczęście, bo dzięki temu macie klientów... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2022 o 11:02, SHARK_2 napisał:

Wybacz, że tak dociekam ale z "siecią" (i problemami z nią) mam na codzień trochę doczynienia i wiedza ta może mi się przydać w tematach totalnie nie związanych z akwarystyką.  

Czy jesteś w stanie rozwinąć trochę powyższe? Generalnie sieć powinna wyglądać mniej więcej tak: 

"Internet" - modem/router dostawcy internetu - sieć wewnętrzna (LAN/WIFI). I teraz sieć wewnętrzna może być "rozgałęziona" na różne sposoby ale generalnie w większości przypadków adresacja IP w niej pozostaje taka sama. Zakładając, że sieć wewnętrzna ma adresację z RFC 1918 (prywatne pule adresowe - nie rozgłaszane w "internecie") np. 192.168.0.0/24 wtedy (zazwyczaj - można oczywiście ustawić dowolny inny) twoja brama domyślna/router,  na urządzeniach ma adres 192.168.0.1/24 więc pozostaje jeszcze zakres 192.168.0.2 - 254/24 do wykorzystania na adresy statyczne i dynamiczne. Niezależnie czy sieć na piętra jest dzielona kablami (poprzez switcha) w poszczególnych pomieszczeniach czy wifi to zarówno jedno "medium" jak i drugie powinno (oczywiście są wyjątki od reguły) rozgłaszać tę samą sieć. Dopytuję o to bo chciałbym zrozumieć które urządzenie miało identyczny adres IP i dlaczego dochodziło do konfliktu adresów (bo zakładam, że to był problem). Nasuwa się kolejne pytanie czy przypadkiem nie było tak, że adresy "statyczne (ręcznie ustawiane przypisywane do określonego adresu mac lub skonfigurowane na urządzeniu końcowym)" nie zawierały się w puli adresów dynamicznych przydzielanych przez serwer DHCP (na marginesie statyczne też mogą być przydzielane przez serwer DHCP - nie trzeba wcale ich ręcznie konfigurować na samym urządzeniu końcowym (co uważam, za najlepsze rozwiązanie)).  

Wiadomość od informatyka  "w sieci były wpięte dwa routery które nadają różne SSID ale posiadały ten sam adres IP co powodowało konflikt połączenia"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, inmar napisał:

Wiadomość od informatyka  "w sieci były wpięte dwa routery które nadają różne SSID ale posiadały ten sam adres IP co powodowało konflikt połączenia"

To nie tylko Kore mógł mieć problemy z siecią i potwierdza przypuszczenia @Przemek, co do możliwych przyczyn wypadania (niedostarczenia do "chmury") odczytów.


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz mowilem, informatykiem nie jestem ale od 25 lat ogarniam swoje sieci domowe i wszystko u mnie smiga. Ostatnio np. byla awaria zasilania. Po restarcie z jakiegos powodu mastertronic nie polaczyl sie z siecia, zauwazylem to chyba po 3 dniach - oczywiscie poinformowal mnie wczesniej ze jest offline, no ale nie bylo neta wiec ok ;)

Zresetowalem go po 3 dniach, polaczyl sie, uzupelnil w chumrze wszystkie wyniki, ktore robil w miedzyczasie.

Jeszcze raz pisze z duzej litery! NIE WIEM JAK JEST NA OBECNYM SOFCIE (dlaczego mam stary gdzies kiedys pisalem, w skrocie na nowych mi sie wieszal wiec przestalem aktualizowac, pomijam juz jaka to przyjemnosc jest robic ta czynnosc z kablem i lapem na kolanach w szafce pod aqa) - kore nic nigdy nie aktualizowalo jak tracil polaczenie (niech bedzie ze wzgledu na moja niesprawna siec wifi). Lapal ponownie polaczenie, 3 dni testow nie było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, mem_phis napisał:

Jak juz mowilem, informatykiem nie jestem ale od 25 lat ogarniam swoje sieci domowe i wszystko u mnie smiga. Ostatnio np. byla awaria zasilania. Po restarcie z jakiegos powodu mastertronic nie polaczyl sie z siecia, zauwazylem to chyba po 3 dniach - oczywiscie poinformowal mnie wczesniej ze jest offline, no ale nie bylo neta wiec ok ;)

Zresetowalem go po 3 dniach, polaczyl sie, uzupelnil w chumrze wszystkie wyniki, ktore robil w miedzyczasie.

