Skocz do zawartości
atk

Komputer do mierzenia KH i dozowania - np. kore 7th kh lab

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, gonzo6 napisał:

Może zadam "dziecinne" pytanie, ale jak rozcieńczać reagent po zmianie oprogramowania na obecne ????. Chodzi o kore 7 kh lab

1:99.Płyny się zdarzają z różną masą molową,są widełki dlatego trzeba czasem korygować pomimo dokładnych porcji wody i regentu.U mnie jest dokładnie 5l wody i 150g regentu i mam w miarę ustawiony płyn.Cały czas czekam bo był obiecany kalkulator korekcji płynu,ale nie wiem czy będzie.W zakresie 1 stopnia podobno wystarczy ustawienie referencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu jak mam ustawione na 4 pomiary dziennie. Ostatni pomiar zrobił się o 3 rano a 2 kolejne czyli 9 i 15 nie ma? Z tego co wiem mówili mi że pomiary poniżej 5kh nie są w chmurze ale nie wierzę że raptownie z 7 khnspadlo aż tak

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka

Robię ręcznie i zobaczę co wyjdzie.

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka

A podaje kh co 10 min na podstawie wyników z 3 rano... Mam dość pilnowania dozownika...

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.06.2022 o 10:19, inmar napisał:

1:99.Płyny się zdarzają z różną masą molową,są widełki dlatego trzeba czasem korygować pomimo dokładnych porcji wody i regentu.U mnie jest dokładnie 5l wody i 150g regentu i mam w miarę ustawiony płyn.Cały czas czekam bo był obiecany kalkulator korekcji płynu,ale nie wiem czy będzie.W zakresie 1 stopnia podobno wystarczy ustawienie referencji.

To, że 1:99 wiem, ale to chyba dotyczy koncentratu, który sprzedawany jest w 1 L butelce. Ja mam 5 L pojemnik z reagentem. W sumie nie mam pewności którego dotyczy 1:99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, inmar napisał:

Poprawiam swój błąd,na 4950ml wody Ro miało być 64g regentu

Dzięki, tylko tego z 5 L czy z litrowej ???? bo stężenia chyba są różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do moich postów z początku wątku - od półtora miesiąca jestem użytkownikiem Kh Keeper plus wraz dosing pomp x4. Po tym okresie mogę powiedzieć że tego typu urządzenia to inny wymiar akwarystyki. Dopiero teraz widać jak zmienia się wartość Kh na przestrzeni doby (początkowo testowanie co godzinę) a dzięki pompie z apką można dostosować dozowanie w układzie godzinnym. I tak np. w moim przypadku w nocy prawie nie dozuje płynów - 3 ml co godzinę żeby w dzień w szczycie lampy lać 30 ml co godzinę, łącznie na dobę prawie 400 ml przy displayu Ok 300l. Dzięki temu udało się dobowe wahanie Kh utrzymać na poziomie Ok 0,4. Na początku użytkowania Keepera przy używaniu zwykłej pompy dozującej bez dokładnych dawek niezróżnicowanych godzinowo wahanie Kh między nocą a dniem wynosiło 1. Oczywiście trzeba wspomnieć o akcjach, dzięki którym jeżeli wartość Kh będzie za niska pompa doleje dodatkową zadaną ilość płynu a jeżeli Kh będzie za wysoko - pominie zadaną ilość następnej dawki. Póki co nie miałem wykrzaczeń sprzętu tak więc jestem więcej niż zadowolony. Oczywiście nie żeby była to reklama, po prostu krótka recenzja bo sam długo szukałem info w temacie i wahałem się ze względu na nie małe koszty. Ahoj. 

Edytowane przez benua (wyświetl historię edycji)

Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, gonzo6 napisał:

Dzięki, tylko tego z 5 L czy z litrowej ???? bo stężenia chyba są różne.

Tak,chodzi dokładnie o 5 lirów.

