Skocz do zawartości
FajnyRadziu

Lobo vs Crassa. Round 1.

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie już w akwarium ciemno więc włączyłem światło bo zauważyłem, że crassa podszedł pod terytorium Lobo a ten wypuścił swoje mesenterial filaments (polskiej nazwy nie znam). 

Crassa zdoła uciec czy raczej good game?

Fotka dziwna bo światło białe w salonie :P

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie tak zrobiła ostatnio scolymia w kierunku acany. Tylko je od siebie odsunąłem i tyle ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwiał dał nogę w dziurę na drugą stronę, żyje ale nieźle dostał po łbie hehe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, FajnyRadziu napisał:

wypuścił swoje mesenterial filaments (polskiej nazwy nie znam)

Według translatora to włókna krezkowe ;)


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ;)

Ukwiał zwiał, jeszcze jakiś czas temu go widziałem. Pewnie gdzieś chlipie z tyłu w dziurze.

Jestem ciekaw czy quadri też by taki oklep dostał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie echinata miesiącami sobie rosła nie wadząc nikomu, aż jednej nocy strawiła blastomussę merletti, drugiej goniastreę ultra fluo. Dwa dni, dwie ofiary, trzeciego dnia wylądowała na piasku na osobnej skałce daleko od innych korali. Wyglądało to podobnie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, katani napisał:

U mnie echinata miesiącami sobie rosła nie wadząc nikomu, aż jednej nocy strawiła blastomussę merletti, drugiej goniastreę ultra fluo. Dwa dni, dwie ofiary, trzeciego dnia wylądowała na piasku na osobnej skałce daleko od innych korali. Wyglądało to podobnie.

Ano z tego co czytałem wszystkie stony korale mogą to wypuścić i trawić na zewnątrz. Generalnie mocno przykręciłem karmienie jakiś czas temu. Wcześniej nic takiego nie zauważyłem. Zacznę znowu podkarmiać I zobaczymy :)

U mnie obie lobo jako jedyne to wypuszczają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są po prostu za blisko siebie, i parzą się. Jeśli chcesz by przeżyły, musisz zrobić im miejsce, na tyle, by nie wadziły sobie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie. Jeden był sam na półce na szczepki a i tak wypuszczał. Drugi tak zareagował na ukwiał a tego dziada kontrolować się nie da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.