Jeszcze raz pisze z duzej litery! NIE WIEM JAK JEST NA OBECNYM SOFCIE (dlaczego mam stary gdzies kiedys pisalem, w skrocie na nowych mi sie wieszal wiec przestalem aktualizowac, pomijam juz jaka to przyjemnosc jest robic ta czynnosc z kablem i lapem na kolanach w szafce pod aqa) - kore nic nigdy nie aktualizowalo jak tracil polaczenie (niech bedzie ze wzgledu na moja niesprawna siec wifi). Lapal ponownie polaczenie, 3 dni testow nie było. 

Wybacz @mem_phis może i ogarniasz swoje sieci WiFi ale nie oznacza to, że nie mogłeś gdzieś popełnić błędu. W swojej branży kilkukrotnie spotkałem się z podobną sytuacją dotykającą osoby na wysokich stanowiskach w firmach z którymi współpracujemy. Osoby te zarzekały się (i robiły gównoburzę), że to problem z naszą aplikacją a nie z ich siecią, bo tak jak ty od lat sami je ustawiali i wszystko działało. Dochodziło nawet do sytuacji, że jechaliśmy sami do ich domów (czego w zasadzie robić nie musieliśmy) i we wszystkich przypadkach okazywał się jednak problem z siecią. Co lepsze po naprawie ich sieci nawet nie usłyszeliśmy od tych osób słowa dziękuję... Dlatego tak sceptycznie podchodzę do stwierdzeń "to na pewno nie wina mojej sieci bo "coś tam" działa". A już szczególnie jeśli w to zamieszane jest WiFi (najczęściej na 2.4GHz). 

Dlatego też bardzo spodobało mi się podejście i propozycja @Przemek (niewiele firm na rynku stać na taki gest) aby wykonać niezależne testy (gdzie jeszcze chce pokryć wszelkie koszta). Szczerze mówiąc aż się Tobie dziwię, że nie chcesz skorzystać z propozycji, skoro masz niemal pewność, że wina leży po stronie Kore i jeśli by się powtórzyła Twoja sytuacja zyskujesz dowód a producent traci argument, że to wina Usera. Co więcej Twoja propozycja, że poustawiasz kamery, ponagrywasz itd. nadal w mojej ocenie nie będzie w pełni miarodajna bo nie wyklucza jednego z podejrzanych (Twoja sieć LAN). Co do przedstawianych zarzutów, że kiedyś dokumentacja była słaba a teraz jest lepsza itp. to jest to nagminne podejście nie tylko w tej branży. Jak by nie patrzeć nasz rynek jest mocno ograniczony i nie dziwię się, że producent chciał wyjść z produktem za granicę, dlatego w pierwszej kolejności dopracował instrukcję w języku angielskim. 

Edytowane przez SHARK_2 (wyświetl historię edycji)

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o tym pisalem w tym akapicie :) pisalem o uzupełnieniu wynikow przy braku polaczenia z siecia.

Oczywiście jest szansa ze to ja cos spierdzielilem, az za tak nieomylnego sie nie uwazam. Ale jak na 3 odrebne sieci wifi na 3 odrebnych routerach, na tyle godzin z pomoca techniczna na mailach itp.... i nie dziala to jedno urzadzenie na 35 innych... (wlasciwie nie mozna powiedziec, ze nie dziala, bo dziala, tylko nie do konca jak powinno).... to nawet nie o to chodzi :) żeby to był mój jedyny problem z tym sprzetem to byśmy o tym nawet nie gadali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mem_phis napisał:

Nie o tym pisalem w tym akapicie :) pisalem o uzupełnieniu wynikow przy braku polaczenia z siecia.