7 godzin temu, benua napisał:

Wracając do moich postów z początku wątku - od półtora miesiąca jestem użytkownikiem Kh Keeper plus wraz dosing pomp x4. Po tym okresie mogę powiedzieć że tego typu urządzenia to inny wymiar akwarystyki. Dopiero teraz widać jak zmienia się wartość Kh na przestrzeni doby (początkowo testowanie co godzinę) a dzięki pompie z apką można dostosować dozowanie w układzie godzinnym. I tak np. w moim przypadku w nocy prawie nie dozuje płynów - 3 ml co godzinę żeby w dzień w szczycie lampy lać 30 ml co godzinę, łącznie na dobę prawie 400 ml przy displayu Ok 300l. Dzięki temu udało się dobowe wahanie Kh utrzymać na poziomie Ok 0,4. Na początku użytkowania Keepera przy używaniu zwykłej pompy dozującej bez dokładnych dawek niezróżnicowanych godzinowo wahanie Kh między nocą a dniem wynosiło 1. Oczywiście trzeba wspomnieć o akcjach, dzięki którym jeżeli wartość Kh będzie za niska pompa doleje dodatkową zadaną ilość płynu a jeżeli Kh będzie za wysoko - pominie zadaną ilość następnej dawki. Póki co nie miałem wykrzaczeń sprzętu tak więc jestem więcej niż zadowolony. Oczywiście nie żeby była to reklama, po prostu krótka recenzja bo sam długo szukałem info w temacie i wahałem się ze względu na nie małe koszty. Ahoj. 

Całe życie sprawdzałem Kh tylko rano przy dziennym świetle i też się zdziwiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dalej problem to co od 2 tygodni. Robi się pomiar nie ma w chmurze. Na ekranie LCD jest aktualny pomiar plus skorygowane dozowanie kh... Naprawcze to bo mam dość. Kupiłem ten dozownik żeby sobie ułatwić życie s nie siedzieć w pracy na nocce i dzwonić do żony czy córki żeby sprawdziła wynik kh...

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Laszek napisał:

I dalej problem to co od 2 tygodni. Robi się pomiar nie ma w chmurze. Na ekranie LCD jest aktualny pomiar plus skorygowane dozowanie kh... Naprawcze to bo mam dość. Kupiłem ten dozownik żeby sobie ułatwić życie s nie siedzieć w pracy na nocce i dzwonić do żony czy córki żeby sprawdziła wynik kh...

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka
 

Mam wrażenie, że urządzenie jest ok, działa na pewno poprawnie jeśli ma się wiedzę co do niego taką jak ma producent. Nie wszystko jest jasne dla takiego laika jak ja. Pewne rzeczy powinny być opisane lub omówione na filmikach. Jeśli coś robi się często, to się utrwala, ale takie urządzenie powinno pozwolić, aby zapomnieć o codziennym grzebaniu w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z pracy i patrzę że dozownik mierzył kh a wyłączyłem pomiar bo w chmurze i tak nie widzę nic. I dziwnym trafem sam się włączył. Muszę czekać do poniedziałku i będę dzwonił narazie manualnie muszę korygować dozowanie...porażka

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4EE599B3-19AE-4318-911D-B57AF65F106A.jpeg

1 minutę temu, gonzo6 napisał:

4EE599B3-19AE-4318-911D-B57AF65F106A.jpeg

Tutaj znajduje się info o super koncentracie. W  sklepie super koncentrat jest w litrowym pojemniku. Koncentrat 5 litrowy raczej nie jest super koncentratem. To są moje wątpliwości. Domyślam się, że producent sprzętu powie, że sprawa jest jasna i dotyczy super koncentratu 1 litr za 559 zł. Takie niejasności powodują, że ludzie psioczą na sprzet a producent tego nie potrafi zrozumieć.

