Skocz do zawartości
Mini

Problemy z zoanthusami

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, FajnyRadziu napisał:

Wyczytałem, że nawet balinga próbowałeś... Po co? 

Spadały parametry więc wyrównywałem aby było stabilnie :)

5 minut temu, FajnyRadziu napisał:

oraz uporządkowanie prowadzenia akwarium

Akwarium prowadzę na podmiankach które robię regularnie co tydzień.

7 minut temu, FajnyRadziu napisał:

Zamiast resetu możesz zadbać o rozbujanie życia i zrobienie konkurencji dla glonów

Dunkę już sobie załatwiłem. Jadę po odbiór dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mini napisał:

Spadały parametry więc wyrównywałem aby było stabilnie :)

Ale jakie? Ca i Mg czy tylko Kh?

Masz glony wapienne bo nie widzę na zdjęciach?

2 minuty temu, Mini napisał:

Akwarium prowadzę na podmiankach które robię regularnie co tydzień.

No i to powinno wystarczyć, szczególnie przy samych zoa na chyba każej soli na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, FajnyRadziu napisał:

jakie? Ca i Mg czy tylko

Wcześniej spadały mg i kh więc podniosłem w ciągu kilku dni. Potem podawałem normalnie ca, mg, kh teraz podbiłem kh bo spadło z 8.9 na 8.4 chyba w ciągu 2 tygodni i możliwe że przez sól Tropic Marin która ma kh 7.0 bo na niej robiłem podmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i rób na niej podmiany. Kh 7.0 przy zoa to ja nie widzę żadnego problemu.

Samo Kh możesz sobie lekko wyrównać proszkiem tylko do kh.

Nie wiem co może Ci konsumować w tym akwarium poza glonami wapiennymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, FajnyRadziu napisał:

Masz glony wapienne bo nie widzę na zdjęciach

Nie widać ich bo są w szczelinach i miejscach trudno dostępnych. Tak ogólnie mało ich przy świetle ich nie widać, może taka odmiana.Jak zgaszę światło to są fioletowe.Na szybach nie rosną. Trochę bielały ostatnio jak zauważyłem. Ogólnie mało ich i nie rosną zbytnio.

1 minutę temu, FajnyRadziu napisał:

No i rób na niej podmiany. Kh 7.0 przy zoa to ja nie widzę żadnego problem

Okej, wtedy będę trzymał 7 kh 

 

1 minutę temu, FajnyRadziu napisał:

Samo Kh możesz sobie lekko wyrównać proszkiem tylko do kh

Mam kh buffer od AF i tym robię korekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując powiem tak.

Ja nic bym do Twojego akwarium nie dawał poza robieniem podmian :D Serio. 

Podmiany, karmił zoa jakimś reef roids na zmianę z ricco food, dorzucił te dwa błazny, kilka lps i może inne miękkie (jakiś ładny sarco, pseudogorgonię) i dalej bujał zoa.

Ja osobiście używam lifebiofill od af i jestem bardzo zadowolony i wiem, że w przyszłości i nowym akwa będę tylko tego używał - może warto się zastanowić i w panelu upchał tylko to plus owatę do zbierania syfu.

Osobiście używam węgiel u siebie ale w takiej sytuacji jak Twoja (robiąc nazwijmy to miękki restart) również bym usunął.

Musisz wyprostować akwa a ja wyprostowałbym przez usunięcie wszystkiego co zbędne.

Jakie masz światło i w jakiej mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, FajnyRadziu napisał:

Jakie masz światło i w jakiej mocy

ATI sunpower 4x24 w. Dzisiaj włączyłem tylko jeden kanał żeby ich nie popalić tak w razie co.

3 minuty temu, FajnyRadziu napisał:

Podmiany, karmił zoa jakimś reef roids na zmianę z ricco food,

Karmiłem tym i nic nie dawało. Tylko przez to zasyfiłem sobie akwarium. Mam jeszcze po połowie opakowań.

5 minut temu, FajnyRadziu napisał:

Ja osobiście używam lifebiofill od af i jestem bardzo zadowolony i wiem, że w przyszłości i nowym akwa będę tylko tego używał - może warto się zastanowić i w panelu upchał tylko to plus owatę do zbierania syfu

Watę używam od stary i mam też siporax oraz kulki maxspect w sumie trzy koszyki plus Azoo 4in1 które ostatnio wygrałem w konkursie.

6 minut temu, FajnyRadziu napisał:

Ja nic bym do Twojego akwarium nie dawał poza robieniem podmian :D Serio.

Dlatego teraz co tydzień podmieniam wodę i wywalam glony. :D

7 minut temu, FajnyRadziu napisał:

Osobiście używam węgiel u siebie ale w takiej sytuacji jak Twoja (robiąc nazwijmy to miękki restart) również bym usunął

Używałem wcześniej teraz już nie używam wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ktoś napisał wcześniej najprawdopodobniej akwarium "nie zatrybiło", może na początku było trochę lepiej.

Moja sugestia to, wymienić skałę na 6-8 kg żywej dobrej jakości, zalać i robić regularne podmiany. Jak najszybciej wprowadzić zwykłe miękasy, oczywiście jak największe sztuki i makroglony - jakąś większą Caulerpę, by było ją łatwo później usunąć. Docelowe Zoa wprowadzać stopniowo obserwując jak całość się buja.