Oczywiście jest szansa ze to ja cos spierdzielilem, az za tak nieomylnego sie nie uwazam. Ale jak na 3 odrebne sieci wifi na 3 odrebnych routerach, na tyle godzin z pomoca techniczna na mailach itp.... i nie dziala to jedno urzadzenie na 35 innych... (wlasciwie nie mozna powiedziec, ze nie dziala, bo dziala, tylko nie do konca jak powinno).... to nawet nie o to chodzi :) żeby to był mój jedyny problem z tym sprzetem to byśmy o tym nawet nie gadali ;)

Wiem, że chciałeś podkreślić fakt, że mastertronic jest lepszy od Korę bo po ponownym podłączeniu uzupełnił dane które miał w pamięci i mimo braku sieci robił i zapamiętywał pomiary. 

Co do drugiej części Twojej ostatnie wypowiedzi to jak bym "słyszał" wypowiedź pewnej Pani dyrektor, "nie działa czasami tylko ta jedna aplikacja na tyle urządzeń w domu więc to na pewno jej wina..." (miesiąc zajęło nam przekonanie jej do naszej wizyty i weryfikacji, a problem oczywiście był w sieci. Po ustaleniu przyczyny śmialiśmy się w robocie do rozpuku). 

A skoro jest/było aż tyle problemów to tym bardziej się Tobie dziwię. Zamiast dążyć do zdobycia niepodważalnego (propozycja przedstawiona przez producenta) dowodu w dodatku na koszt producenta sprzętu to strasznie się przed tym bronisz jak byś się bał, że problem jednak leży po Twojej stronie (a z tonu wypowiedzi i pewności co do swojej sieci wnioskuję, że tak nie jest).


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kazdy, tez masz prawo do swojej opini :) co do testów, mozesz kupic swoja sztukę i też przeprowadzic niezalezny test za jedyne 4 tys zl :) (plus ewentualne straty w aqa jeżeli jednak cos pójdzie nie tak) - wtedy nasza rozmowa bylaby bardziej merytoryczna. Temat mojej sztuki i co z nia dalej będzie,  bede ustalal z PS bezposrednio. Jezeli dogadamy sie co do przekazania jej komus do testów to tak też się stanie. Jak juz wczesniej mowilem, wstawienie do kogos sprzetu za ktory zaplacilem 4k, zeby chodzil tam 2 czy 3m - o to kto mial racje, to jakos dla mnie slaby fun. 

Lista rzeczy z kore jak i z samym PS ktore sie dzialy, chwilowo juz abstrahując od problemów z polaczeniem i dwukrotnym przelaniem ATI była dluga i opisana szczegółowo w tym watku (oraz watku o reaktorze), w trakcie trwania testu. Bez sensu sie powtarzac (i nie tylko moje wypowiedzi sie tu pojawiły, zarowno na plus jak i na minus). Także każdy może sobie wyciągnąć swoje wnioski. Opisalem swoje przygody z kore i opisalem z MT - to tez nie jest idealny sprzet, no ale na razie dziala i robi swoje bez mojego dogladania, to juz duzy plus...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SHARK_2 napisał:

Zamiast dążyć do zdobycia niepodważalnego (propozycja przedstawiona przez producenta) dowodu w dodatku na koszt producenta sprzętu to strasznie się przed tym bronisz jak byś się bał, że problem jednak leży po Twojej stronie (a z tonu wypowiedzi i pewności co do swojej sieci wnioskuję, że tak nie jest).

Wiesz, dla mnie niepodważalnym dowodem raczej nie będzie opinia innego Użytkownika. To będzie najwyżej dowód że "u niego działa".  Kore jest sprzętem który może działać i działa poprawnie u wielu osób, postawa firmy też jest podstawą do zaufania (pisząc poważnie i będąc sprawiedliwym do końca - bez żadnych wycieczek).  Co nie zmienia faktu że w urządzeniu, bądź partii urządzeń może być błąd produkcyjny bądź konstrukcyjny, który w określonych warunkach będzie dawał taki a nie inny wynik. Sam miałem przypadek, gdzie z czasem jeden z lutów się uszkodził - w taki sposób że raz na ileś razy, mimo wyłączenia sygnału pompa dolewki zawieszała się w stanie załączonym. Na szczęście mam zbiornik niewielki, więc te 20 litrów nie robiło większej różnicy, a podniesienie poziomu wody w sumpie, wyłączało odpieniacz, no i to resetowało awarię. A winien był lut na jednym elemencie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mem_phis napisał:

Jak kazdy, tez masz prawo do swojej opini :)

Zgadza się.

