Skocz do zawartości
Mini

Problemy z zoanthusami

Rekomendowane odpowiedzi

Mini ta konstrukcja skalna to jakas ceramika??? Wywalilbym cala skale,kupil skale Marco nowa lub aquaforest i na nowo bym zaczal,odnosnie jodu podawalem,2-3 krople tygodniowo-zwykla jodyne z apteki.Powodzenia.


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, lolek napisał:

Mini ta konstrukcja skalna to jakas ceramika??? Wywalilbym cala skale,kupil skale Marco nowa lub aquaforest i na nowo bym zaczal,odnosnie jodu podawalem,2-3 krople tygodniowo-zwykla jodyne z apteki.Powodzenia.

Nie nie. To zwykła skała która została poprzecinana i podklejania w półki skalne.

Kupiłem też specjalnie pompę do mieszania solanki aquabee up 500 z wirnikiem ceramicznym. Wcześniej miałem cyrkulator aquaela który chyba nie był zbyt dobry jakościowo więc postanowiłem go wymienić.

received_263434445112175.jpeg

received_660116901315192.jpeg

received_1045233802607179.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem podmiankę wody i coś się ruszyło w lepszym kierunku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Mini napisał:

Zrobiłem podmiankę wody i coś się ruszyło w lepszym kierunku 

Ile solanki podmieniles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Arek77 napisał:

Ile solanki podmieniles?

5l wody plus oczywiście 30 świeżej wody dolane przy przeprowadzce 

Edytowane przez Mini (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem swój odpieniacza dokładnie. Mam tunze 9004 używanego . Przetarłem chusteczką wirnik od pompy i został taki czarny osad . Jest zardzewiała ? 

received_993963091104307.jpeg

Plus też jest taki, że wszystkie glony z szyby przeniosły się na skałę. Dodatkowo na skale wyskoczyły mi białe gluty, i się zastanawiam czy to nie zakwit bakteryjny.

Wygląda to tak jakby biologia ruszyła z kopyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nikt nie jest w stanie pomóc to temat idzie do zamknięcia. Z akwarium pokombinuję sam. Dzięki wszystkim za podpowiedzi . Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Mini napisał:

Skoro nikt nie jest w stanie pomóc to temat idzie do zamknięcia. Z akwarium pokombinuję sam. Dzięki wszystkim za podpowiedzi . Pozdrawiam 

moim zdaniem pisz może ktoś inny skorzysta na twoich doświadczeniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, rmatysiak napisał:

moim zdaniem pisz może ktoś inny skorzysta na twoich doświadczeniach

mogę pisać chociaż nie wiem czy coś w akwarium się dalej ruszy. Na razie wsadziłem odpieniacz jak wcześniej i od podmiany nic się nie zmienia. W przypadku czarnego osadu okazało się , że to tylko starty wirnik i wszystko jest okej. 

Dipowałem korale 2 dni temu aby mieć pewność , że nie mają  żadnych pasożytów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dziwne, nie minęło dużo czasu od momentu jak wsadziłem odpieniacz a już mi glony na szybie wystartowały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodatkowo ryba mi wyskoczyła no już się wkurzyć można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mini napisał:

Jeszcze dodatkowo ryba mi wyskoczyła no już się wkurzyć można.

Ale wyschła, czy zdążyłeś wrzucić z powrotem do wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, klossowski napisał:

Ale wyschła, czy zdążyłeś wrzucić z powrotem do wody?

Wyschła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Mini napisał:

Wyschła 

No to współczuję, mi też wyschła centropyga, bo w nocy jej się latać zachciało :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, klossowski napisał:

No to współczuję, mi też wyschła centropyga, bo w nocy jej się latać zachciało

mi wyskoczył Pseudochromis Fridmani. Mam dosyć tego hobby naprawdę, już mam tego wszystkiego po dziurki w nosie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Mini napisał:

mi wyskoczył Pseudochromis Fridmani. Mam dosyć tego hobby naprawdę, już mam tego wszystkiego po dziurki w nosie. 

Nie łam się, jeszcze wyjdzie słoneczko, tylko trzeba cierpliwości :hope:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, klossowski napisał:

Nie łam się, jeszcze wyjdzie słoneczko, tylko trzeba cierpliwości

Jestem naprawdę cierpliwy. Od ponad roku od kiedy to się zaczęło staram się robić to co należy i mi się wydaje że wszystko mam odpicowane i mimo 30-40l litrowej podmiany wody nie widać śladu zmian. Już jestem załamany bo nic co robię nie przynosi rezultatów.

 

Marnuję tylko pieniądze na tym zajęciu. Mimo , że to uwielbiam, to w końcu skończy mi się do tego cierpliwość.

Mimo to są plusy bo  naprawdę dużo się nauczyłem przez ten ostatni rok walki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Mini napisał:

Jestem naprawdę cierpliwy. Od ponad roku od kiedy to się zaczęło staram się robić to co należy i mi się wydaje że wszystko mam odpicowane i mimo 30-40l litrowej podmiany wody nie widać śladu zmian. Już jestem załamany bo nic co robię nie przynosi rezultatów.

