Skocz do zawartości
Cimas

Tunze 9004 - nadmiar piany

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

Chciałbym się dopytać o ten odpieniacz czy to normalne że zbiera się ok. 1/5 kubka czarnej herbaty a reszta to jest gęsta piana? Tej piany jest tak dużo, że ucieka albo górą przez dziury w przykrywce albo jak się dziurki przytkają od tej piany to ucieka każdym innym otworem nad wodą odpieniacza.

Jeśli mam czyścić kubek z piany to muszę to robić codziennie co jest uciążliwe :/

Odpieniacz pracuje już od kilku miesięcy i sytuacja cały czas wygląda tak samo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się dzieje bo ma co odpieniać i ustawiony jest na sucho . Na dole kubka masz kawę bo piana zamieniła się w wodę , a reszta ucieka bo jest zbyt dużo i jest zbyt gęsta . Miałem ten odpieniacz kilka lat temu i wiem , że pieni dobrze . Teraz mam deltec 600i ustawiony na suchą pianę , jest tak gęsta , że można ją kroić . Tylko mi to nie przeszkadza , jak podnosiło dekiel od kubka , to go dociążyłem . Wywalił co miał wywalić i jest luzik . Jak go trochę obniżysz to powinno pomóc , bo zacznie pienić na mokro .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod wpisem kolegi Ariel;

sam korzystałem z tego odpieniacza przez ponad 2 lata w akwarium ok. 200L i złego słowa nie mogę powiedzieć co do jego pracy;  nieraz podnosiło mi pokrywkę od ilości piany; ale nigdy piana nie wylewała się poza odpieniacz; wrzuć zdjęcie, jak głęboko jest zanurzony u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dość wysoko żeby ładnie zbierał zanieczyszczenia z tafli

Teraz zanurzyłem go tak do połowy tej kratki. Przy okazji zauważyłem że jest dzięki temu sporo ciszej.

Jeszcze dopyram przy okazji, jak u was było z głośnością tego odpieniacza?

IMG_20200626_121220.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spałem przy akwarium z panelem, w nocy jak była cisza, to najgłośniej pracowały pompy cyrkulacyjne (rw4 i rw8 z jebao), odpieniacza nie było słychać. W ogóle nie było problemu żeby zasnąć. Było kilka takich momentów, że zaczynał głośniej chodzić - otwierałem, czyściłem i było jak wcześniej.

Także subiektywnie bym powiedział, że jest cichy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 6/26/2020 at 11:14 AM, Cimas said:

Jest dość wysoko żeby ładnie zbierał zanieczyszczenia z tafli

Teraz zanurzyłem go tak do połowy tej kratki. Przy okazji zauważyłem że jest dzięki temu sporo ciszej.

Jeszcze dopyram przy okazji, jak u was było z głośnością tego odpieniacza?

IMG_20200626_121220.jpg

ja mam wersje DC jest to najcichszy odpieniacz jaki miałem w życiu, co do piany wychodzącej bokami mam to samo 

 


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.