2 godziny temu, mem_phis napisał:

co do testów, mozesz kupic swoja sztukę i też przeprowadzic niezalezny test za jedyne 4 tys zl :) (plus ewentualne straty w aqa jeżeli jednak cos pójdzie nie tak) - wtedy nasza rozmowa bylaby bardziej merytoryczna

Niestety moje aqa jest jeszcze za świeże na stałe dozowanie czegokolwiek. Odnoszę też wrażenie, że sam nie dążysz do tego aby rozmowa była merytoryczna i wykręcasz się tekstami "chcesz przetestować to se kup". Tylko nie bierzesz pod uwagę, że rozmawiamy o konkretnym problemie konkretnej (a w zasadzie już 2-iej) szt. i test który proponujesz powie całe nic. Bo to będzie zupełnie inna sztuka w zupełnie innym środowisku. A to właśnie o wykluczenie Twojego środowiska ma w tym teście chodzić. 

2 godziny temu, mem_phis napisał:

Temat mojej sztuki i co z nia dalej będzie,  bede ustalal z PS bezposrednio. Jezeli dogadamy sie co do przekazania jej komus do testów to tak też się stanie.

Pełna zgoda i nic mi do tego - ja tylko swoimi wypowiedziami odnoszę się do rozwiązania jakie zaproponował PS czyli @Przemek ale z tego jak rozumiałem Twoje wypowiedzi nie chcesz się zgodzić na tę propozycję. 

2 godziny temu, mem_phis napisał:

Jak juz wczesniej mowilem, wstawienie do kogos sprzetu za ktory zaplacilem 4k, zeby chodzil tam 2 czy 3m - o to kto mial racje, to jakos dla mnie slaby fun. 

Tyle, że jak mniemam nie o FUN tu chodzi tylko o ustalenie "bez przekrętów" faktów. Czyli czy sprzęt wart 4k (jak to na każdym kroku podkreślasz) ma jakąś wadę "ukrytą" która doprowadziła swoim działaniem do tak dużej straty w koralach czy jednak był to błąd ludzki użytkownika. Jeśli wynik takiego testu potwierdzi opisywany problem to będziesz miał niezbity dowód swojej racji i niepodważalną podstawę do dochodzenia odszkodowania od PS (co jak zrozumiałem z wypowiedzi @Przemek nie jest też problemem bo firma posiada stosowne ubezpieczenie). Więc w moim odczuciu tylko zyskujesz (pod warunkiem oczywiście, że potwierdzi się Twój scenariusz). 

39 minut temu, dale napisał:

Wiesz, dla mnie niepodważalnym dowodem raczej nie będzie opinia innego Użytkownika. To będzie najwyżej dowód że "u niego działa".  Kore jest sprzętem który może działać i działa poprawnie u wielu osób, postawa firmy też jest podstawą do zaufania (pisząc poważnie i będąc sprawiedliwym do końca - bez żadnych wycieczek).  Co nie zmienia faktu że w urządzeniu, bądź partii urządzeń może być błąd produkcyjny bądź konstrukcyjny, który w określonych warunkach będzie dawał taki a nie inny wynik. Sam miałem przypadek, gdzie z czasem jeden z lutów się uszkodził - w taki sposób że raz na ileś razy, mimo wyłączenia sygnału pompa dolewki zawieszała się w stanie załączonym. Na szczęście mam zbiornik niewielki, więc te 20 litrów nie robiło większej różnicy, a podniesienie poziomu wody w sumpie, wyłączało odpieniacz, no i to resetowało awarię. A winien był lut na jednym elemencie.

@daleale ja broń boże nie staram się sugerować tego, że to na 100% wina użytkownika (uważam wręcz, że jest to niesamowicie ciekawy przypadek i szczerze jeszcze ogromnie ciekaw rzeczywistej przyczyny problemu) i tym bardziej jeśli jest to wada fabryczna to powinna się ujawnić także w innym środowisku. Uważam też, że będzie dowodem na korzyść jednej ze stron skoro sposób jego wykonania jest ustalony/zaproponowany/zaakceptowany przez PS.

