Skocz do zawartości
meyger

Śmierdzi z odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam problem tego typu ze wali z odpieniacza, smrodek można określić jak np: mokra stara szmata. Borykam się z tym problemem już parę tygodni. Karmie ryby dwa razy dziennie, w nie dużych ilościach. Parametry wyglądają na chwile obecną tak: mg 1270, ca 450, kh 8, zasolenie 1,025, po4 nie wykrywalne, ale mierzone salifertem. Wiec coś napewno jest [emoji3061]. Ph 8,3, no3 wysoko bo 5. A no i temperatura, staram się ją utrzymywać 25-26 stopni. Bakterie lalem śmierdziele, atm colony i af pro bio s.

Już nie mam pojęcia co może być przyczyną, może się wypowie ktoś kto miał podobny przypadek.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie czasem normalne? :D


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmierdzi starą szmatą? To źle. Powinien pachnieć wysokiej klasy fest gnojowicą. 

Chłopie zrób sobie kupę do wiadra, rozbełtaj z wodą, dodaj jeszcze jakieś domowe nieczystości,  zostaw na tydzień i bądź zdziwiony że śmierdzi. Rynce czasami opadają.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie to. Jesteście kurla zajebisci. Odpieniacza czyszczony często. A zapachu takiego nigdy nie było. A szczególnie na całym mieszkaniu. Zadałem normalne pytanie a odpowiedzi z d*py. Przepraszam za słownictwo ale szlak mnie trafia jak nie potrafi ktoś normalnie odpowiedzieć tylko takie wpisy. Brawo wy. A forum chyba polega na doradzeniu a nie pociśnięciu komuś. Czy nie jest tak???? Dziękuje wam za rady.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nerwowo.... Ja jak wylewam to nos wykręca jak cholera. Śmierdzieć będzie. Myślę , że masz problem z wentylacją szafki i tyle. Zrobiło się ciepło i jest kiszonka. Zapach się kumuluje. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze się zdenerwowałem ale nie mogę takich odpowiedzi znieść. A jeżeli chodzi o wentylacje to chyba problem w domu. Bo szafka ma dwie ściany odkryte [emoji14] a tak szczerze to może masz racje ze jest za gorąco.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, meyger napisał:

Mam problem tego typu ze wali z odpieniacza, smrodek można określić jak np: mokra stara szmata.

A ten "smrodek" to pojawia się zaraz po czyszczeniu kubka i po pojawieniu się pierwszego urobku, czy po kilku dniach jego zalegania w kubku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, meyger napisał:

Sorki ze się zdenerwowałem ale nie mogę takich odpowiedzi znieść

Kolega @Ironistabardzo dobrze wyłożył teorie nawet zasugerował zrobienie eksperymentu celem porównania ww teorii z praktyką, bardzo rzeczowo, więc i ja nie rozumiem skąd takie nerwowe zachowanie :D

Edytowane przez boo12
, (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakich odpowiedzi oczekiwałeś? Że ktoś Ci powie co zrobić żeby odpady nie śmierdziały? Nie ma takich cudów. Idzie lato, temperatury rosną to w odpieniaczu urobek psuje się szybciej i śmierdzi bardziej. Myj częściej. Albo wyłącz na kilka dni i zobacz czy będzie różnica. 


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, meyger napisał:

I to jest właśnie to. Jesteście kurla zajebisci. Odpieniacza czyszczony często. A zapachu takiego nigdy nie było. A szczególnie na całym mieszkaniu. Zadałem normalne pytanie a odpowiedzi z d*py. Przepraszam za słownictwo ale szlak mnie trafia jak nie potrafi ktoś normalnie odpowiedzieć tylko takie wpisy. Brawo wy. A forum chyba polega na doradzeniu a nie pociśnięciu komuś. Czy nie jest tak???? Dziękuje wam za rady.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Myślę tak..że nerwy do konserwy..

@Ironista, @tomko raczej nie chcieli Cie zdenerwować, raczej wytłumaczyli co tak waniajet...może  trochę z żartem ale nic złego. :D

Myślę tak jak inni, słaba  wentylacja i się kubek kisi, cieplo jest i efekt murowany. Polecam  co 2-3dni wylewać i myć kubek.

Może być też ze przesadzasz z bakteriamii, lejesz smierdziuchy pisałeś. 

Trochę luzu. :smile_wink:

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smrodek z odpieniacza to normalka i narasta wraz ze wzrostem obciążenia biologicznego.  Niestety pozostaje albo redukcja życia albo dobra wentylacja. Dla mnie to była jedna z głównych bolączek tego hobby (oprócz czyszczenia szyb). Problem rozwiązałem przebijając się z szafki  z odpieniaczem do kanału wentylacyjnego, który mam za akwarium i zamontowałem wentylator wyciągający.  Niestety ten element, czyli kanał wentylacyjny jest często pomijany przy planowaniu usytuowania akwarium.  Trzeba mieć na uwadze, że smrodek i dominująca część zawilgocenia powietrza idzie właśnie z odpieniacza a nie z powierzchni wody stąd tak ważne aby mieć odejście do wentylacj z przede wszystkim z szafki z odpieniaczem. Ja przy wyłączonym wentylatorze muszę myć kubek codziennie a i tak rano czuję zapaszek mimo  że urobku jest 1 cm - przy włączonym wentylatorze problemu nie ma. Tak więc albo myjesz kubek często albo rób kanał do wentylacji żeby nie rozchodziło się po chałupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.