Skocz do zawartości
flcf

Twistman AR-4 Reaktor Glonowy - ktoś używa? Opinie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Jak w temacie :) Interesuje mnie czy ktoś używa tego reaktora glonowego Twistmana oraz jakie macie opinię na jego temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam i jestem zadowolony, ale...

Przydałoby się parę usprawnien.

Po pierwsze zrobiłbym przesuwalne krążki, bez tego trochę utrudnione jest czyszczenie.

Po drugie, fajnie by było gdyby spod wkładu miał możliwość postawienia. Niestety w oryginalnej formie wkład może tylko leżeć. 

Po trzecie, widziałem takie rozwiązanie w innych sprzetach - bardzo wygodne. Otóż pod każdym krążkiem były przesuwalne "listki" które można wysunąć na zewnątrz. Wtedy na czas obslugi wkład można ustawiać w obudowie na dowolnej wysokości. Można układać glony i wszystko kapie do środka. Potem wsuwa się te "listki" pod krążki i można włożyć cały wkład o następny poziom.

W każdym razie filtr działa świetnie 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tester napisał:

Używam i jestem zadowolony, ale...

Przydałoby się parę usprawnien.

Po pierwsze zrobiłbym przesuwalne krążki, bez tego trochę utrudnione jest czyszczenie.

Po drugie, fajnie by było gdyby spod wkładu miał możliwość postawienia. Niestety w oryginalnej formie wkład może tylko leżeć. 

Po trzecie, widziałem takie rozwiązanie w innych sprzetach - bardzo wygodne. Otóż pod każdym krążkiem były przesuwalne "listki" które można wysunąć na zewnątrz. Wtedy na czas obslugi wkład można ustawiać w obudowie na dowolnej wysokości. Można układać glony i wszystko kapie do środka. Potem wsuwa się te "listki" pod krążki i można włożyć cały wkład o następny poziom.

W każdym razie filtr działa świetnie 

Dzięki piękne za odpowiedź i szczegółową opinie na jego temat :) Doceniam bardzo :)

Ostatnio dużo osób kupuje reaktory glonowe od Tunze które mają trochę inną budowę i zastanawiam się co w praktyce się bardziej sprawdzi  :)

A jeśli chodzi o tego Twistmana to jak świeci Ci w sumpie ( a jest przezroczysty ) to nie rosną Ci od światła glony itp np w odpieniaczu czy po prostu w sumpie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, podłączam się pod temat z pytaniem.. 

Co lepiej refugium np. 40x35X25h czy reaktor glonowy? 

Aktualnie posiadam refugium oparte na spaghetti i mam wrażenie że kiepsko działa albo wcale bo ten przepływ wody jest strasznie ciężki... 

Zastanawiam się czy w reaktorze z wymuszonym przepływem przez pompę, nie będzie szybciej lepiej i wydajniej? 

Z drugiej strony w refugium zawsze jest odrobine zycia więcej.m, natomiast w reaktorze zakładam że będą tylko glony...? 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie refugium reaktor glonowy to porażka . Miałem rok ALR1 i nie polecam . Zrob coś takiego jak na tym filmie koszty żadne a działa super 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Refugium i reaktor glonowy to dwie różne rzeczy - choć założenia są podobne.

Jeśli masz miejsce na refugium i nie przeszkadza Ci dodatkowe światło i sprzęty porośnięte glonami wapiennymi to super. A jak masz mało miejsca, to filtr glonowy będzie super opcja. 

Filtr wymaga regularnej konserwacji - czyszczenia i przerzedzania glonów, co w refugium jest znacznie prostsze.

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.