Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich morskich świrów , jest to mój 1 post więc sorry za załączone złe tagi bądź nie wybranie ich . Zamierzam odpalić akwa o wymiarach 80 długośc 50 szerokość oraz 25 wysokość . Do tego setu mój guru akwarystyki poleca filtr kaskadowy , natomiast ja chciałbym zagospodarować kolejne 20 cm szafki o sump 20x50x25wysokości wraz z refugium moje pytanie brzmi czy jest w ogóle możliwe podłączenie sumpa leżącego na wysokości baniaka ? I czy ma to sens . Nie wiem czy to ważna informacja ale dodam że planowana obsada to LPS oraz miękkie z góry dziena za odpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Świeżak morski napisał:

czy jest w ogóle możliwe podłączenie sumpa leżącego na wysokości baniaka ?

Jest możliwe, @Słony leszcz tak niedawno zrobił:-) 

Oczywiście można kupić dłuższy baniak i wkeić panel, ale przy tej wysokości akwarium może być problem z podłączeniem pompy, chyba że dasz powrót górą bez wiercenia otworów, wówczas problemu nie będzie. Ja zrobiłem u siebie tak:

IMG_20200623_195712.thumb.jpg.85018a47b3e69ea3da4e10f6cecf3296.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję grupowicze za szybką odpowiedź , no w zasadzie nawet nie wpadł bym na pomysł panelu filtracyjnego kozak pomysł ps @klossowski dziena za poglądowe foto , ale czy mógł byś wyjaśnić jakowy problem napotkał bym z podłączeniem pompy ? Za mało miejsca czy innej natury ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Świeżak morski napisał:

Za mało miejsca czy innej natury ?

Jak baniak ma 25 cm wysokości, to otwór na powrót wyjdzie Ci gdzieś 15 - 20 cm od dna (w zależności od konstrukcji panela), pompa ma ponad 10 cm wysokości, więc może być problem z podłączeniem (kolanko, łącznik mają swoją długość), ale tak jak pisałem, powrót możesz dać rurką nad panelem i żadnego problemu nie będzie. 

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahaa no rozumiem dziena . To wracam do rozmyśleń nad projektem oraz życzę dużo sukcesów będę informował o posuwających się pracach nad baniakiem laguną

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodziło mi o taki panel jak kolega wkleił zdjęcie, powrót możesz dać góra ale nie nad grzebieniem tylko wyciąć w grzebieniu miejsce na kolanko czy inny patent, Red sea tak robi w swoich zestawach to możesz podpatrzeć jak u nich to wygląda w kominie i przenieść rozwiązanie na panel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem jeszcze inaczej, powrót dajesz sobie na drugi koniec zbiornika zwykłą rurą do hydrauliki. jeżeli chodzi poziom wody w komorze pompy też nie ma to większego znaczenia bo dasz sobie kolano ściągające wodę z dna akwarium i nie będzie siorbać.


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.