Skocz do zawartości
atk

Glon - kilkumiesięczna walka

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Ejdzej88 napisał:

Ja u siebie kiedyś też zastosowałem Fluco, u mnie nie zadziałało na włosowe.

A na pozostałe... brązowe etc ?
Bo wszędzie piszą, że najlepiej na briopsis i zielone jakieś... u mnie to jakoś dziwnie brązowo... jakby dino ale bąbelków nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie skała jest wyczyszczona do zera przez 2 jeżowce, masę ślimaków, kilka krabów i z 8 krewetek. Problemem była tylna szyba, której postanowiłem nie czyścić z założenia i poczekać aż wszystko samo zniknie. Walkę zacząłem jak miałem 15cm kudły na tylnej szybie :)

Więc u mnie był raczej jakiś włosowy zielony glon, który miał średnie warunki i szedł w brązy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ejdzej88 napisał:

U mnie skała jest wyczyszczona do zera przez 2 jeżowce, masę ślimaków, kilka krabów i z 8 krewetek. Problemem była tylna szyba, której postanowiłem nie czyścić z założenia i poczekać aż wszystko samo zniknie. Walkę zacząłem jak miałem 15cm kudły na tylnej szybie :)

Więc u mnie był raczej jakiś włosowy zielony glon, który miał średnie warunki i szedł w brązy. 

U mnie widzę, że w miarę robotę robią 3 jeżowce oraz dolabella... i zastanawiam się czy po prostu lać jeszcze hektolitry bakterii + pożywke... czy próbować fluco...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, atk napisał:

U mnie widzę, że w miarę robotę robią 3 jeżowce oraz dolabella... i zastanawiam się czy po prostu lać jeszcze hektolitry bakterii + pożywke... czy próbować fluco...

mordowałem się z glonami 2 lata i byłem blisko rezygnacji z hobby. nie wiem już nawet ile razy położyłem zbiornik i ile korali padło. kosztów nawet nie próbuje liczyć. zerowanie parametrów, oszczędne karmienie, z odpieniaczem, bez odpieniacza, refugium, bez refugium, kilka zmian lamp, adsorbenty, chemia... ostatecznie w maju br zapodałem flucofast. kilkoma tabletkami zrobiłem więcej niż 2uletnim kombinowaniem i teraz nawet nic poza glonem nie ucierpiało.

 

Moja rada, nie zastanawiaj się tylko idź do weta.

Edytowane przez niknik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.