Skocz do zawartości
Daro73

Dino czy cyjano ????

Rekomendowane odpowiedzi

Z czym walczę , może coś uda się wywnioskować ze zdjęć ????

IMG_20200702_141552.jpg

IMG_20200702_141629.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyjano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podejrzewałem, dziękuje, a przy cyjano też pojawiają się bąble na skale ??? Bo mam jeszcze i pojawiające się bąble z powietrzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyjano i dino często występuje razem, dlatego bąble o niczym nie świadczą.

Polecam lekturę:

https://reefhub.pl/dino-flagellata-glutowata-zmora-akwarium-morskiego/


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Tester Twoją Lekturę mam przestudiowaną już dawno, kiedy jeszcze miałem większe akwarium,  teraz pora na walkę. Jak zacząć walkę w tym akurat konkretnym przypadku. Nie chcę od razu wyciągać ciężkiego kalibru i zaczynać od chemii. Kupiłem używanego Reffmaxa, może tak być że po przenosinach zaczęło się ponowne dojrzewanie ??. Na razie zacząłem podawać bakterie, może zmniejszyć oświetlenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długoterminowo, polecam podbić NO3 i PO4 (jeśli masz niewykrywalne)

Warto wlać wrotków i widłonogów i podkarmiać je fito.

Krótkoterminowo - polecam chemiclean na cyjano i wodę utlenioną na dino. Z tym, że to jest leczenie objawów a nie przyczyn.

 

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Tester napisał:

Warto wlać wrotków i widłonogów i podkarmiać je fito.

A to w jakim celu? One zjedzą cyjano?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, ale chodzi ogólnie o zróżnicowanie życia na skale. Im większa bioróżnorodność, tym mniejsza szansa że jeden gatunek będzie dominował. 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem bakterie Bacto therpay, spróbuję naturalnymi metodami powalczyć z plagami. Nie miałem testu na PO4, kpiłem go dzisiaj ale NO3 mam trochę wysokie. Nie wiem skąd się to bierze bo akwarium kupiłem praktycznie bez korali, z parą błazenków i dwiema innymi małymi rybkami. Po wymianie wody bo nie wiem kiedy poprzedni właściciel to robił poziom NO3 nie spadł za wiele, nie zdążyłem już kupić fitoplanktonu, zamierzam go też dodawać ale to po weekendzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ho Ho Ho kogo ja widzę :googleye  To nie od Ciebie kupowałem życie pod koniec zeszłego roku? Jednak miłość do morszczyzny zwyciężyła :D.  Z tym PO4 i NO3 to nie wiem czy jest tak jak pisze Tester  bo mam wręcz przeciwne doświadczenia, choć niewielkie. Widłonogi fito i wrotkę mam więc jak będziesz potrzebował to zapraszam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Marijo napisał:

Ho Ho Ho kogo ja widzę :googleye  To nie od Ciebie kupowałem życie pod koniec zeszłego roku? Jednak miłość do morszczyzny zwyciężyła :D.  Z tym PO4 i NO3 to nie wiem czy jest tak jak pisze Tester  bo mam wręcz przeciwne doświadczenia, choć niewielkie. Widłonogi fito i wrotkę mam więc jak będziesz potrzebował to zapraszam. 

Jednak miłość do morszczyzny zwyciężyła, czegoś mi brakowało. Na razie sytuacja zaczyna się klarować, dodaję bakterie,zacząłem dozować fito, mechanicznie pobyłem się co tylko się dało i czekam na efekty. Z zaproszenia zapewne skorzystam jak unormuję sytuację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.