Skocz do zawartości
Konrad_Wwa

Jaki to ukwiał

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy ktoś może potwierdzić co to za ukwiał? Zdjęcie przycięte aby nie reklamować sklepu, na stronie opis jako Phymanthus Sp. ale nie znalazłem nigdzie potwierdzenia a raczej wiele różnic.9ac7778a10982464489e68ace8b5f2ca.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem podobny tylko , że zielony . Przyszedł do sklepu jako quadri , tam stwierdzili , że to coś innego .  Dokładnie nie wiem co to jest , czasami robi cycuszki jak quadri , ale tylko kilka i nie takie wyraźne . 

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem i najbardziej mi przypomina macrodactyla doreensis ale nie do końca jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz racje 

W dniu 14.07.2020 o 06:29, Konrad_Wwa napisał:

macrodactyla doreensis

Jest najbardziej podobny do tego . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten mi się wydał najbardziej podobny, odpuściłem go bo trzeba mieć spora warstwę piasku, zakopuje stopę w podłożu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Konrad_Wwa napisał:

Właśnie ten mi się wydał najbardziej podobny, odpuściłem go bo trzeba mieć spora warstwę piasku, zakopuje stopę w podłożu.

To co piszą często nie ma nic wspólnego z rzeczywistością . Mój w sklepie z piasku poszedł na szybę i tak siedział miesiąc . Nikt go nie widział bo z przodu były quadri . U mnie siedzi na skale i łazi 2 cm w lewo i 2 w prawo . I chyba mu dobrze , bo wcina dużo 2-3 krewetki na tydzień , krewetki mają 4 cm . Jest bardzo ładny , planuje mieć dużo ukwiałów w akwarium . Tylko zbiornik mały wiec tylko kilka wejdzie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ariel, jakiej wielkości jest twoj,? Moje akwa też nieduże a już mam ok. 7 quadri i jednego mini maxi, szukam właśnie żeby dołożyć inny gatunek ale mam trochę obawy o pozostałych mieszkańców akwa.
Zastanawiam się czy nie pójść w większą ilość małych tapetowych właśnie, rosną nieduże, nie wędrują mocno, główny minus to właśnie brak efektu falowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium też mam małe , bo to juwel 200 po tuningu 70x50 dno , komin wewnętrzny na środku . Ukwial ma jakieś 15 cm średnicy . Mam też quadri czerwone 10cm i na weekend może dostanę pomarańczowe quadri  tylko duże . Mam też kilka euphylii , calustera 3 rodzaje , xenia pompująca i niebieska zoa i jeszcze kilka miękkich   . W patyki się nie bawię , choć odpieniacz dość mocny , sporo skały , ceramika Maxspect jakieś 3l ( mam jeszcze w wiaderku jakieś 7 l tylko muszę reaktor na złoże kupić , bo do sumpa wcisnę jeszcze jakieś 0,5-1l) Światło 200w Led 150 i 2x24 t5 cyrkulacja też skręcona na 40% bo za mocna ( ale za to mam cicho w pokoju ) 

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, u mnie 70x70x35h: zbiornik z tych niskich:)
Nakręcam małżonkę na większe tzn. dłuższe bo szerokość i wysokość byłaby bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.