Odpuścić sobie dodatki itp. szkoda kasy na początek. Akwarium jest malutkie, więc moim zdaniem warto bazować na dobrej skale. 

Później jak będzie szło dobrze można oczywiście wprowadzić bardziej zaawansowane techniki prowadzenia akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem 10 l podmianki. Wyczyściłem ceramikę w wodzie z podmiany, dodałem bakterii . Ogólnie kilka dni temu sprawdzając zasolenie znalazłem mały błąd a mianowicie zasolenie 33ppt stopniowo podniosłem do 35 ppt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

received_391027655446890.jpeg

 

received_1103175666764240.jpeg

Co mnie dziwi że mam dosyć silną cyrkulację a co rusz dmuchnę w skałę to wszędzie jest detrytus. Dosłownie wszędzie 

W wiaderku detrytus z ostatniej podmiany.

Edytowane przez Mini (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z mikrożyciem? Czy wieczorem po zgaszeniu swiatła wyłażą na skałę kiełże, wypływają jakieś misys? Czy s skale mieszkają wężowidła i inne robale? Przyglądałeś się kiedyś akwa w nocy  z katarką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Arek77 napisał:

jak z mikrożyciem? Czy wieczorem po zgaszeniu swiatła wyłażą na skałę kiełże, wypływają jakieś misys? Czy s skale mieszkają wężowidła i inne robale? Przyglądałeś się kiedyś akwa w nocy  z katarką?

Oczywiście że się przyglądałem z latarką i nie było ani jednego . Czasami wychodzą tylko wieloszczety Wężowideł nie ma już od dawna wszystkie poznikały. Kiedyś już o tym pisałem że nie ma żadnych robaków.

Kiełże kiedyś kupiłem i wpuściłem do akwarium i też poznikały. Krewetki zdychały i kilka ślimaków też mi ostatnio padło.

3 minuty temu, Arek77 napisał:

A jak z mikrożyciem? Czy wieczorem po zgaszeniu swiatła wyłażą na skałę kiełże, wypływają jakieś misys? Czy s skale mieszkają wężowidła i inne robale? Przyglądałeś się kiedyś akwa w nocy  z katarką?

Nie ma ani na szybie białych robaków , ani kiełży ani niczego innego. Jak kupiłem kiedyś piasek z hodowli to też kiedyś kupowałem i było dużo życia potem wszystko zniknęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robiłeś ostatnio może testy NO2 i aminiak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wężowidła ogólnie miałem kiedyś, robaczki też. Kiedy zaczęły się problemy to wszystko pozdychało 

3 minuty temu, Arek77 napisał:

A robiłeś ostatnio może testy NO2 i aminiak

Nie robiłem. Też miałem przeczucie że to amoniak jednak testu nie robiłem.

Ogólnie to co zmieniłem i to co dało efekty przy koralach to to że umyłem beczki na wodę i to , że wymieniłem ( w zasadzie umyłem ) zbiornik na wodę ro. Jakoś wcześniej tego nie miałem czasu zrobić.

6 minut temu, Arek77 napisał:

A robiłeś ostatnio może testy NO2 i aminiak?

Coś mi mogło bakterie wybić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Mini napisał:

Wężowidła ogólnie miałem kiedyś, robaczki też. Kiedy zaczęły się problemy to wszystko pozdychało 

A dajesz jakieś fito?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Arek77 napisał:

A dajesz jakieś fito

Absolutnie nie. Robię od długiego czasu tylko podmiany.

I karmię ryby. Myślałem też że to przez pokarm dla ryb. Karmiłem żmijką. Teraz przeszedłem na ichtio Tropic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę dalej rozwiązywał ten problem. Na razie idzie wszystko do przodu ponieważ kondycja korali uległa niewielkiej poprawie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie Aqua Nature w Poznaniu. Polecam ! Przedstawiłem sprzedawcy sprawę i powiedział że to albo miedź albo w tym momencie zerowe azotany. Na razie kupiłem aminokwasy i zmieniłem pokarm na ON i zobaczymy. Możliwe że cynk i glin pochodziły z mrożonych pokarmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem dip w preparacie bliźniaczym do Furanu 2. Na początek wykąpałem 3 korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadła w moje ręce sinularia i briareum zielone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę fajne korale w dużym rozmiarze do takiego małego akwarium 

Wprowadziłem także kiełże oraz wieloszczety takie małe czerwone. Najprostszy sposób. Kupiłem od lokalnego akwarysty litr chaeto za 20 zł i miałem kilkadziesiąt kiełży oraz robaczków  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Mini napisał:

Kupiłem od lokalnego akwarysty litr chaeto za 20 zł i miałem kilkadziesiąt kiełży oraz robaczków  :)

Oby jakieś potwory z tego nie wyrosły...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe że coś jest nie tak ze światłem ? Zaobserwowałem następujące rzeczy. 

Korale które były poprzymykane pod postawieniu w cieniu się otwierają. Koral który leżał do góry nogami, na dnie zbiornika po tygodniu i odwróceniu go był normalnego rozmiaru. Wcześniej był skurczony bardzo mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zagościli nowi mieszkańcy. Salarias, błazenek oraz ricordea florida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.