Opisujesz też swój problem z pompą dolewki - mniemam, że to "zimne luty" (po przelutowaniu odpowiednią cyną problem zniknie na zawsze). I śmiem twierdzić, że jeśli inny użytkownik by dostał ją do testów to u niego ten problem także by się ujawnił. 

Edytowane przez SHARK_2 (wyświetl historię edycji)

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie :))) Cały wic polegał na tym, że to nie był do końca zimny lut, bo działał bardzo chimerycznie, A cały moduł był sprawdzany. Wyszło to przypadkiem przy okazji przelutowania całego modułu. A ja nie wyobrażam sobie żeby ktoś w takiej sytuacji poprawiał wszystkie luty w sekcji. Mowa o dolewce u mnie. W wypadku Kore, może chodzić o  zbieg kilku warunków. Ale nie mam ani wiedzy, ani doświadczenia z tym urządzeniem by dywagować.

Nie ze wszystkimi rozwiązaniami użytymi w urządzeniach PS się zgadzam, część bym zrobił inaczej, ale skoro działają, to, w pewnych warunkach (czas/miejsce/kasa) wszedł bym w cały zestaw. 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie :))) Cały wic polegał na tym, że to nie był do końca zimny lut, bo działał bardzo chimerycznie, A cały moduł był sprawdzany. Wyszło to przypadkiem przy okazji przelutowania całego modułu. A ja nie wyobrażam sobie żeby ktoś w takiej sytuacji poprawiał wszystkie luty w sekcji. Mowa o dolewce u mnie. W wypadku Kore, może chodzić o  zbieg kilku warunków. Ale nie mam ani wiedzy, ani doświadczenia z tym urządzeniem by dywagować.
Nie ze wszystkimi rozwiązaniami użytymi w urządzeniach PS się zgadzam, część bym zrobił inaczej, ale skoro działają, to, w pewnych warunkach (czas/miejsce/kasa) wszedł bym w cały zestaw. 

Nie wiem co dokładnie zrobiono ale widzę dwie opcje:
1. tak jak wspomniałem zimny lut - „chimeryczne działanie” także pasuje.
2. uszkodzony element który wykryto w procesie przelutowywania modułu i go wymieniono. Wystarczy spuchnięty kondensator i różne dziwne „jaja” mogą się dziać z elektroniką (naprawiałem już płyty główne, sprzętowe kontrolery raid’u itp).

Choć skoro po przelutowaniu całości wszystko zaczęło działać to zdecydowanie pasuje to do pkt. 1.

A co do Kore, to wg mnie zdecydowanie zbieg kilku warunków, i ostatnie wypowiedzi, proponowały wyeliminowanie kilku z nich. Tak aby dowieść czy błąd jest po stronie sprzętu/softu czy po stronie warunków lokalnych/użytkownika. Tylko tyle i aż tyle.

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 14.12.2021 o 00:21, Przemek napisał:

chciałbym żeby bez wątpliwości był Pan w stanie wykazać że rzekoma śmierć koralowców nastąpiła z powodu wad ukrytych produktu który Pan używał

To odnośnie rozwiązania mojego problemu z "odszkodowaniem" za koralowce. Mamy tu,  rzekoma śmierć, potem czy z winy produktu, a jeszcze z 5 innych pomysłów mam w głowie czemu jednak odszkodowanie by się nie należało. Dobrym by było, że sprzęt ma stary soft, którego nie aktualizowalem i który nie wspolpracuje nalezycie z chmura (gdzieś to tu padlo wcześniej).

