Skocz do zawartości
atk

Komputer do mierzenia KH i dozowania - np. kore 7th kh lab

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Laszek napisał:

Szkoda że na produktach od producenta sklepy nie informują o nowym dawkowaniu. Może firma powinna im to zaproponować wręcz nakazać?

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka
 

Może @Przemekrozwiał by wątpliwości w temacie rozcięczania reagentów......

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby fajnie używam kh lab od kilku lat a teraz mam zagwozdke. Rozrabiam po staremu bo korale mają się świetnie i nie kombinuje. Ale chciałbym to robić zgodnie z instrukcją.

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla jasności. Po konsultacji z Panem Tomasze z Pacific Sun
reagenty-do-kh-lab.jpg
Ten reagent rozrabiamy w stosunku 1:8 (baniak 5L)
kh-superkoncentrat-pacific-sun.jpg
kh-superkoncentrat-pacific-sun.jpg&key=c263795da35526f3aaa41c1f7054a171eee82f0e6f8af4346dfe795443c7db65
Ten w stosunku 1:99
oczywiście przy wgraniu ostatniego softu.
Odnośnie banki 5 l nawet na ich stronie jest podana taka informacja.

//Skoncentrowany odczynnik do modułu alkaliczności Kore 7th kHLab. Pozwala na przygotowanie 20 litrów gotowego do użycia odczynnika na około 900 pomiarów (cena za pojedynczy test około 0,07 eurocenta)

Rozcieńczyć 100ml skoncentrowanego odczynnika w 400ml wody osmotycznej przed użyciem z kHLab.

Użyj laboratoryjnej wagi elektronicznej (lub dołączonej do wagi elektronicznej kHLab), aby uniknąć błędów w prawidłowym przygotowaniu produktu.//

Teraz albo jestem zły z matematyki albo nie potrafię czytać ze zrozumieniem. Napisane jest 5l na rozrobienie 20l odczynnika. 100ml reagentu i 400ml osmozy takie dawkowanie.

5000ml : 100ml = 5l
50 x 400 = 20l

Mi wychodzi 25l gotowego odczynnika.
Oprogramowanie 1.9.8 więc czemu na opakowaniu nie ma żadnej wzmianki że powinno być inne dawkowanie?

Zgłupiałem całkowicie.

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka

I nie ma.żadnego info o rozrabianiu 1/8 wręcz odwrotnie 100ml reagentu w 400ml osmozy.

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówione i dawkowanie po staremu...3a2b403354fa67c12680a9f999d5a59e.jpg

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wam też gubi pomiary? Jak macie np. ustawione na 6 pomiarów w ciągu dnia, a robi 4 lub 5?

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj jeden zgubił a tak to nie pamiętam.Zdarzało się,że nie robił testu bo data się resetowała na przyszłość,ale to podobno wina Mozilli na której pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi wczoraj jeden zgubił a tak to nie pamiętam.Zdarzało się,że nie robił testu bo data się resetowała na przyszłość,ale to podobno wina Mozilli na której pracuje.
Zacznij używać Opery. A przynajmniej dla ich strony. Wszystko na niej działa poprawnie. Na Chrome u mnie w ogóle głupoty pokazuje, na Mozilli również słabo - pewnie wykorzystują jakiś JavaScript który inne przeglądarki blokują.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że dalej nikt z PS nie odniósł się do reagentów... i oprogramowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Płacicie duże pieniądze za taki sprzęt i kłopoty . Jak coś kupuje to ma działać na miesiące może lata, (pomijając elektrody )  a tu zonk .Nigdy tego nie kupie chociaż  było by mnie na to stać . To moje osobiste zdanie .

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja od ponad roku korzystam z KH Keeper Plus od Reef Factory i nie mam problemu z pomiarami KH oraz z dozowaniem KH Triton Core7 :)

Muszę pamiętać tylko o 2 rzeczach: około raz na miesiąc czyszczę sondę w alkoholu izopropylowym oraz rozmieszam reagent do pojemnika :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, JerzyB napisał:

Witam

Płacicie duże pieniądze za taki sprzęt i kłopoty . Jak coś kupuje to ma działać na miesiące może lata, (pomijając elektrody )  a tu zonk .Nigdy tego nie kupie chociaż  było by mnie na to stać . To moje osobiste zdanie .

Pozdrawiam

 

 

Może dopisze , żadnych urządzeń tego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko ja kupiłem najdroższy podajnik płynów. Było kupić zwykłego chinola i nie stresować się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Kore prawie rok i u mnie działa naprawdę dobrze,bańka regentu 5l i mam spokój dwa miesiące.Kalibrację sond i Kore robię coraz rzadziej bo wyniki są zbliżone z Hanną i Salifiertem,doszedłem do miesiąca bo wcześniej to robiłem co 2,3 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zestaw pobija u mnie kolejny rekord bez kalibracji,bo od 28 lutego Kore7 i sondy nie były ruszane.Sprawdzam przynajmniej raz w tygodniu,dzisiejsze poziomy Kh to Hanna 7,20 Kore 7,03. Generalnie,to jeden z najlepszych zakupów do mojego akwarium jaki zrobiłem,choć reszta sprzętu też bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kh keeper bez kalibracji co 3-4 tyg ( sonda PH) pokazuje losowe wyniki.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kh keeper plus 3 miesiące beż kalibracji i wszystko gra.

Sonda szklana

Podstawowa wg mnie sprawa to idealne rozrobieniu reagenta. Lub zrobienie np. 5l i dolewać. 

Kazde wahnięcie w rozrobieniu reagentu i mam albo wyższe albo niższe wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.