Skocz do zawartości
Dexter2k13

Problem z paroma koralami

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam. Ostatnimi czasy zauważyłem, że parę korali dziwnie się zachowuje. Przestają się pompować. Dodam, że miałem mały spadek kh i ca. Ca spadło do poziomu 360 a kh do 6.5. Testy robię co tydzień i spadek ten zauważyłem w ubiegłą niedzielę. Podniosłem sporo ballinga i ca i kh wraca. Testy z dziś

CA 390

KH 7.7

PH 8.2

MG 1300

ZASOLENIE 1.023

PO4 0.00

 

testy robię wszystkie salifertem kupione z miesiąc temu. Po4 Hanka. Na zdjęciach widać, że lpsy nie pompują się do końca, ale bardzo mizerne też nie są. Acra zaczęła lekko trącić tkankę, co dziwne bo przez kilka miesięcy ta szepka podwoiła swoją wielkość. Reszta korali nie narzeka pompują się i rosną. Skok Po4 był spowodowany przez lekko przytkana siatkę w filtrze przepływowym przez detrytus. Skok Po4 był chyba nie za duży bo do 0.03 edca99ba0eb4484ed43a4003c8a832ba.jpg1657dad899f8eac0228b8da021e69a89.jpg783ed8616e9fe16944cc5c8064732f95.jpg3f02c2cf71f931a40b74fb9ea2e2cd90.jpg

 

Myślę, aby zrobić icp, jakieś mam przeczucie, że jodu i strontu zaczyna brakować

 

 

 

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niskie zasolenie mogło mieć wpływ skoro po zwiększeniu dozowania jest 1,023. Dodatkowo zerowe nutrienty też mogą mieć wpływ. Co do jodu, to prawda że przy niskim dozowaniu ballinga mógł niemal wyparować. Tak samo wzrost koralowców mógł wchłonąć stront i potas. Oczywiście bazuje na tym że testy były wykonane prawidlowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.023 to za niskie zasolenie?od półtora roku trzymam takie. Ballinga podaję teraz od ATI po 300ml dziennie KH i CA. MG leci tylko po 80ml dziennie aby utrzymac MG na poziomie 1300. co do testów, ja mam taka zasadę Jeśli KH spadnie poniżej 7 to podnoszę ballinga o 20ml na dobę, jeśli ca spadnie poniżej 390 podnoszę ballinga o 20 ml. Średnio podnoszę o takie wartości co 3-4 tygodnie. W ostatnim miesiącu zauważyłem spore przyrosty na prostych Spsach, dlatego wartości dość mocniej spadały. Myślałem ze od tego korale zaczeły grymasić. na resztach korali nie widze żadnych objaw spadków parametrów

21 minut temu, dla syna napisał:

Niskie zasolenie mogło mieć wpływ skoro po zwiększeniu dozowania jest 1,023. Dodatkowo zerowe nutrienty też mogą mieć wpływ. Co do jodu, to prawda że przy niskim dozowaniu ballinga mógł niemal wyparować. Tak samo wzrost koralowców mógł wchłonąć stront i potas. Oczywiście bazuje na tym że testy były wykonane prawidlowo. 

 

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dexter2k13 napisał:

1.023 to za niskie zasolenie?od półtora roku trzymam takie. 

 

1.023 to bardzo niskie zasolenie jeśli chodzi o spsy (a takie masz w zbiorniku). Dodatkowo 1,023 podałeś już po podbiciu ballingiem. Można by przypuszczać że zanim podnosiłeś ballingiem było w okolicy 1,022. Dodatkowo micro też było na poziomie mniejszego zasolenia. Zasolenie podałem jako jedno z przyczyn zaobserwowanych zachowań na zdjęciu. Co do lpsów to fakt, lubią bardzo jod, który przy zwykłym ballingu zwykle jest w deficycie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie jod i stront podawałem z reki podczas podmiany raz w tygodniu. Jutro kupię test icp, zobaczymy co pokaże. ogólnie wydaje mi się, że makro brakuje u mnie w baniaku bo podstawowe pierwiastki wydaja się być w normie. Będę chciał podbić KH do 8 i Ca gdzieś do 420. Kupię też nowy Jod i Stront.

6 minut temu, dla syna napisał:

1.023 to bardzo niskie zasolenie jeśli chodzi o spsy (a takie masz w zbiorniku). Dodatkowo 1,023 podałeś już po podbiciu ballingiem. Można by przypuszczać że zanim podnosiłeś ballingiem było w okolicy 1,022. Dodatkowo micro też było na poziomie mniejszego zasolenia. Zasolenie podałem jako jedno z przyczyn zaobserwowanych zachowań na zdjęciu. Co do lpsów to fakt, lubią bardzo jod, który przy zwykłym ballingu zwykle jest w deficycie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Icp to dobry pomysł. Jak będą wyniki to dołącz to tego wątku. Przyda się jako wskazówka dla wszystkich. Żelaza też może być mało. Ja icp robię co dwa miesiące z powodu braku podmian. Icp pokrywa się u mnie cenowo z robieniem podmian (musiał bym kupić sól na 200l solanki) a icp wychodzi ok 90 zł w hurcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dla syna napisał:

a icp wychodzi ok 90 zł w hurcie.

O co chodzi z tym hurtem? Można kupić ICP np. na kolejny rok co 2 miesiące hurtowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Reggae Shark napisał:

O co chodzi z tym hurtem? Można kupić ICP np. na kolejny rok co 2 miesiące hurtowo?

Hehe, chodzi mi o to, że jak więcej rzeczy się kupuje to niektórzy mają 10% rabatu. Stąd ten bonus :) i tak patrzyłem na stronę tam gdzie kupuję to jest icp po 89 zł do tego 10% rabatu i wyjdzie ok 81zl (testy robię co dwa miesiące). Dla mnie to dużo mniej niż podmiany cotygodniowe 10%

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dla syna napisał:

Hehe, chodzi mi o to, że jak więcej rzeczy się kupuje to niektórzy mają 10% rabatu. Stąd ten bonus :) i tak patrzyłem na stronę tam gdzie kupuję to jest icp po 89 zł do tego 10% rabatu i wyjdzie ok 81zl (testy robię co dwa miesiące). Dla mnie to dużo mniej niż podmiany cotygodniowe 10%

 

Icp zostało dziś wysłane, czekam na emaila. Dokupiłem jod i stront od AF podałem pierwsza dawkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.