Aktualnie kore nie robi testow bo zaczelo podawać zle wyniki a skoro i tak mam reklamowac, to bez sensu żebym robil kalibracje. Ja ten temat po prostu chce zamknac i mieć za sobą. Tym bardziej że od czasu przelania pomimo wzorowych parametrow, zbiornik szwankuje cały czas i nie mogę znaleźć rozwiazania problemu ... :/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Kolegów z praktyką,jaką ilość zazwyczaj rozrabialiście regentu ? Najdokładniejsze wyniki miałem rozrabiając jeden litr,ale jak rozrobiłem pięć i przelewałem do litrowego pojemnika to wyniki zaczęły się rozjeżdżać po jakimś czasie,przypuszczam,że w dużym parowało pomimo zakręconego  pojemnika.Zastanawiam się,czy podłączenie od razu całej piątki coś by zmieniło,ale już nie wcisnę chyba takiej bańki pod akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ja się zastanawiam czy ma sens wysyłać do serwisu  kore7 KH lab . To już drugie urządzenie i dalej jakieś  chore wyniki . Kh mam teraz 16 na aplikacji .  Może trzeba to olać .

 

Pewnie będzie to moja wina  zła sonda , rurki ,pompy kalibracja , reagent  wszystko .  Następne koszty .Nowe powinno działać już wiem czemu to sprzedają po wymianie na nowe za połowę ceny !!!

319415E3-EFB2-4BEC-8EF8-1D99D85E0D00.jpeg

Edytowane przez Michał555 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Michale .

Może dlatego ze poprzednie dwa testy wykazały brak reagentu ? (Proszę zerknąć na załączniki )
Doser nie mógł przejść autotestu - czyli np w wężyku nie było reagentu. Urządzenie w poprzednich dniach pracowało poprawnie - aż do momentu gdy parametry zaczęły w ostatnich kilku testach skakać (widać to na zrzutach ekranu) - po czym wystąpił reagent error(brak reagentu). Niestety , takie rzeczy się zdarzają - reagent może się skończyć i niestety siłą rzeczy ma to wpływ na działanie urządzenia…

Nie widzę fizycznie Pana urządzenia ani nie wiemy jak jest ono teraz podłączone - czy jest reagent czy nie.  Każde z urządzeń wymaga również okresowej kontroli i kalibracji . I nie dotyczy to tylko naszego urządzenia  - ale również wszystkich mierników kh i nie tylko na rynku. Nie bede odzywał się w imieniu serwisu - widze jednak że serwis prosił by odesłać urządzenie (kompletne - co ma znaczenie ) do nas na sprawdzenie - w szczególności gdy twierdzi Pan że dozownik nie działa prawidłowo. Dozownik który Pan posiada odkupił Pan od innego użytkownika - który także nie wysłał do nas kompletu a jedynie samą jednostkę centralną i serwis wymienił stacje na nową gdyż nie mógł odtworzyć nieprawidłowej prac. Może coś jest z modułem khlab lub sondą pH? Nie mamy pojęcia .Trudno to stwierdzić nie mogąc przetestować urządzenia na miejscu . Dlatego proszę odpowiedzieć na mejla z serwisu gdyż nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi - za to mogliśmy zapoznać się z Pana wypowiedziami tu i na FB.

Tym bardziej że wyglada na to że jest „jakiś” problem z reagentem - który po prostu mógł się skończyć lub gdy było go mało - zostało zasysane powietrze….. 

 

 

32522FEA-61BF-483F-8675-2482A2BF6A4F.png

32319E05-34F2-42A6-B6C8-D8281C6DB78B.jpeg

Wywołałem ręcznie test - jak widać po dwóch niewłaściwych testach (brak reagentu - 19dkh ) i jednym gdy dozownik zaczął już częściowo zaciągać reagent (16.49) następny test wyszedł na poziomie 7.47dKh.

83EC0F37-B772-4F6D-9697-C0827875D089.png


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Kore który niby jest ustawiony w tryb monitorowania właśnie spróbował podać dawkę awaryjną - zakładam że nie powinno mieć to miejsca? Kore ma dopiero kilka dni więc nie ma co wierzyć wskazaniom kh szczególnie że nie przyjmowałem zbytniej wagi do wstępnej kalibracji urządzenia. Nie mogę też za chiny ustawić dawki na pompie 7 - co bym nie wpisał i jak nie ustawił to zawsze po odświeżeniu strony dawka resetuje się na 0. Reszta kanałów ok.

Dodatkowo zauważyłem wczoraj że kore restartował się co chwilę podczas dodawania dawki manualnej żeby usunąć pęcherzyki powietrza z węża:

 

PS2.png

ps1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.