Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

akwarium plus sump (1).pdfWitam wszystkich pasjonatów.

Jest to mój pierwszy post na forum więc prosze o wyrozumiałość. W końcu startuję ze swoim wymarzonym akwarium .

Jak wszystko sie prezentuje po krotce opiszę.

Akwarium 150x50x70h dwie boczne ,oraz przednia szyba opti white, tylna czarny lacobel  z kominem po środku  rownież czarny   lacobel. W kominie trzy otwory o srednicy fi 2x40mm splyw i rewizja ,oraz 1X32mm powrót. 

Całość na szawce 150cm x 80cm w białym akrylu.

Sump 3 komorowy plus automatyczna dolewka. 130x40x40. Filtracja biologiczna na bazie DSB oraz refugium. 6cm piasku kwarcowego ,oświetlenie  lampa kessil a80

Jeśli  chodzi o sprzęt:

Lampa Maxspect recurve r6-120

Pompy cyrkulacyjne maxspect gyre fx350 x2

Pompa obiegowa Jebao DCP15000

Odpieniacz deltec 1000i

2xpompy dozujące jebao dp4

Grzałka 300 Watt 

Automatyczna dolewka Aqua Trend Levelautomatic Milestone

Start na suchej skale 50kg , bakterie biogro 3x500,sól aquaforest reef salt, media filtracyjne 2kg kulki maxspect.Woda żywa całkowicie z podmianek.akwarium plus sump (1).pdf

Jutro pojawia sie akwarium ,ale.muszę się uzbroic w cierpliwość poczekać ,aż całkowicie wyschnie klej 2 tygodnie nerwowego wyczekiwania.

Mam nadziej ,że  na tym etapie wszystko dobrze przemyślałem ,acz kolwiek czekam na jakieś subiektywne uwagi.

Akwarium bedzie prowadzone metodą Ballinga . 

Kiedy moge wystartpwac z refugium i dsb tzn .wprowadzic tam życie?

Pozdrawiam wszystkich.Jesli bedzie zainteresowanie  tematem  będę wrzucał na bierząco jak rozwija sie cały projekt.

Edytowane przez puszkin (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem akwarium zdecydowanie za wąskie względem długości ja bym robił 150x70x50, teraz to będzie wyglądało jak korytarz w przedpokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2020 o 09:41, boo12 napisał:

moim zdaniem akwarium zdecydowanie za wąskie

Zgadzam się. Ja kieruję się dewizą, że akwarium powinno być minimum tak szerokie jak wysokie. W przeciwnym razie wydaje się nieco dwuwymiarowe biorąc pod uwagę ugięcie światła. Ale rozumiem, że akwarium już jest zrobione, więc nie ma co narzekać - podobać ma się przede wszystkim właścicielowi :). 

Planujesz postawić odpieniacz bezpośrednio na dnie, czy na jakiejś kratce rastrowej. Z projektu rozumiem, że będzie stał w wodzie o głębokości 24cm (a to jest chyba górna granica podawana przez producenta). Ja mam delteca 1000ix w sumpie na głębokości 20cm i zastanawiam się czy go delikatnie nie podnieść. 

Jakie koralowce są w planie? SPS/LPS/na miękko czy miks?

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wymiary bardzo dobre,  fajna wysokość , to zawsze robi dobre wrażenie jak widoczna jest taka masa wody. Wtedy też głębokość ma mniejsze znaczenie. Przy 70 cm da się jeszcze operować wewnątrz (sam mam 68 cm h). Poza tym to przecież kwestia gustu co się komu podoba. Zarekomendował bym jednak odpieniacz Deltec 1500i -  mam w 400 l 1000i i przy gęstej obsadzie jest w punkt. Kulek Maxpecta też raczej mało, daj 4 l. To co piszą na ulotce to zupełnie co innego niż jest w realu i raczej nie ma co liczyć na taką sprawność filtracyjną. Pozadrawiam i powodzenia, tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.