Skocz do zawartości
klossowski

[112] Mój prywatny ocean

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że się zaczyna dziać :) zamknięty koral przy przenosinach to pozytywny objaw. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, klossowski napisał:

Anthias, biedaczek  nie może się przyzwyczaić, siedzi ciągle pod skałą i się nie porusza, wczoraj wieczorem wybrał się na małą wycieczkę, ale dzisiaj znów siedzi w norze....

2-3 dni będzie śmigał :coffee:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Wiele się nie zmieniło. Glony nitkowate jakby trochę zaczęły odpuszczać, za to trochę okrzemek jest, zwłaszcza na piachu, nie podoba mi się to. Robale piaskowe też gdzieś się zawieruszyły, a w kostce było ich aż gęsto.....

Parametry:

NO3 - 1
PO4 - 0,2
KH -  8,2

Sprowadziłem sobie fajną rybkę z Ghany, ale tak to jest jak się kupuje w oparciu o wymiary na Meerwasser Lexikon. :banghead  Miał mieć 7 cm, a przyjechało bydlę ponad 10cm. W sumie nawet go polubiłem i pewnie by został, bo raczej wiele miejsca do pływania nie potrzebował, ale jak go zobaczył biedny anthiasek, to przez tydzień siedział w ukryciu i się trząsł, więc rybkę oddałem dobrym ludziom, zostało tylko pamiątkowe zdjęcie:

IMG_8390a.thumb.JPG.3cc6c4b5b530a75c24e7137a80b81d95.JPG

Serranus pulcher

 

IMG_8391.thumb.JPG.82e3efd1616bb1855149ae0b7c9eb587.JPG

IMG_8398.thumb.JPG.2d4c562e14d916a3e06eb69382c5df20.JPG

IMG_8400.thumb.JPG.b0fc8ca1c685cc8eb956bb9a141c14cf.JPG

 

Nowe rybki:

IMG_8435.thumb.JPG.ca9b3052662caa2513d939355c3e368e.JPG

Centropyga, no tak głupiej ryby to jeszcze nie widziałem, próbowała się stawiać i atakować pulchera, który miał pysk taki, że pół tej centropygi by do niego wlazło. Na szczęście był trochę mądrzejszy i tylko patrzył na nią jak na wariatkę, ale nie zaatakował :D

IMG_8429.thumb.JPG.963b496f49383556d13061bd71d7048b.JPG

Mój ulubieniec, nikogo nie atakuje, nikt go też nie atakuje, pływa sobie nieśpiesznie i niczego się nie boi, a śpi w nocy jak nietoperz, przyklejony do skały do góry nogami :bump

 

IMG_8434.thumb.JPG.df4133ec2c185350425b4005d14a6659.JPG

Babeczka magnifica, na razie się oswaja i siedzi głównie w norze, jak nikogo nie ma w pobliżu to wypływa czasem na szerokie wody:)

IMG_8433.thumb.JPG.30dfcf8c81733bb8ee441c0d2782c5a8.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, napisz co to masz za lampę i jak sprawuje się po kilku miesiącach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2020 o 21:22, klossowski napisał:

Mój ulubieniec, nikogo nie atakuje, nikt go też nie atakuje, pływa sobie nieśpiesznie i niczego się nie boi, a śpi w nocy jak nietoperz, przyklejony do skały do góry nogami

Nietoperz to jaka rybka? Rozdymka? Na krewetki nie ma ochoty? Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomko napisał:

Nietoperz to jaka rybka? Rozdymka? Na krewetki nie ma ochoty? Pozdr., tomko

Na krewetki nie, nawet jako pierwsza podstawiała się debeliusowi do czyszczenia, ale nie chciał jej czyścić, to kupiłem mu amboinensis i też żyją w zgodzie,  za to zeżarła mi  najpiękniejszą Trachyphyllię :banghead

 

  

6 godzin temu, rodzyngit napisał:

hej, napisz co to masz za lampę i jak sprawuje się po kilku miesiącach :)

Lampka to Turing 50 z Ali. 50cm długości, 60W, 4 kanały, 8 punktów czasowych na kanał. Sprawdza się idealnie, pełna symulacja oświetlenia naturalnego. W najjaśniejszej porze dnia ustawiona na jakieś 75% i zoasy rosną jak dzikie, wcześniej były powyciągane jak pieczarki, a teraz wszystkie mają max 1 cm wysokości. Chociaż pewnie nie każdemu podpasuje, bo ma sporo białego światła, ale ja właśnie taką chciałem, bo mam makroglony w baniaku.

IMG_8729.thumb.JPG.7c62d90879ed941a781bac402b1c9594.JPG

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, klossowski napisał:

Na krewetki nie, nawet jako pierwsza podstawiała się debeliusowi do czyszczenia, ale nie chciał jej czyścić, to kupiłem mu amboinensis i też żyją w zgodzie,  za to zeżarła mi  najpiękniejszą Trachyphyllię :banghead

I czy dalej jest Twoją ulubioną rybką? ;) Mnie brzydal słodziak zjadł Helifungie za 500 pln. Ale jakoś mu wybaczyłem.

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, tomko napisał:

I czy dalej jest Twoją ulubioną rybką? ;) Mnie brzydal słodziak zjadł Helifungie za 500 pln. Ale jakoś mu wybaczyłem.

Ja pamiętliwy nie jestem, dostała jeszcze jedną szansę i jak na razie jest spokój, może dlatego, że już nie mam więcej trachyphylli :cat:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, klossowski napisał:

Ja pamiętliwy nie jestem, dostała jeszcze jedną szansę i jak na razie jest spokój, może dlatego, że już nie mam więcej trachyphylli :cat:

A jak to dokładnie ryba? Tj. Gatunek?