 

Marnuję tylko pieniądze na tym zajęciu. Mimo , że to uwielbiam, to w końcu skończy mi się do tego cierpliwość.

Mimo to są plusy bo  naprawdę dużo się nauczyłem przez ten ostatni rok walki.

Planujesz jeszcze jedno badanie ICP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

39 minut temu, Mini napisał:

Jestem naprawdę cierpliwy. Od ponad roku od kiedy to się zaczęło staram się robić to co należy i mi się wydaje że wszystko mam odpicowane i mimo 30-40l litrowej podmiany wody nie widać śladu zmian. Już jestem załamany bo nic co robię nie przynosi rezultatów.

Ja mam podobnie, tylko u mnie jest problem z LPSami, ICP zrobione, wszystko jest tak jak powinno, a połowa LPS wegetuje albo zamiera.... ale przestałem się tym przejmować, dokupiłem gonioporę i się okazało, że pompuje się jak szalona, a pozostałym nie wiem co nie pasuje, ale jak im się nie podoba, to płakał za nimi nie będę... 

A nie myślałeś dać inne korale? U mnie na przykład kilka zoa albo padło albo zamiera, a inne rosną jak chwasty. Miałem szczepkę red people eater i przez pierwsze 3 miesiące urosło 2 razy więcej polipów, a potem coś się stało i stoją od roku, nic nie przyrosło. Sakura sunrise ładnie się pompował, a teraz już go prawie nie ma, za do rasty mnożą się jak króliki, sunny d to samo i lord of the ring. A jakieś niebieskie zoa nie rosną w ogóle. Miałem szczepkę fire and ice, na początku pięknie napompowane, a potem coś im się nie spodobało, zostało z 2 polipy i w końcu je wywaliłem, bo tylko miejsce zajmowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Arek77 napisał:

Planujesz jeszcze jedno badanie ICP?

Planuję, chociaż nie wiem czy prędzej tych 100-200 zł nie przeznaczę na restart.

12 minut temu, klossowski napisał:

A nie myślałeś dać inne korale?

Jednak zoa mi się najbardziej podobają ze wszystkich korali i nie chciałbym z nich rezygnować. Też boję się, że znowu wtopię pieniądze, jeżeli teraz dołożę zwierząt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam no3 przy samych zoa? 

Mam nadzieję, że przy tym litrażu i miękkich nie masz odpieniacza.

Przeczytam potem cały wątek. 

Reset nie ma sensu imo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, klossowski napisał:

Ja mam podobnie, tylko u mnie jest problem z LPSami, ICP zrobione, wszystko jest tak jak powinno, a połowa LPS wegetuje albo zamiera.... ale przestałem się tym przejmować, dokupiłem gonioporę i się okazało, że pompuje się jak szalona, a pozostałym nie wiem co nie pasuje, ale jak im się nie podoba, to płakał za nimi nie będę... 

A nie myślałeś dać inne korale? U mnie na przykład kilka zoa albo padło albo zamiera, a inne rosną jak chwasty. Miałem szczepkę red people eater i przez pierwsze 3 miesiące urosło 2 razy więcej polipów, a potem coś się stało i stoją od roku, nic nie przyrosło. Sakura sunrise ładnie się pompował, a teraz już go prawie nie ma, za do rasty mnożą się jak króliki, sunny d to samo i lord of the ring. A jakieś niebieskie zoa nie rosną w ogóle. Miałem szczepkę fire and ice, na początku pięknie napompowane, a potem coś im się nie spodobało, zostało z 2 polipy i w końcu je wywaliłem, bo tylko miejsce zajmowały.

a co innego hodujesz ? :) Może dasz mi jakieś rady i przejdę na np. SPS?

1 minutę temu, FajnyRadziu napisał:

Jak tam no3 przy samych zoa? 

Mam nadzieję, że przy tym litrażu i miękkich nie masz odpieniacza.

Przeczytam potem cały wątek. 

Mam odpieniacz, tunze 9004. No3 mierzone wczoraj i jest zero. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, FajnyRadziu napisał:

Jak Ty chcesz zoa hodować przy no3 rownym 0?

Chciałbym to podbić, ale napisano tutaj, że no3 wcinają glony  tak samo powiedziano mi przy serwisie  więc nie zabierałem się za podbijanie ani dokarmianie, bo pierwotnym problemem było przekarmienie i zanieczyszczenie akwarium organiką.

Glony przeniosły się z szyb na skały. Było bardzo dobrze widać na zdjęciach na poprzednich stronach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh, co kraj to opinia. 

Słuchaj kogo chcesz ale co ja bym zrobił (chcesz resetować więc co Ci szkodzi?) 

1. Wyłącz odpieniacz. 

2. Odstaw cokolwiek co używasz do podbijania. 

3. Kup sobie jeszcze jedna fajną rybkę (masz teraz więcej niż 2?)

4. Obserwuj jak i czy rośnie no3. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.