Inmar, jesteś pewny, że Twoje wyliczenia są ok ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ostatnie na 100%,wcześniej podałem błędne wyliczenia.To jest jak by po korekcie mojego płynu i jadę bez reference,dziś akurat Salifiert 7,7 a Kore 7,49.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności. Po konsultacji z Panem Tomasze z Pacific Sun

reagenty do kh lab.jpg

Ten reagent rozrabiamy w stosunku 1:8 (baniak 5L)

kh superkoncentrat pacific sun.jpg

Pacific Sun Reagent Super koncentrat do KH Lab 1l

Ten w stosunku 1:99

oczywiście przy wgraniu ostatniego softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten? Bo jadę cały czas tak samo. 100ml reagentu i 400ml wody? Mam soft 1.9.8. dzisiaj rozmawiałem z Panem Tomaszem ale niby zainstalowało soft 2.3 ale pokazuje 1.9.8.

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka

Taki reagentbd2bcf4ab69b45db6daf25f3f3f8cbdd.jpg

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po mojemu jest reagent taki jak sprzedawany za 130 zł bańka 5 L czyli na nowym sofcie 1:8. Swoją drogą informacji ze strony producenta ZERO :(. Może dla pracowników wszystko jest jasne, ale są też kupujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozrabiam od miesięcy tak jak na opakowaniu. I w porównaniu z małą Hanka 0.1kh różnicy ..

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Laszek napisał:

A ten? Bo jadę cały czas tak samo. 100ml reagentu i 400ml wody? Mam soft 1.9.8. dzisiaj rozmawiałem z Panem Tomaszem ale niby zainstalowało soft 2.3 ale pokazuje 1.9.8.

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka
 

Taki reagentbd2bcf4ab69b45db6daf25f3f3f8cbdd.jpg

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka
 

Używam tego samego koncentratu, przy poprzedniej wersji oprogramowania do 100 ml reagentu dolewałem 400 ml osmozy. Po aktualizacji do 1.9.8 mieszam 100 ml reagentu z 800 ml osmozy. 


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszam do tej pory po staremu. Ekstra że na opakowaniach informują o tym.... Rozróbie tak jak mówisz i zobaczę wyniki

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka

Jeszcze jedno oficjalnie wersja 2.3 nie weszła?

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka

Używam tego samego koncentratu, przy poprzedniej wersji oprogramowania do 100 ml reagentu dolewałem 400 ml osmozy. Po aktualizacji do 1.9.8 mieszam 100 ml reagentu z 800 ml osmozy. 
A czemu 800ml osmozy?

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na  stronie Pacific Sun Group-facebook znalazłem taką informacje, że do 100 ml reagentu dodaje się 800 ml osmozy. Nic mi nie wiadomo o nowej wersji oprogramowania 2.3. Komunikat o nowym oprogramowaniu pojawia się po zalogowaniu na swoje konto. 

Edytowane przez Marcinekk (wyświetl historię edycji)

.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe jest 2.3 ale pewnie w fazie testów. Ja instalowałem ale widzę że nie zaktualizowało. Po rozmowie z Panem Tomkiem wychodzi na to że kh lab przestał pokazywać wyniki w chmurze w momencie kiedy miałem ustawiony retest. Czyli do momentu jak się zrobił retest szły problemy. Obecnie mam wyłaczone i działa. I niby jest to wina tego ostatniego oprogramowania. Nie mam FB ale dzięki za info przyjdę do domu i rozrobie reagent w 800ml osmozy i zobaczę jakie wyniki będa z małą Hanka.

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jako użytkownika to trochę słabe tak samo jak ich instrukcja. Po angielsku ma więcej stron niż po polsku. Dodatkowo nie chce im się wszystkiego przetłumaczyć i opisać i później trzeba szukać info po ludziach.

Sprzęt może i fajny ale póki się nie nauczysz obsługi i to nie z instrukcji to klops.

Oprogramowanie do lamp to samo. Mało instrukcji, jakieś opcje i ikony które nie działają. Nie wiadomo po co użytkownik ma to widzieć. Program bali wgrany w sofcie ale po inne ustawienia trzeba pisać na serwis. 

 


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To moje  .large.IMG_20220621_094816.jpg.2c4d1e30f347d981bfc1500b68df1ad0.jpg
Możesz napisać skąd zamawiane że taka naklejka?

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że na produktach od producenta sklepy nie informują o nowym dawkowaniu. Może firma powinna im to zaproponować wręcz nakazać?

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.