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, tomko napisał:

A jak to dokładnie ryba? Tj. Gatunek?

Gatunek to Canthigaster valentini, ale ona nazywa się Tołdi ;)

IMG_8738.thumb.JPG.41ae705f8c826ae39401fdaf0cb53b79.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najs. 

Z tego co czytałem to puffer fish najlepiej nadaje się do fish only tanks :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, FajnyRadziu napisał:

 

Z tego co czytałem to puffer fish najlepiej nadaje się do fish only tanks :/

No, na pewno bezpieczniej trzymać ją w FO, bo ona non stop coś skubie na skale albo w piachu i nigdy nie wiadomo, co jej zasmakuje. Mi wyżarła wszystkie robaki piaskowe.... na szczęście mam koumansettę rainfordii, która non stop przesiewa piasek, więc mała strata :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jaki szeroki jest ten panel i czy to jest lacobel  

chodzi mi o  wymiary przegrody szerokość i wysokość 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, maciek3535 napisał:

mam pytanie jaki szeroki jest ten panel i czy to jest lacobel  

chodzi mi o  wymiary przegrody szerokość i wysokość 

 

Panel ma w środku 95 mm szerokości. Przegroda jest ze sklejonego ze sobą szkła 4mm i lacobelu 4mm. Wysokość szkła jest 40 mm poniżej górnej krawędzi baniaka, a lacobel jest o 30 mm niższy, w tej wnęce mam wklejony grzebień. Grzebień przy maksymalnej wysokości jest równy z baniakiem, a złożony koło 10 mm niżej górnej krawędzi i tak mam cały czas ustawione. Tak to wygląda na rysunku:

IMG_20201101_173109_2.thumb.jpg.73ca4d04d4d4d5c07363a7dd98dc6d62.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, maciek3535 napisał:

 powiedz mi jeszcze z czego robiłeś koronę 

Korona jest z czarnego spienionego PVC z tej aukcji:

https://allegro.pl/oferta/plyta-pcv-pcw-spienione-czarne-5mm-na-wymiar-6771259908

Tną na wymiar, więc  sam prawie nic nie robiłem, tylko skleiłem gotowe formatki klejem Cosmofen Plus i trzyma się do dzisiaj, a nawet ładnie wygląda :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam bo extra ci to wyszło i planuje coś takiego wykonać a te boki to kleiłeś do szyby czy tak sobie luzno stoi  a i mam jeszcze pytanie  krawędzie fazowałes  pod kątem czy tak na prosto klejone a jeśli to nie tajemnica to jaka wysokość jest korony

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, maciek3535 napisał:

 te boki to kleiłeś do szyby czy tak sobie luzno stoi  a i mam jeszcze pytanie  krawędzie fazowałes  pod kątem czy tak na prosto klejone a jeśli to nie tajemnica to jaka wysokość jest korony

Obudowa panela nie jest niczym przyklejona do szkła,  jest "na wcisk" na akwarium, w każdej chwili można to zdjąć (i przy każdej podmiance ją zdejmuję, żeby wiedzieć, ile wody dolać:), to taka opaska. Z góry tak wygląda:

IMG_20201101_201543_2.thumb.jpg.356043566bdae7cec18cc9ef23203f22.jpg

Krawędzi nie frezowałem, bo miałem to oklejać czarną folią, ale wyszło tak ładnie, że zrezygnowałem.

Cała korona ma 16 cm wysokości i zachodzi na baniak 3 cm.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.11.2020 o 17:41, klossowski napisał:

 

Panel ma w środku 95 mm szerokości. Przegroda jest ze sklejonego ze sobą szkła 4mm i lacobelu 4mm. Wysokość szkła jest 40 mm poniżej górnej krawędzi baniaka, a lacobel jest o 30 mm niższy, w tej wnęce mam wklejony grzebień. Grzebień przy maksymalnej wysokości jest równy z baniakiem, a złożony koło 10 mm niżej górnej krawędzi i tak mam cały czas ustawione. Tak to wygląda na rysunku:

 

O ile mm/cm spietrza Ci wode ten grzebien ?

Planuje identyczne akwarium ale chcialem dac grzebien o szerokosci 15 cm i tak sie zastanawiam czy to nie bedzie za malo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, rodzyngit napisał:

 

O ile mm/cm spietrza Ci wode ten grzebien ?

Planuje identyczne akwarium ale chcialem dac grzebien o szerokosci 15 cm i tak sie zastanawiam czy to nie bedzie za malo

Poniżej 1 cm,  przy pompie Jebao DCS-2000 na pierwszym biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta pompa jest az tak mocna, ze chodzi na 1 biegu ?

Do siebie planuje dac dcp-2500 i myslalem, ze trzeba ja bedzie skrecic na polowe mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, rodzyngit napisał:

Czy ta pompa jest az tak mocna, ze chodzi na 1 biegu ?

Do siebie planuje dac dcp-2500 i myslalem, ze trzeba ja bedzie skrecic na polowe mocy

Zależy co chcesz hodować i jakie będziesz miał cyrkulatory. Ja mam same miękkie i LPS, więc mi nie potrzeba mocnego prądu, poza tym mam euphyllię przy wylocie, więc teraz mam tak ustawione, ale planuję zmienić ustawienie i dać ją na drugi bieg z wylotem skierowanym na powierzchnię, ale czekam na nowy cyrkulator, bo teraz mam Jebao SLW-10 i on nie daje rady, więc pompa go wspomaga. Generalnie mam wrażenie, że DCS-2000 na pierwszym biegu dmucha mocniej niż Jebao SLW-10 na 5. biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.